Mažieji šėtiškiai laiką leido stovykloje

 Mažieji šėtiškiai laiką leido stovykloje

Mažieji stovyklautojai lankėsi Kauno zoologijos sode./ Zinaidos Kleivienės nuotr.

Šėtos gimnazija šį birželį organizavo dieninę, kūrybinę, tiriamąją 5 dienų stovyklą pradinių klasių mokiniams „Gyvūnai šalia mūsų“. Stovykloje aktyviai laiką leido 45 gimnazijos pradinukai kartu su Truskavos skyriaus mokiniais.

Reklaminiai skelbimai – pasiekė auditoriją

Stovyklos vadovė pradinių klasių mokytoja metodininkė Zinaida Kleivienė mielai dalinosi stovyklautojų ir jų mokytojų atradimais: „Tema stovyklai atsirado tarsi savaime: juk pradinukai yra tokio amžiaus vaikai, kurie žavisi mažaisiais draugais – savo augintiniais.

Nenuostabu, kad ir stovyklos lankomumas buvo beveik šimtaprocentinis, tik keli vaikai atsiprašė nedalyvausią porą dienų dėl ligos. Stovyklautojai nuveikė išties daug, ir buvo jų pirmą kartą mūsų stovyklų istorijoje tikrai daug: 45. Vaikų tėvų nesutrikdė ir pirmą kartą vykdyta elektroninė registracija, ir nedidelis piniginis įnašas.

Zinaidos Kleivienės nuotr.

Ir iš tiesų, vaikai turėjo tikrai daug veiklos. Pirmąją dieną jie daug žaidė stalo žaidimų, kalbėjosi apie savo augintinius ir kūrė reklaminius skelbimus su prašymu paaukoti gyvūnams pašaro, kad galėtų padovanoti gyvūnų prieglaudai Kėdainiuose. Reklaminiai skelbimai buvo ypatingi: kiekvienas pasirašė savo vardu. Tad nenuostabu, kad padovanota buvo tikrai daug įvairiausių gardėsių!

Kitomis dienomis laukė smagios išvykos. Pradžioje vaikai važiavo į Kėdainius. O čia tikrai galima daug ką rasti gyvūnų tema.“

Viešnagės

Pašnekovė pasidžiaugė ir smagiomis vaikų išvykomis.

„Ir E. Eimonto, ir „Welvet“ veterinarijos klinika mielai sutiko priimti stovyklautojus. Klinikų darbuotojai išsamiai supažindino vaikus su veikla, leido paklausyti savo širdutės plakimo, paaiškino, kaip daromi tyrimai laboratorijoje, parodė operacines. Vaikai žiūrėjo užgniaužę kvapą, – sakė stovyklos vadovė Z. Kleivienė ir dėkojo klinikų darbuotojams už ekskursijas. – Puikiai pavyko ir gyvūnų prieglaudos „Pifas“ lankymas.

Nors ir remontuojamos patalpos, bet vaikams buvo parodyta, kaip laikomi pamesti gyvūnai, kaip jie trokšta turėti namus. Vaikai atvyko su lauktuvėmis ir buvo palydėti su dovanėlėmis: lankstinukai vaikams ir metodinės knygelės mokytojoms.

Zinaidos Kleivienės nuotr.

Na, o „Kika“! Egzotinių gyvūnų krautuvėlė. Čia jau laukė kitokia veikla. Vaikai ne tik susipažino su parduodamais gyvūnais, nusipirko lauktuvių savo globotiniams, bet ir turėjo paskaičiuoti, kiek kainuoja augintinio išlaikymas realiomis, čia pat matomomis kainomis. Plušėjo kaip įmanydami, o pardavėjos konsultavo. Taip išsiaiškino, kas kiek kainuoja, kiek ir ko reikia katei, šuniui, papūgėlei… Čia jie pasidarė tam tikras išvadas, kurias sėkmingai pritaikė paskutinės dienos debatuose.“

Dar viena nuostabi stovyklos diena – kelionė Į Kauno zoologijos sodą. Vaikus sužavėjo atnaujintas zoologijos sodas, pagerėjusios gyvūnų gyvenimo sąlygos. Kiekvienas rinkosi labiausiai patinkantį gyvūną ir domėjosi jo gyvenimu.

Stovyklą rengs ir kitąmet

Paskutinę stovyklos dieną vaikai aptarė savaitės įvykius, kūrė stalo žaidimus, panaudodami antrines žaliavas, dalyvavo debatuose. Dauguma pritarė minčiai, kad gyvūnas yra tikras draugas, laisvalaikio bendražygis, kad malonu globoti ir kačiuką, ir šuniuką. Tačiau buvo ir kitokių nuomonių. Vaikai suprato, kad gyvūnėlio išlaikymas kainuoja. Juk jie buvo pasiskaičiavę! Tačiau visi sutarė, kad svarbiausia yra atsakomybė už augintinį, jo sveikatą ir savijautą.

Zinaidos Kleivienės nuotr.

Stovyklos vadovė Zinaida Kleivienė pasidžiaugė mokinių smalsumu, gera nuotaika, rimtu požiūriu į stovyklos veiklas. Ypač aktyvumu pasižymėjo Faustas Skorupskas, Kristupas Juknys, Truskavos skyriaus mokinė Kamilė Bagdonaitė.

Vaikams patiko skanus maistas, kurį ruošė kavinė „Medėja“. Už malonų, rūpestingą aptarnavimą stovyklos vadovė dėkojo kavinės darbuotojoms.

 Zinaida Kleivienė akcentavo, kad sklandus stovyklos darbas, mokinių saugumas ir gera nuotaika pasiekiamas tik dirbant  su rūpestingomis mokytojomis: Lina Rugieniene, Danguole Zubieliauskiene, Lina Vaicekauskaite, Džiuginta Ivanauskiene, Aurita Kananovičiene, Jūrate Bučinskiene, Galina Podžeckiene, sveikatos priežiūros specialiste Kristina Orechovaite.

Zinaidos Kleivienės nuotr.

Susiklausymo ir efektyvaus planavimo dėka visos veiklos buvo įvykdytos, mokiniai praplėtė turimas kompetencijas ir ugdė naujas, o stovyklautojai, jų tėvai ir dirbę mokytojai  buvo patenkinti.

Kaip gero darbo rezultatą stovyklos vadovė įvertino mokinių norą ir kitais metais turėti stovyklą Šėtoje. Vaikai jau sugalvojo temą, kurios gvildenti rinksis kitą vasarą.

Parengė Antanida Likšienė

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video