Mieste pasodino 15 japoniškų vyšnių

 Mieste pasodino 15 japoniškų vyšnių

Šalia Atminties skvero esančioje sakurų alėjoje darbavosi miesto seniūnijos darbuotojai – čia buvo sodinamos japoniškos vyšnios, mūsuose vadinamos tiesiog sakuromis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvėje, šalia Atminties skvero esančioje sakurų alėjoje, darbavosi miesto seniūnijos darbuotojai – čia buvo sodinamos japoniškos vyšnios, mūsuose vadinamos tiesiog sakuromis.

Medelius pirko jau gerokai paaugusius

Vykdomus darbus koordinavo Kėdainių miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė Palubinskienė ir darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis. Jie pasakojo, kad sodinimo darbai vyko sklandžiai – iš pradžių buvo paruoštos nemenkos duobės medelių sodinimui, o po to vyko palyginti didelių medelių sodinimas.

„Sakurų parkelį papuošė dar 15 sakurų. „Royal Burgundy“ japoniškos vyšnios buvo nupirktos iš Garliavos medelyno. Iš ten atkeliavo ir pačios pirmosios čia pasodintos sakuros.

Vyšnios yra augintos Lietuvoje, tad turėtų sėkmingai prigyti naujoje vietoje ir jau kitą pavasarį džiuginti žiedais“, – paaiškino V. Petraitis.

Medeliai buvo sodinami su specialios technikos pagalba – visą dieną skverelyje dirbo būrys seniūnijos darbininkų. 

„Medeliai atvežti specialiu automobiliu, vadinamuoju fiskaru, iškelti su krano pagalba, o apačioje jau laukė būrys vyrų. Vieni sodino medelius, kiti liejo mūsų seniūnijos cisterna atvežtą vandenį. Duobės buvo iškastos iš anksto, nes medeliai dideli, šaknynas tikrai nemenkas, tad darbo buvo“, – dėstė ir pats medelius sodinęs inžinierius.

Sakurų parkelį papuošė dar 15 sakurų. „Royal Burgundy“ japoniškos vyšnios nupirktos iš Garliavos medelyno. Iš ten atkeliavo ir pačios pirmosios čia pasodintos sakuros.

Aut. past.

Sakurų parkelį plečia kasmet

Pastaraisiais metais sakurų parkas vis plečiamas. Praėjusių metų rudenį Atminties skvere pasodinta 21 sakura. 18-ka pasodinta naujose vietose. Pasirinkti kitokios rūšies medeliai – krūminės sakuros. Taip pat buvo atsodinti 3 nudžiūvę ar kitaip pažeisti medeliai.

„Darbai jau įvykdyti, žemės plotai aplink medelius sutvarkyti, pavasarį visi džiaugsimės pražydusiais medeliais. Vienas Atminties skvero apželdinimo etapas baigtas“, – kalbėjo inžinierius.

Kėdainiai sakuromis pasipuošė dar 2016-aisiais. Tuomet čia buvo pasodinta 16 japoniškų vyšnių. Pirmosios sakuros į Kėdainius atkeliavo iš Garliavos medelyno.

Po kurio laiko sakurų parkelis dar pasipildė medeliais ir yra plečiamas iki šiol.

11 Komentarai

 • Tai Atminties skveras skirtas kritusiems už Lietuvą japonams pagerbti? Lietuvaičius labiau primintų ievos, alyvos, šermukšniai…

  • Tradiciniai lietuviški augalai daug nekainuoja, pirkimų organizatoriams neapsimoka, nėr gešefto.

 • Japonai ir lietuviai kovojo su tuo pačiu priešų – klastingu maskoliu. Iki šiol tarp rasiejos ir Japonijos ne pasirašyta taikos sutartis, nes kremliaus hunta uzgrobus 5 japonų Kurilu salas….

  • Nabūtų lietuviai, jeigu prie bet kokios progos neapšiktų kaimyno!
   Tik nepamirškit, kad Rusija šalia kaiminystėje yra ir bus, o japonai kitoj pasaulio pusėje ir į juos ir jų problemas mums nusispjaut.

  • Nekišk nosies,kur šuo galo nekiša.Koks tavo reikalas apie tuos Kurilus?O taikos sutartis ne tarp rusu ir japonu,o tarp amerikos ir japonu nepasirašyta.

 • Dabar jau pasimečiau… Kas vadinama invaziniais augalais ?…..

 • gyvent mūsų sąlygose.Labai gaila žiūrėt į pavasario šalnose žuvusius žiedelius.Turime vadinamasias krūmines,tai,veigu nepagavai momento apgaubt jas prieš šalną,tai amen žiedams.Na ,skveriukas mieste,dar ir kalvelė šone,tai gal ir aplenks ši nemalonė medelius.

 • Ant kalno statomo vadinamo prabangaus daugiabučio, buv. ,, vistides “ savininkai turbūt sutarė su valdžia, kad pasodintų daugiau sakuru, žaluma neutralizuoti pagrindinės gatvės skleidžiama triukšmą….

 • Vienas nenormalus pradejo sodinti, kitas nenormalesnis tęsia, nes nieko nesugalvoja, nebūtų bynas zootechnikas

 • O lietuviškų vyšnių nerado?
  Ar čia kaušiukams svarbu bet kas, kad tik ne lietuviška?
  Turime puikių lietuviškų veislių, jas ir reikia populiarinti, o ne kaip beždžionėms kopijuoti kitus.

 • Palmių dar nepamiršk užsodint zootechnike

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video