„Mažųjų aludarių diena“ savo turą po Lietuvą pradėjo Kėdainiuose!

 „Mažųjų aludarių diena“ savo turą po Lietuvą pradėjo Kėdainiuose!

Didžiosios Rinkos aikštėje pirmą kartą buvo surengta mažųjų Lietuvos aludarių ir maisto mugė./Rūtos Švedienės nuotr.

Rūta Švedienė

Rugpjūčio 13 dieną Didžiosios Rinkos aikštėje pirmą kartą buvo surengta mažųjų Lietuvos aludarių ir maisto mugė. Jos metu lankytojai turėjo progą ne tik atsigaivinti ir pavalgyti, bet ir paklausyti nemokamo koncerto.

Alus ir maistas

Mugės organizatoriai UAB „Festivus“ sakė, jog šis renginys – tai galimybė palaikyti šeimos verslų pagrindu veikiančius bravorus.

„Mažiesiems aludariams visuomet yra sunkiau išeiti į didžiąją rinką, konkuruoti su gigantais. Kadangi organizuojame muges ir didelį dėmesį skiriame nedideliems lietuviškos produkcijos kūrėjams, šiemet su komanda nusprendėme surengti mugę, kurioje būtent aludariai galėtų sužibėti ir supažindinti miesto gyventojus ir svečius su savo gaminama produkcija. Startavome Lietuvos širdyje – Kėdainiuose“, – teigė jie.  

Mažųjų alaus daryklų gėrimai yra kuriami siekiant kokybės, o ne kiekybės, tad visa produkcija yra gaminama tik iš natūralių medžiagų, kruopščiai atrenkant viską, kas naudojama gamybos procese.

Mugė startavo 10 val. ryte ir tuo pat metu prasidėjo nemokama pramoga mažiesiems – pripučiamas batutas./Rūtos Švedienės nuotr.

„Ištroškusius atgaivinsime, išalkusius pamaitinsime, pavargusius pasodinsime ir dar galvelę paglostysime“, – štai tokiu šūkiu aplankyti mugę viliojo jos organizatoriai. Ir ne veltui. Ištroškusius atgaivinti čia buvo pasirengę keturi alaus gamintojai.

Į „Mažųjų aludarių dienos“ mugę buvo pakviesti ir išalkę, jų čia laukė įvairiausi patiekalai. Ant žarijų keptų patiekalų mėgėjai liko nudžiuginti, nes mugėje kepti mėsainiai, sparneliai ir kiti  gardūs patiekalai.

Taip pat buvo pateikta vietoje rūkyta žuvis, kepta duona ir mėsos užkandžiai. Neapsieita ir be saldėsių: galima buvo įsigyti vafliukų, cukraus vatos, popkornų, ryžių trapukų, traškučių, riešutų,  šerbeto.

Mažųjų alaus daryklų gėrimai yra kuriami siekiant kokybės, o ne kiekybės, tad visa produkcija yra gaminama tik iš natūralių medžiagų, kruopščiai atrenkant viską, kas naudojama gamybos procese.

Aut. past.

Pramogos ir muzika

Į Didžiosios Rinkos aikštę statinės ridentos ir žarijos kaitintos jau nuo ankstaus ryto. Mugė startavo 10 val. ryte ir tuo pat metu prasidėjo nemokama pramoga mažiesiems – pripučiamas batutas. Taip pat veikė palapinė, kur vaikams buvo piešiami veidukai.

Nuo pat 15 val. prasidėjo gyvo garso koncertas, kurio pradžią pažymėjo muzikinio šou„Lietuvos balsas“  dalyviai – Danas ir Alvydas. Po šių charizmatiškų vyrukų prie mikrofono stojo KastisVai. Negirdėta? Reikėjo pamatyti ir išgirsti. Kastytis jau daugiau nei 10 metų groja Kauno baruose ir restoranuose. Šventėje buvo atlikti žinomų dainų „koveriai“ ir pristatytos pirmojo albumo dainos.

Pasirodė ir Vaiva Kalinauskaitė – dainininkė, aktorė, dramaturgė. Dalyvavusi televizijos projektuose „X faktorius“ ir „Lietuvos talentai“. Pastaruoju metu koncertuojanti Europoje ir Rytų šalyse.

Šventės pabaigoje koncertavo Albertas ir Danguolė, Kėdainių estradinis duetas.

Rekomenduojami video