Mieste atnaujinamos pėsčiųjų perėjos

 Mieste atnaujinamos pėsčiųjų perėjos

Kėdainių mieste pradėtas horizontalus gatvių ženklinimas – prasidėjo pėsčiųjų perėjų atnaujinimo darbai/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių mieste vykdomas horizontalus gatvių ženklinimas – pėsčiųjų perėjų atnaujinimo darbai. Bus atnaujintos visos mieste esančios pėsčiųjų perėjos. Darbus numatoma baigti šią savaitę.

Pusė šimto

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus teigimu, eismo saugumas yra viena iš savivaldybės prioritetinių krypčių. Pasak jo, šiais metais bus atnaujinta daugiau kaip pusė šimto pėsčiųjų perėjų.

„Pėsčiųjų perėjos atnaujinamos kasmet. Perdažomos tos, kuriose dėl intensyvaus eismo srautų yra nusitrynę dažai. Visa tai daroma siekiant užtikrinti eismo dalyvių saugumą, todėl ir pėstiesiems, ir vairuotojams bus patogiau judėti mieste“, – sakė A. Kacevičius.

Visame mieste

Miesto pėsčiųjų perėjų atnaujinimo darbus jau ne pirmus metus vykdo įmonė „Baltuvos projektai“.

Bendrovės darbuotojai pasakojo, kad dirbdami stengiasi neapsunkinti automobilių eismo, mat iš pradžių nudažoma tik viena kelio pusė, o šiai nudžiūvus, dažoma kita. 

Tuomet eismas būna draudžiamas viena puse apie valandą laiko. Iki valandos laiko automobiliams tenka važiuoti viena eismo juosta. 

Valstybės įmonei

Gatvėse, kurios yra regioninių kelių dalis, o tai: J. Basanavičiaus, Gedimino, S. Dariaus ir S. Girėno, Daukšos, Tilto ir Kauno, šiuos darbus atlieka įmonė „Kelių priežiūra“.

Lėšos pėsčiųjų perėjų atnaujinimo darbams skiriamos iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Tradicinė akcija

Tačiau perėjų ryškinimas – ne vienintelė priemonė, siekiant eismo dalyvių, o ypač į mokyklas einančių vaikų saugumo. Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, rugsėjį organizuojama tradicinė akcija „Apsaugok mane“. Jos metu prie pėsčiųjų perėjų ant kelio dangos piešiami ryškiai geltoni trikampiai paveiksliukai, kuriuose pavaizduotas vaikas ir užrašytas užrašas „Apsaugok mane“.

Šis paveikslėlis simbolizuoja, kad rugsėjis visoje Lietuvoje skelbiamas saugaus eismo mėnesiu, kurio metu vyksta akcija „Apsaugok mane“. Jos metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidžiais kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video