Mantviliškiečiai sieks atstatyti nugriautą kaimo simbolį – gandralizdį

 Mantviliškiečiai sieks atstatyti nugriautą kaimo simbolį – gandralizdį

Šis gandralizdis buvo tapęs kaimo simboliu, čia kasmet perėdavo gandrai, tad vietiniai sieks, kad jis būtų atstatytas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Mantviliškio kaimo žmonės nusiminę – neseniai kaime įvykusio eismo įvykio metu buvo ne tik suniokotas kaimo pavadinimą žymintis ženklas, bet ir nuverstas stulpas, ant kurio daugybę metų buvo gandralizdis. Šis gandralizdis buvo tapęs kaimo simboliu, čia kasmet perėdavo gandrai, tad vietiniai sieks, kad jis būtų atstatytas.

Kaimo puošmena

M. Daukšos viešosios bibliotekos Mantviliškio filialo vadovė, bibliotekininkė ir vietos gyventoja Inga Štarienė sakė, kad šis gandralizdis daugybę metų buvo kaimo simbolis.

„Labai gaila, kad įvyko eismo įvykis, ir ačiū Dievui, kad jame nenukentėjo vairuotojas. Per šį įvykį nuvirto stulpas, ant kurio buvo mūsų kaimo gandralizdis.

Tas gandralizdis buvo tapęs mūsų kaimo puošmena ir jame eilę metų perėjo gandrai, kurie dabar, deja, nebeturės kur grįžti…

Kaimo gyventojai kalba, planuoja atstatyti, bet kol kas viskas tik kalbų lygiu.

M. Daukšos viešosios bibliotekos Mantviliškio filialo vadovė, bibliotekininkė ir vietos gyventoja Inga Štarienė sakė, kad šis gandralizdis daugybę metų buvo kaimo simbolis./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vėliau bus matyti, bet norėtume atstatyti savo kaimo simbolį, nes Mantviliškio kaimas be jo, kažkaip ne mūsų kaimas.

Gaila, nes su visu stulpu nuvertė. Gandralizdis senas, kiek atsimenu ten jis visada buvo, reikės kažkur ieškoti pagalbos sprendžiant šį klausimą“, – žmonių godas ir pasvarstymus perdavė kaimo bibliotekininkė I. Štarienė.

Ankstų rytą

Priminsime skaitytojams, kad eismo įvykis Mantviliškio kaime įvyko praėjusio ketvirtadienio ankstų rytą, apie 06 val. 30 min.

Policijos pareigūnų surinktais duomenimis, kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, esant slidžiai kelio dangai, vilkikas „Scania“ nuvažiavo nuo kelio ir, kliudęs kelio ženklą, apvirto ant šono.

Į įvykio vietą atskubėjus pareigūnams paaiškėjo, kad vilkiką vairavo blaivus 1986 metais gimęs vyras. Jis eismo įvykio metu nenukentėjo. 

Gabentas krovinys buvo perkrautas į kitą vilkiką, o avariją patyrusiu vilkiku pasirūpino atvykusi specialioji technika – evakuatorius.

2 Komentarai

  • Tadas gali būtj gėjus. Jau visas kaimas sneka kad jis su songailu mantu laizosi

    • Pirmiausiai už šmeištą viešai internete galite gauti baudą. Pirmiausiai įsitikinkit, o paskui kalbėkite. Už žmonių šmeišta gali būti blogai. 🙂

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video