Maudytis galima: rajono maudyklose vanduo švarus

 Maudytis galima: rajono maudyklose vanduo švarus

Asociatyvi BNS Luko Balandžio nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyriumi, birželio 5 d. atliko rajono maudyklų vandens ir smėlio tyrimus. Vandens kokybės tyrimai atlikti 19-oje maudymosi vietų, smėlio tyrimai – 10-yje.

Ašarėnos tvenkinio (Pelėdnagių sen.), Pėdžių (Pelėdnagių sen.), Lančiūnavos (Vilainių sen.), Dvariškių (Truskavos sen.) ir Babėnų karjero (Kėdainių miesto sen.), Nevėžio upės ties Skongalio g., Justinavos (Kėdainių miesto sen.) ir Pašilių sodais (Pelėdnagių sen.), Keleriškių (Kėdainių miesto sen.), Bartkūniškio (Kėdainių miesto sen.), Angirių (Josvainių sen.), Akademijos (Dotnuvos sen.), Gudžiūnų (Gudžiūnų sen.), Aristavos (Vilainių sen.), Labūnavos (Pelėdnagių sen.), Krakių (Krakių sen.) ir Juodkiškio tvenkinio (Vilainių sen.) bei Šušvės upės (Josvainių sen.) ir Dotnuvėlės užtvankos (Dotnuvos sen.) maudyklų vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus.

Smėlio parazitologiniai tyrimai parodė, kad Ašarėnos, Akademijos, Keleriškių, Bartkūniškio, Angirių ir Labūnavos tvenkinio, Babėnų, Dvariškių ir Pėdžių karjero bei Dotnuvėlės užtvankos tarša kirminų kiaušinėliais ir lervomis nenustatyta.

Maudyklų vandens mikrobiologinė tarša vertinta pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninių enterokokų skaičių ir žarnyno lazdelių (Escherichia coli) skaičių. Vadovaujantis higienos normos HN 92:2018 ,,Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“  reikalavimais, žarninių enterokokų skaičius turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Vykdant Maudyklų monitoringo programą Kėdainių rajone, kiti vandens kokybės tyrimai bus atlikti birželio 19 d., o smėlio – liepos 17 d.

Parengta pagal Kėdainių VSB inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video