Maudymvietės smėlis užterštas parazitais

 Maudymvietės smėlis užterštas parazitais

Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

rinkosaikste.lt

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Daiva Mickevičienė informuoja apie Biuro atliktus Kėdainių krašto maudymviečių smėlio tyrimus.

Bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Biuras maudymosi sezono metu, tyria paplūdimių smėlį dėl žmogui patogeninių helmintų (parazitinių kirmėlių) ir jų kiaušinėlių.

Dešimtyje maudyklų atlikti paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Angirių tvenkinio, Babėnų karjero, Dvariškių karjero, Labūnavos tvenkinio  Bartkūniškio tvenkinio, Pėdžių karjero ir Akademijos tvenkinio smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos reikalavimus.

Miegenų tvenkinio smėlis užterštas neidentifikuotais helmintų kiaušiniais. Šioje vietoje gulėti ant smėlio ar su juo žaisti yra nerekomenduojama, taip pat patariama laikytis asmens higienos reikalavimų. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video