Malkų kaina išaugo trigubai

 Malkų kaina išaugo trigubai

Šiemet vidutinė malkų kaina siekia 100 eurų už 1 kietmetrį. Kaina išaugo trigubai, lyginant su praėjusiais metais./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kaip ir kasmet, prieš pradedant šildymo sezoną savivaldybė nustato vidutinę malkų kainą. Tai reikalinga tam, kad savivaldybė galėtų numatyti lėšas, reikalingas nepasiturinčių gyventojų, kurie šildosi malkomis, patirtų išlaidų kompensavimui.

Dar labiau pabrango

Jau pernai malkų kaina buvo gerokai išaugusi. 2020 metais kaina už 1 kiemtetrį malkų buvo 22 eurai, pernai – jau 34 eurai.

O šiemet kaina jau siekia net 100 eurų.

Kaip patikslino savivaldybės Socialinio skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, savivaldybėje yra daugiau kaip 600 asmenų, kurie šildosi kietuoju kuru ir kuriems priklauso kompensacijos.

Yra žmonių, kurie ne tik įpratę gauti, bet ir mielai norėtų turėti tokią galimybę patys pasirinkti kūrenimui medienos.

J. Blinstrubaitė

Išmokės per milijoną

Kompensacijos skiriamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Šiemet tam bus skiriama 472 tūkst. eurų, o kitąmet – 601 tūkst. eurų.

Galės patys?

Iš politiko Sauliaus Grinkevičiaus pasigirdo siūlymas pasinaudoti Graikijos pavyzdžiu ir nebeduoti žmonėms visko nemokamai.

„Pas mus žmonės įprato gauti viską nemokamai, tai gal tegul įdeda truputį pastangų.

Iš politiko Sauliaus Grinkevičiaus pasigirdo siūlymas pasinaudoti Graikijos pavyzdžiu ir nebeduoti žmonėms visko nemokamai./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Graikijos pavyzdys yra, kad ten leidžiama žmonėms patiems pasirinkti kūrenimui kuro, renkant šakas, virtuolius įvairiausius.

Gal ir mūsų savivaldybėje būtų galima pagalvoti apie kažką tokio“, – sakė opozicijos lyderis S. Grinkevičius.

„Yra žmonių, kurie ne tik įpratę gauti, bet ir mielai norėtų turėti tokią galimybę patys pasirinkti kūrenimui medienos.

Tarsimės su seniūnija dėl transporto, na, ir žiūrėsime pirmiausia, ar urėdija sutiks su tokia mintimi“, – sakė J. Blinstrubaitė.

14 Komentarai

 • Čia tik Kėdainiuose tokios kainos, už 10 mišrių po 350euru vasara kainavo, kai iš kitur vezemes po 250,galiausiai atvežė iš kitur ir dar sutaupėm nuo viso kiekio imto 400euru. Patys žmonės kelia čia kainas, o yra durneliu kur ir perka iš tokių vietoj to kad pasidomėtu kainomis kituose rajonuose

  • Kur pirkot „AS“ malkas tokiom kainom? Is kitu rajonu pavasari jau veze po 560e (is panevezio raj ir radviliskio) tokios pat. Kada paskutini kart pirkot? Prieš 10metu gal kad svaikstat su tokiom kainom. Žmones po puse metu lauke kol atveš.

 • Grinkevičius geriau patilėtu apie Graikija.Pats negali atsiskaityti su „Pelamidės“darbuotojais,kurią nupirko prieš 8-10 metu.Pošiai dienai skolingas žmonėms,poltitkomisaro… .

 • Perekupai prisiperka po keleta miskoveziu, pamazina kiekius ir veza babulkom kosminem kainom

 • Nebesvaik, nėra man reikalo meluoti, pirkom liepos mėnesį, iš Panevėžio rajono. Iš ten ne tik malkas vezemes, bet ir statybine mediena, nes visais atvejais belekoks skirtumas ne tik kaina, bet ir kiekiu. Apgaudinėja čia Kėdainiuose žmones belekaip, pirkomes prieš tai kelis kartus čia vietoje, tai su kiekvienu kartu vis skirtingas kiekis malkų buvo atvežtas už tą pačią kainą😀

