Mieste nuo žolių valoma Nevėžio upė

 Mieste nuo žolių valoma Nevėžio upė

Nevėžio upėje mažėja žolynų – penktus metus iš eilės upėje vykdomas išvešėjusios augmenijos šalinimas./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainius kertančioje Nevėžio upėje mažėja žolynų – penktus metus iš eilės upėje vykdomas išvešėjusios augmenijos šalinimas. Įvairią augmeniją šienauja speciali technika. Upės vaizdas, bent jau miesto centre, tikrai pasikeitė.

Tvarko jau eilę metų

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius, kalbėdamas apie vykdomus darbus, pažymėjo, kad upės vagos valymas nuo žolynų Kėdainiuose vykdomas jau eilę metų. Šį darbą kiekvieną vasarą atlieka specializuota įmonė iš Druskininkų.

„Darbai vyksta jau antra savaitė. Žolynų Nevėžyje mažėja kasdien. Dabar valome augmeniją nuo Tilto gatvės iki Skongalio užtvankos. Vaizdas keičiasi kasdien.

Darbai vandenyje atliekami specialia technika – plaukiant laivu su specialiomis žirklėmis, skirtomis pjauti po vandeniu“, – pažymėjo miesto seniūnas.

Miesto seniūnas pasakojo, kad įvairios žolės upėje nupjaunamos iki metro gylio. Dalis jų supūva, dalis po truputį atželia.

Aut. past.

Speciali technika

Druskininkuose registruota įmonė žolės šalinimo darbus vandenyje atlieka visoje Lietuvoje. Miesto seniūnas pasakojo, kad įvairios žolės upėje nupjaunamos iki metro gylio.

Po tokio pjovimo, dalis jų supūva, dalis po truputį atželia, tačiau tokiu būdu naikinant vandens augmeniją ji po truputį nyksta ir atauga gerokai mažiau.

Šienauti Nevėžio upės vagą Kėdainių rajono savivaldybei rekomendavo šios srities specialistai.

Prižiūri ir pakrantes

Seniūnas pažymėjo, kad tvarkoma ne tik Nevėžio upės vaga, bet ir pakrantės. Nuolat pjaunama pakrančių žolė. Ją pjauna miesto žaliuosius plotus prižiūrinti įmonė „Irgita“.

Antroje vasaros pusėje žaliųjų plotų prižiūrėtojai turi kiek mažiau darbo, mat užsitęsę karščiai žolės augimui buvo nepalankūs, vietomis žolė tiesiog išdegė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video