Metas valyti trinkeles? Į pagalbą atskuba „DML paslaugos“!

 Metas valyti trinkeles? Į pagalbą atskuba „DML paslaugos“!

Domas Čepas pasakoja, kad valant aukšto slėgio srove piktžolių ir samanų naikinimas tarp trinkelių vyksta greitai ir efektyviai. Jeigu ir lieka kokia didelė piktžolė, ją tereikia tiesiog išrauti./Asmeninio archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Nors pavasaris šaltas ir medžiai bei gėlės sužaliuoti ir pražysti neskuba, tačiau piktžolėms blogo oro nebūna. Ir kaip visada – jos atsiranda pačiose netinkamiausiose vietose: daržuose, gėlynuose ar labai gerai matomoje vietoje – tarp trinkelių. O norisi, kad jos visuomet būtų švarios it namų grindys. Tuomet belieka kelios išeitys: klauptis ant kelių ir įprastu buitiniu peiliu ar specialiu grandikliu jas ravėti, valyti specialiu rankiniu ar elektriniu šepečiu arba patausoti savo kelius bei nugarą ir rinktis valymą aukšto slėgio vandens srove. Šį labai efektyvų ir šeimininkų jėgų nereikalaujantį trinkelių valymo būdą siūlo DML paslaugos. Kaip sako paslaugos teikėjas Domas Čepas, taip nuvalę trinkeles, jomis grožėsitės ne vieną sezoną, o net kelerius metus!

Greitai ir efektyviai

Stipri vandens srovė išplauna samanas, dumblius bei piktžoles ir kitus nešvarumus. Kartu nuplauna ir pačias trinkeles (ar kitokias plyteles) atnaujina jų spalvą, bent šiek tiek nuima apsamanojusio, apdumblėjusio trinkelių sluoksnio.

Domas pasakoja, kad valant aukšto slėgio srove, piktžolių ir samanų naikinimas tarp trinkelių vyksta greitai ir efektyviai. Jeigu ir lieka kokia didelė piktžolė, ją tereikia tiesiog išrauti.

„Specialus plovimo įrankis šiam darbui atlikti nėra pigus. Todėl jo įsigyti neverta. Patogesnis ir pigesnis būdas – įrenginį išsinuomoti. Kartu galima nuplauti ne tik grindinį, bet ir kitus plotus, kur tinka šis būdas“, – pataria profesionalas.

Domas Čepas: „Specialus plovimo įrankis šiam darbui atlikti nėra pigus. Todėl jo įsigyti neverta. Patogesnis ir pigesnis būdas – įrenginį išsinuomoti. Kartu galima nuplauti ne tik grindinį, bet ir kitus plotus, kur tinka šis būdas.“/Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, D. Čepas sako atvirai, jog vienintelis ne tik šio, bet ir kitų ekologiškų trinkelių valymo būdų trūkumas – iš siūlių išplaunama viskas: ne tik piktžolės, bet ir siūlių užpildas, sutvirtinantis trinkelių plotą.

„Taip, valymas aukšto slėgio srove išplauna visus nešvarumus ir kažkiek siūlių užpildo. Bet lygiai taip pat prarandama dalis užpildo ir valant mechaniniais būdais. Todėl jeigu norite, kad kasmet vargo būtų mažiau, turėtumėte tarpus papildyti užpildais po bet kokio trinkelių valymo: grandikliu, šepečiu ar vandens srove, – patartimi dalijosi specialistas. – Jeigu po valymo lieka bet kokie tarpeliai tarp trinkelių (o pašalinus piktžoles, jų tikrai lieka), jie savaime užsipildys tuo, kas nereikalinga – užsineš smėliuko, žemių ir naujų piktžolių sėklų. Aišku, to mes labiausiai nenorime.“

„Po trinkelių tarpų išvalymo būtina juos papildyti nauju užpildų sluoksniu! Taip turėsime atnaujintas, tvarkingai atrodančias trinkeles ir išvengsime greitai atsirasiančių piktžolių. Yra net specialių užpildų, kurių sudėtyje yra rūgščių, nepalankių piktžolėms augti.

D. Čepas

Ir čia pat Domas pateikia problemos sprendimo būdą: „Po trinkelių tarpų išvalymo būtina juos papildyti nauju užpildų sluoksniu! Taip turėsime atnaujintas, tvarkingai atrodančias trinkeles ir išvengsime greitai atsirasiančių piktžolių. Yra net specialių užpildų, kurių sudėtyje yra rūgščių, nepalankių piktžolėms augti“.

