Matematikos egzamino neišlaikė 27,1 proc. kėdainiškių, įvertinimų vidurkis – vos daugiau kaip 25 balai iš 100

 Matematikos egzamino neišlaikė 27,1 proc. kėdainiškių, įvertinimų vidurkis – vos daugiau kaip 25 balai iš 100

Lyginant visos šalies mastu, neišlaikiusiųjų procentas yra sąlyginai mažas, o Kėdainių rajono savivaldybė net buvo paminėta, kaip viena sėkmingiausiai egzaminą išlaikiusių savivaldybių/ BNS Alvydo Januševičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Visos šalies švietimo sistema buvo supurtyta žinios, kad kas trečias abiturientas, laikęs matematikos valstybinį brandos egzaminą (VBE), jo neišlaikė. Kėdainių rajono savivaldybė yra minima kaip viena iš sėkmingiausiai išlaikiusių šį egzaminą, tačiau sėkmingumas skaičiuojamas tik lyginant visos Lietuvos mastu. O iš tiesų bendras matematikos žinių lygis tik vos šiek tiek viršija 25 balus iš galimų 100.

Tiksliųjų mokslų krachas

Kėdainių rajono savivaldybėje matematikos VBE laikė 166 abiturientai. Vienas „Atžalyno“ gimnazijos abiturientas gavo šimtuką.

Paradoksalu, bet tenka sakyti, kad TIK 27,1 proc. krašto abiturientų šio egzamino neišlaikė. Lyginant visos šalies mastu, neišlaikiusiųjų procentas yra sąlyginai mažas, o Kėdainių rajono savivaldybė net buvo paminėta, kaip viena sėkmingiausiai egzaminą išlaikiusių savivaldybių.

Labiausiai sukrečiantis faktas yra tas, kad vienoje iš sėkmingiausiai egzaminą išlaikiusių savivaldybių – Kėdainiuose – abiturientų vidutinės matematikos žinios siekia… 25,19 balo iš 100.

Informacinės technologijos egzaminą šimtukui taip pat išlaikė vienas atžalynietis, egzamino neišlaikė 18 proc. mokinių, o bendras vidurkis, deja, žemesnis, nei visos šalies, ir siekia 34,86 balo (kai šalies vidurkis yra 37,48).

Chemijoje ir fizikoje kraštiečiai pasirodė ženkliai geriau. Nors šimtukų ir nėra, tačiau nėra ir neišlaikiusiųjų, o ir vidurkiai aukštesni, nei visos šalies – atitinkamai 63,1 ir 51,55. 

Kai kurie pasirodė geriau

Palyginus su praėjusių metų vidutiniais balais, šiais metais sėkmingiau abiturientai išlaikė lietuvių kalbos, chemijos, istorijos, geografijos, fizikos egzaminus, silpniau – matematikos, informacinių technologijų, anglų kalbos, rusų kalbos, biologijos egzaminus.

Iš lietuvių kalbos ir literatūros VBE laikiusių 226 moksleivių 6 gavo šimtukus. Savivaldybės balo vidurkis didesnis už šalies – 53,78 (48,26).

3,49 proc. abiturientų egzamino neišlaikė.

Anglų kalbos egzaminą laikė daugiau mokinių, nei lietuvių kalbos – 239. Šimtukus gavo trys mokiniai. Anglų kalbos egzamino neišlaikė 0,41 proc. moksleivių. Bendras balas kiek žemesnis nei visos šalies ir siekia 57,19 (60,8 šalyje).

Rusų ir vokiečių kalbos egzaminų bendri rezultatai taip pat žemesni nei šalies vidurkis ir atitinkamai siekia 66,5 ir 69 balus. 

Biologijos ir istorijos egzaminų rezultatai geresni nei šalies vidurkis. Abu egzaminus šimtukui išlaikė viena Šviesios gimnazijos moksleivė.

Geografijos egzaminą laikė 54 abiturientai, neišlaikiusiųjų ar gavusių šimtukus nėra, o bendras balas žemesnis nei visos Lietuvos – 45. 

Apdovanos

Šiandien 15.30 va. Rotušėje bus pagerbti Kėdainių krašto šimtukininkai. Reportažą iš renginio naujienų portale www.rinkosaikste.lt rasite jau šį vakarą. 

3 Komentarai

  • Ateityje bus dar gražiau, kai klasese bus po 31, ber visiems ta reforma priimtina , ypač švietimo skyriaus bukagalvei.

  • Nieko tokio, papildys Darbo partijos gretas.

  • Tiesiai pas Liberus nes tie moka babkes šimtatūkstantines paimt.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video