 • Užsakiau pavasarį Fiskarą iš Panevėžio.1200už 30kietmetrių.Pjovikas skelbėsi 2,5 jauro už metrą,o pjaut atėjo tik už 4.Susikapojau ir susikroviau pats.Gražiai sukrovęs pamatavau ir nors rėk-20kubų!Še tau fiskarai su kietmetriais,še tau nurodomos pjovikų kainos.Pravda ,malkos ąžuolinės,bet gi ne kožnam pečiui jos .Ėda rūgštis jį,o dar ypač jei sudėtos dūmtakyje šamotinės plytos.Von jas,jei dar tikite,kad jos padeda geriau sudegt dūmams.Meskit lauk ir įmontuokite vietoj jų nerūdyjančio plieno storus gabalus.Dabar turiu pasistatęs nerūdyjančio plieno 13 kw katilą,kuris beje turi 10 metų garantija ir ąžuolas jam nebaisus.Su ąžuolinėmis malkomis reikia mokėt kūrenti.Katilą įkaitint reikia kitomis malkomis ik 60 laipsnių ir tik tada dėt ąžuolines.Mat šaltas katilas pradžioj,,ašaroja“,o rūgščios“ašaros ėda metalą.Tiek jums ,mieli partiečiai,šventų evangelijos žodžių šiandie.

 • Beje,apie ,,perekūpus“,tai pravda teisybė.Iš miškų jie susiperka mišrių rąstų po 3 metrus ir namuose juos,,susičvertuoja“ pagal rūšį.Veigu kas,pas juos ir beržinių,ir juodalksnių gausi.Brangiausias uosis.Kaladėmis 53-ias gazikas,,10 metrų“ atveža.Truputį juokinga,kai tau aiškina ,kad beržinių sula varvančių malkų ten 10 kubų.Jo,gazikas kokias septynias tonas veža…

 • Jie su gaziku ir 20 edmetriu ir tonu paveztu!

  • Prieš kelis metus pirkau malkų tiesiai iš girininkijos sandėlio. Kroviau į belaruso traktoriaus priekaba ( jinai tokių pat išmatavimu kaip gaz 53). Girininkas su rulete apkėkė ir priskaičiavo 9 erdmetrus. Tai man po šiai dienai juokingai atrodo kai su mikroautobusais po 10 erdmetrių skelbiasi kad veža. Aš su belarusu pakroves 9 erdmetrius ant sniego vos pajudėjau iš vietos. Išvada tokia. Nors pjuvenu briketai brangųs bet bent jau gauni ta kieki už kuri sumoki. Galutiniame variante gaunasi tas pat

   • Maudo mus tie perekūpai kaip kačiukus.Kaip ten bebūtų- a kaladėm ,a skaldytom malkom-primeta kur ranka koja ir ,galą tvarkingai sukrovę, pateikia kubus…Patiko kadaise vienos bulvių pirkėjos ,,ūkininko“demaskavimas,kuris kieme rietė pasakas apie bulbių rūšis ir jų spalvas.Taip sykį,neapdairiai pasiklausęs,aha, ,,vėlyvos “ kopūstų ,,rasodos“prisipirkau.Pasirodo,reikėjo ne prašyt tokios veislės,o paprasčiausiai paklaust kokia pas bobą yra parduodama…O ta ,durnių radus,ankstyvąją iškišo už vėlyvuosius…

 • Gražu bus pažiūrėti, kai vienišos moteriškaitės iš miško šakas tampys,,,,,,,,,, Tikrai, šakomis kurenant bus žiemą labai šilta….

 • O tai kaip kokia nors močiutė kuri vos paeina ir jai koks 90 m nueis į mišką tų šakų? Nu AČIŪ VALDŽIAI UŽ PAGALBĄ SENOLIAMS….

 • O daugiabučių gyventojai ,norintys gauti pašalpą už šildymą, taip pat turės tempti šakas į katilinę, pasismdę transportą? Ar tik tie, kurie iš taip kurenasi patys?

 • Pakalnėj karklų džiunglės,tai,sakau,sausuolių pasirinksiu.Kur tau,atsirado vienas su klausimu ar derinausi su seniūnu.Na jei jau taip,nueisiu .Ir ką? Neleido.Sako gal mes ten pašvarinsim ir mokyklą apkūrensim.Aha,pašvarino ir apkūreno…Dilgynėm apaugo tas karklynas,mokykla uždaryta.Nagi kaip prie sovietskos valdžios-tegu verčiau supūna by tik ne žmogus panaudos .Atsimenu kaip ūkvedys su arkliu prilėkęs mums iš maišų iškratė surinktas varpas ir sumetė jas po arklio kanopom.Tas pats būdavo ir su lauke iš arimo iškapstytais runkeliais…Tai va,pasirinksit šakų,aha ir pasikūrensit.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video