Malkų kaina išaugo dvigubai

 Malkų kaina išaugo dvigubai

Šiemet vidutinė malkų kaina siekia 100 eurų už 1 kietmetrį. Kaina išaugo trigubai, lyginant su praėjusiais metais./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės taryba kasmet patvirtina kietojo kuro vidutines kainas. To reikalauja LR Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas. Šiemet savivaldybei socialiai remtinų gyventojų šildymo kompensacijos atsieis daugiau, mat malkų kaina išaugo daugiau kaip 50 proc.

Lėšų numatyta

Šiemet nustatyta 34 eurų kaina už 1 kietmetrį malkų. Pernai tokio kiekio malkų kaina buvo vos 22 eurai.

Kaip patikslino savivaldybės Socialinio skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, savivaldybėje yra daugiau kaip 600 asmenų, kurie šildosi kietuoju kuru ir kuriems priklauso kompensacijos.

Lėšų kompensavimui numatyta tiek šių, tiek kitų metų biudžete.

Šiemet kompensacijoms numatyta panaudoti 91,5 tūkst. eurų, kitąmet – 136,2 tūkst. eurų.

Darė apklausą

Savivaldybė dar rugsėjo mėnesį vykdė apklausą, kurios tikslas buvo nustatyti vidutinę malkų kainą. Paprastai remiamasi būtent Valstybinės miškų urėdijos informacija, nes privatūs miškininkai neretai kainas užkelia.

VĮ Valstybinių miškų urėdija nurodo, kad I kaitrumo grupės malkų kaina svyruoja nuo 64,31 iki 36,30  eurų (su PVM).

II kaitrumo grupės malkų kaina už 1 erdmetrį 28,34 eurai, III grupės kaina –  26,16 Eur su PVM.  

UAB „Malkinė“ nurodė, kad natūralaus drėgnumo beržo malkų 1 kubinio erdmetrio kaina – 39,00 Eur.

2 Komentarai

  • Jau pernai mokejom tiek t.ypo39e uz erdmetrįir dar nusuka nuo9atveza 6.12.
    Taip ,kad paskaiciavus gaunasi ne.po39,o po69.e.Tai siemet is viso bus kosmosas.Tik kodel niekas nebaudzia situ aferistu pardaveju.?Kada baigsis sitie dalykai.?Ar del to, kad zmones nemoka ismatuot ir paskaiciuot kiek atveza realiai?

    • Jūs visiškai teisi! Užsakiau 10 erdmetrių. Atvežė….450€.Tvarkingai sukroviau, aišku su oro tarpais … jų neišvengsi,tada pamatavau aukštis×plotis×ilgis=6 ??! Visuose vadovėliuose rašo,kad erdmetris tai tvarkingai sukrauti rastai erdvėje kubiniame metre. Kietmetris-gryna mediena be oro tarpų!!!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video