Medžiotojai kviečiami į šventę

 Medžiotojai kviečiami į šventę

Šventojo Huberto – medžiotojų globėjo – dieną Kėdainių rajono medžiotojai paminės šį sekmadienį, lapkričio 6 d. Tądien visi kviečiami rinktis į Dotnuvos bažnyčią, kurioje 8 val. 30 min. tradiciškai bus aukojamos šventos mišios už gyvąją gamtą, medžiotojus, jų šeimas. Bus šventinamos medžiotojų kolektyvų vėliavos.

Antroji renginio dalis nuo 11 val. vyks Daukšių kaime esančioje šaudykloje. Čia Kėdainių rajono medžiotojai kartu su svečiais iš aplinkinių rajonų dalyvaus šaudymo graižtviniais šautuvais į bėgantį šerną varžybose. Bus įvairių atrakcijų ir vaikams bei moterims, todėl į šventę galite atvykti su visa šeima.

Renginio metu taip pat vyks seminaras apie medžioklinius šunis – vachtelhundus. Planuojama apdovanoti aktyviausius medžiotojus, geriausius klubus.

Jei oras nesutrukdys, šventė tęsis iki 16 valandos. Kviečiame dalyvauti visus rajono medžiotojus ir jų šeimas.

Lapkričio 3 dieną nuo seno Lietuvoje prasidėdavo medžioklės sezonas. Lietuvių pagonių medžioklės deivė buvo Medeinė. Romėnai turėjo medžioklės deivę Dianą, o graikai – Artemidę.

Įsigalėjus krikščionybei, Medžioklės diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis. Šv. Hubertas laikomas medžiotojų globėju.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video