Mieste liepsnojo atliekų konteineriai ir šiukšlės

 Mieste liepsnojo atliekų konteineriai ir šiukšlės

Ugniagesiai per keletą minučių užgesino liepsnas. Konstatuota, kad du konteineriai sudegė visiškai, apdegė tvora./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vidurnaktį Kėdainių mieste po kelių mėnesių pertraukos ir vėl liepsnojo buitinių atliekų konteineriai. Patys konteineriai užsidegti negalėjo, todėl ir vėl įtariama, kad konteinerius arba kažkas padegė tyčia, arba jie užsidegė dėl neatsargaus žmonių elgesio – įmestos neužgesintos nuorūkos. Gaisro metu du konteineriai sudegė visiškai, vienas apdegė. Taip pat apdegė ir šalia stovinti skardinė tvora.

Pranešė liudytojai

Naktį 00 val. 18 min. Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė gyventojų pranešimas, kad miesto J. Basanavičiaus gatvėje, netoli Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo prekyvietės, atvira ugnimi dega šiukšliadėžė.

Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius.

Degė du

Po penkių minučių nuo pagalbos skambučio atskubėjus ugniagesiams paaiškėjo, kad ugnis išplitusi ir atvira liepsna dega ne šiukšliadėžė, o du plastiniai komunalinių atliekų konteineriai.

Taip pat degė konteineriuose ir šalia konteinerių sukrautos šiukšlės. Ugnis jau griebė ir trečiąjį konteinerį, taip pat apdegė ir šalia stovėjusios skardinės tvoros elementai.

Įvykio ankstyvą rytą tirti ėmėsi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai. Įtariama, kad gaisras sukeltas dėl neatsargios žmogaus veiklos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ugniagesiai per keletą minučių užgesino liepsnas. Konstatuota, kad du konteineriai sudegė visiškai, apdegė tvora.

Neatsargi žmogaus veikla?

Įvykio ankstyvą rytą tirti ėmėsi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai. Įtariama, kad gaisras sukeltas dėl neatsargios žmogaus veiklos.

Kitą dieną tyrėjai apžiūrėjo įvykio vietą, apklausė šalia esančių įstaigų darbuotojus.

Individualių namų aplink nėra, todėl versija, kad kažkuris iš gyventojų į konteinerius galėjo išpilti neužgesintus pelenus ar žarijas, atmesta.

Greičiausiai į vieną iš konteinerių galėjo būti neatsargiai numesta neužgesinta nuorūka, tuomet įsismarkavusi ugnis išplito.

Žinoma, neatmetama, jog konteinerius kažkas galėjo padegti ir tyčia.

Individualių namų aplink nėra, todėl versija, kad kažkuris iš gyventojų į konteinerius galėjo išpilti neužgesintus pelenus ar žarijas, atmesta. Greičiausiai į vieną iš konteinerių galėjo būti neatsargiai numesta neužgesinta nuorūka, todėl įsismarkavusi ugnis ir išplito.

Aut. past.

Pašalinis šaltinis

„Gaisro priežastis – pašalinis ugnies šaltinis“, – penktadienio rytą „Rinkos aikštę“ informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Ugniagesių gelbėtojų tyrėjai apie įvykusį incidentą informaciją perdavė Kėdainių rajono savivaldybei, kadangi atliekų konteineriai – savivaldybės turtas.

Pažeidžiamos taisyklės

Panašių gaisrų tiek mieste, tiek rajone būta ir anksčiau. Tiesa, keletą mėnesių buvo ramu.

Kėdainių mieste ir rajone praktiškai kiekvieną mėnesį kyla gaisras, kurio metu dega komunalinių atliekų konteineris.

Ugniagesiai pažymi, kad plastikiniai konteineriai dega ypač greitai, o savivaldybė skaičiuoja, kad tokių gaisrų metu patiriami milžiniški nuostoliai.

Vieno antžeminio konteinerio „Molok“ kaina – 1 475 eurai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video