Specialaus pasiruošimo nereikia

Taip pat „DML paslaugos“ įkūrėjas pažymi, jog dar vienas svarbus momentas, ką reikia žinoti prieš valant aukšto slėgio vandens srove trinkelių tarpus, kad grindinys turėtų būti paklotas labai kokybiškai, nes stipri srovė gali ne tik išplauti plytelių tarpuose esančius nešvarumus, samanas, dumblius, žoles, bet ir išjudinti jas pačias.

„Plovimą aukšto slėgio srove reikėtų naudoti tuo atveju, jeigu danga labai purvina, ir rečiau nei kas metus. Kita vertus, toks būdas yra laikomas gana saugiu ir efektyviu“, – užtikrino D. Čepas.

Anot jo, kito specialaus grindinio paruošimo prieš valant trinkeles stipria vandens srove nereikia: „Visas pasiruošimas yra tik tai, kad reikia patraukti ant trinkelių stovinčius daiktus – gėlių vazonus, šiukšlių konteinerius, automobilius ir pan.“.

Tiesa, darbas, Domo teigimu, nėra greitas. Reikia nusiteikti ir skirti jam visą dieną.

„Jeigu kalbėtume apie 300 kv. m kiemą, plovimas užtrunka visą dieną. Pavyzdžiui, jei aplinkybės palankiai klostosi, pradėjus darbą 9 val. ryto, jis bus baigtas tik 7 val. vakare. Tačiau gali užtrukti ir ilgiau. Ir tai yra tik vienas plovimo etapas.

Antras etapas – atsijų užšlavimas, t.y. trinkelių tarpų užpildymas atsijomis. Norėdami sutaupyti, žmonės šios paslaugos gali ir atsisakyti. Tačiau mes rekomenduojame, kad tai darytų patyręs, savo darbą išmanantis specialistas, nes tik taip paslauga bus atlikta iki galo ir kokybiškai. O tai garantuos ne tik gerus, bet ir ilgalaikius rezultatus“, – sako D. Čepas.

Išliks švarios kelerius metus

Taigi, norintiems pagražinti savo kiemą, o gal tiesiog atnaujinti apsamanojusias bei žolėmis apaugusias trinkeles, Domas siūlo ilgai nelaukti, nes vis labiau šylant ir gerėjant orams, daugelis domisi ir užsisako šią paslaugą.

„Trinkelių plovimas kainuoja nuo 1,40 Eur už 1 kv. m, o atsijos ir jų užšlavimas – 1 kv. m 0,4 Eur. Tad atliekant visus kartu trinkelių plovimo darbus stipria srove, 1 kv. m kainuos 1,90 Eur.

Plaunant 200 ir daugiau kv. m taikoma nuolaida.

Tačiau reikia nepamiršti to, kad įranga yra gana brangi ir jos pirkti savo reikmėms tikrai neapsimoka, o kokybiškai atlikus darbus bei tinkamai jas prižiūrint, apie trinkelių valymą galima bus pamiršti ne vieną sezoną, bet trejus ketverius metus. Tad išskirsčius visą investuotą sumą per šį laikotarpį, ji tikrai nėra didelė.

Tik atkreipiu dėmesį, kad norint grindinį kuo ilgiau išlaikyti švarų, ant jo ar šalia nederėtų vykdyti jokių darbų, pavyzdžiui, kapoti ar išversti atvežtų malkų, kasti žemių, važiuoti nešvariais automobilių ratais – visi nešvarumai lieka ant trinkelių ar tarp jų, todėl jas vėl reikės greitai valyti“, – patarimais dalijasi profesionalas.

O tie, kam trinkelių, ne tik mažų šiuolaikiškų, bet ir senovinių didelių ar betoninės dangos valymas yra aktualus, Domas kviečia drąsiai skambinti tel. 8 635 27 933, rašyti el. paštu dml.paslaugos@gmail.com ar apsilankyti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Trinkelių, betoninės dangos, lauko terasų plovimas“ ir domėtis visais aktualiais klausimais.

„DML paslaugos“ trinkelių plovimo darbus atlieka Kėdainių mieste ir rajone.

Užs. Nr. 67

1 Komentaras

  • Atsijas išplauni, lieka plyšiai, kuriuose dar labiau auga žolės. arba vėl žvyriuką stumdai kaip naujom trinkelėm kiemą išsigrindęs…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video