Meras: savivaldybė muziejų turėtų įsigyti

 Meras: savivaldybė muziejų turėtų įsigyti

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Įvardijo net kainą, kurią veikiausiai sutiktų mokėti

Eglė KUKTIENĖ

Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos vadovė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė, vadovaujanti šiam muziejui nuo 2000-ųjų, neseniai kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą su žinia, jog J. Monkutės-Marks šeima muziejų norėtų parduoti, todėl pasiūlė jį nupirkti ne kam kitam, o būtent Kėdainių rajono savivaldybei. Ilgai nelaukus rajono meras Valentinas Tamulis, susikvietęs pokalbio visų krašto politinių frakcijų vadovus, aptarė šį klausimą ir buvo prieita prie nuomonės, kad pirkti muziejų savivaldybė tikrai turi. 

Sutarė, kad reikia

„Principinis sutarimas yra toks, kad savivaldybė muziejų turi įsigyti, – kalbėjo V. Tamulis. Jis sakė, kad diskutuojant buvo aptarta tiek fizinė pastato būklė, tiek kultūrinė jo vertė. – Pastatas sutvarkytas, aplinka sutvarkyta, nereikalauja didelių papildomų investicijų. Meno vertybės, esančios jame, organizuotos parodos, kurios suteikdavo galimybę kėdainiečiams plėsti savo kultūrinį akiratį – visa tai veda prie vieno logiško sprendimo, kad savivaldybė muziejų turi pirkti“. 

Turi įvertinti

Susitikime dalyvavę ir savivaldybės administracijos vadovai Arūnas Kacevičius bei Gintautas Muznikas tokį sprendimą suprato kaip ženklą imtis tolimesnių veiksmų, kurie planą įsigyti muziejų paverstų realybe.

„Aišku, prieš tai turi būti atliktos turto vertinimo ir muziejuje esančių meno vertybių įvertinimas.

Valentinas Tamulis po pasitarimo su krašto politinių frakcijų vadovais sakė, kad principinis sutarimas priimtas toks, kad savivaldybė muziejų turi įsigyti./Eglės Kuktienės nuotr.

Galerija pateikė kainą – 350 tūkst. eurų. Matyt, savo vertinimą jie yra atlikę, tikriausiai ta kaina yra ne iš oro paimta. Tačiau mes, kaip savivaldybė, turime ir patys tuos dalykus išsiaiškinti“, – svarstė meras.

Per kelis metus

V. Tamulis neslėpė, kad viliasi, jog pavyks kažkiek nusiderėti. Taip pat pripažino, jog vienu ypu sumokėti kad ir kiek mažesnę sumą, savivaldybei būtų didoka finansinė našta.

Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė: „Mano didelis noras, kad šis kultūros židinys liktų.“/Jorūnės Liutkienės nuotr.

„Mes viliamės, kad gal už kokius 300 tūkst. eurų pavyktų nupirkti.

Tikimės, kad derantis pavyktų susitarti, kad tą sumą sumokėtume per keletą metų, taip pat, kaip ir perkant Labūnavos kultūros namus“, – kalbėjo rajono galva.

Padovanos

J. Monkutės-Marks galerija yra geriausiomis Jungtinių Amerikos Valstijų tradicijomis paremtas privatus muziejus. Tai – ne tik pastatai ir žemė, bet ir 15-os profesionalaus meno skulptūrų galerija po atviru dangumi ir išpuoselėtas parkas.

Mes viliamės, kad gal už kokius 300 tūkst. eurų pavyktų nupirkti. Tikimės, kad derantis pavyktų susitarti, kad tą sumą sumokėtume per keletą metų, taip pat, kaip ir perkant Labūnavos kultūros namus.

V. Tamulis

Be to, įsigijusiems muziejų dabartiniai jo savininkai yra pasiryžę padovanoti miestui unikalią J. Monkutės-Marks tapybos, grafikos ir gobeleno darbų kolekciją bei jos pačios ir vėliau muziejaus sukauptą profesionalių kūrėjų 140 meno darbų kolekciją iš 24 pasaulio šalių ir liaudies meno kolekciją taip pat iš viso pasaulio šalių.

,,Mano didelis noras, kad šis kultūros židinys liktų. Tam yra visos sąlygos. Tokios salės su pilna įranga, kokybišku apšvietimu, filtrais, drėgmės matavimu, kondicionavimo sistema dar reikėtų paieškoti Lietuvoje“, − „Rinkos aikštei“ anksčiau yra sakiusi D. Minkevičienė-Jazdauskienė.

16 Komentarai

 • Nukvako tas meras. Cia savivaldybes pinigai o jis tasko juos kaip apsisikes. Geda Tamuly. Geda. Nx mums tas muziejus, privatininkai tegul perka ir priziuri. Kam mums ta nasta? Is savo pinigu islaikysi, ubage?

 • Tegu verslas išlaiko. Kodėl viskas mūsų pinigais. Juos uždirbt reikia.Darbų nėra apmokamų Kažkam nubirės į kišenę. O mes kaip buvom taip ir liksim ubagais. Galvok, Tamuli ką darai.

 • Tamuli, ar tau viskas gerai? Jei tau to muziejaus reikia-tai pirk už savo asmeninius pinigus ir jį išlaikyk. KOdėl taškai savivaldybės pinigus?

 • Kaušas tas tamulis, Kedainiai vargsta, o jis tasko pinigus muziejams. Spirkit velniop toki mera. Rinkim Paulių Aukštakalnį

 • Del privataus verslo t.y. ar reikia plovyklos ar ne – vyksta diskusija, kodėl nevyksta diskusija su mumis ar reikia muziejaus ar ne?

 • Tamulis renka stipria komanda ir buria aplinks ave zmones stipriems ateinantiems rinkimams. Socdemai triumfuos, pamatysit mani zodi, nes daug zinomu zmoniu jau surinkta.

 • Balto drambliuko svajonės, gal būt, Talmonto noras, , kad visas partijas perbėgęs Tamulis būtų meru, neišdegs, gana Niljai vadovauti.

 • Eina kalbos, kad Rimošaitis pasalūnas užssiima slaptais komentarais. Oj veš tave vagonais, oj veš…

  • Turėtų būti atlikta gyventojų apklausa, ar toks muziejus jiems būtų ir toliau reikalingas. Be to, tai buvo privatus muziejus kurį savivaldybė rėmė ir pritaikydavo mokesčių lengvatas.

  • Gali būt ir rašinėja kitų žmonių vardu. Jau tokie nesąmoningi komentarai, kad miestui gėdą daro. Gerai, kad Jorūnė pratrina.

 • Tupi komentatoriai įdomu kada paskutinį kartą esat buvę muziejuje, teatre ar nors kine? Toliau kebabinės ar aludės nieko nematot. Neišprūsę mužikai.

  • Projektas”krasto sėkmei”dabar bus “ nauja”skverno mento partija???

 • Buvau minėtame muziejuje balandžio mėn. O išreikšti nuomonę būtina, nes paskelbus sprendimą, nėra dėl ko diskutuoti.

  • Sudas is tos galerijos, bet as su jais gerai sutariu, tai pazoras butu nenupirkt. O pinigai vistiek valdiski. Tai px

 • Daug žinosi greit pasensi, gyvenk savo gyvenimą, o ne apie kitų lytinį gyvenimą žinok viską.

 • Kam tokius pinigus taškyt. Čia ne 3 eurai. Grinkevičius kaip verslo žmogus taip nedarytų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video