Ligoninės specialistai grįžta į įprastą ritmą

 Ligoninės specialistai grįžta į įprastą ritmą

Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių ligoninėje uždarius čia šešis mėnesius veikusį COVID-19 skyrių, grįžtama į įprastą ritmą. Gydytojai pacientus stengiasi priiminėti taip, kaip ir anksčiau, daugėja siuntimų pas gydytojus specialistus, be to, atnaujintas ir ligoninės skyriuose gydomų pacientų lankymas.

Grįžta prie įprastų darbų

„Iki tol buvo sumažintas paslaugų teikimas beveik visų profilių ligoniams – neurologijos, psichiatrijos, vidaus ligų, traumatologijos, chirurgijos, otorinolaringologijos, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Sausio mėnesį visai atsisakyta vaikų ligų skyriaus paslaugų teikimo, nes personalas perkeltas darbui į COVID-19 skyrių.

Na, o dabar grįžtame prie savo įprastų darbų.

Į buvusį COVID-19 korpusą į abu aukštus grįžo slaugos ir vidaus ligų skyriai, į savo skyrius taip pat grįžo psichiatrai ir traumatologai bei otorinolaringologai.

Ligoninėms skyriams sugrįžus į savo buvusias patalpas, skyriuose dirbantys gydytojai, laikydamiesi higienos reikalavimų, stengiasi dirbti įprastu ritmu. Palaipsniui didina visas seniau teiktas paslaugas“, – informuoja VšĮ Kėdainių ligoninėje laikinai direktorės pareigas einanti Rita Kuodienė.

R. Kuodienė: „Ligoninės skyriams sugrįžus į savo buvusias patalpas, skyriuose dirbantys gydytojai, laikydamiesi higienos reikalavimų, stengiasi dirbti įprastu ritmu. Palaipsniui didina visas seniau teiktas paslaugas.“

Daugėja siuntimų

Pandemijos laikotarpiu patekti į ligoninę dėl sergančiųjų srautų buvo problematiška, tačiau R. Kuodienė pabrėžia, jog situacija šiuo metu kontroliuojama. Specialistai pasirengę priimti pacientus, todėl intensyviai daugėja siuntimų.

„Dalis gydytojų išeina atostogų, o liekantys, nors ir dirba didesniu krūviu, visų aptarnauti nesuspės, ypač jei atostogų išeina dirbantis visu etatu kolega, o kitas gydytojas lieka dirbti 0,25 etato.

Šiuo metu didžiausias yra reabilitacijos procedūrų poreikis. Yra susidariusios eilės pas neurologus, nes viena gydytoja yra vaiko auginimo atostogose, o kitų gydytojų į mūsų ligoninę neatvyko.

Gastroenterologas dirba 0,25 etato, tad irgi susidaro eilės“, – akcentuoja R. Kuodienė.

Vertina gerai

Darbas COVID-19 skyriuje suformavo stiprią gydytojų, slaugytojų ir kito personalo komandą, kuri dirbo negailėdama jėgų ir laiko. R. Kuodienė ligoninės specialistų darbą vertina tik gerai ir labai gerai.

„Ypač kai sunkiai dirbant dar galima pasakyti ir gerą, švelnų žodį ar padrąsinti.

Tikiuosi, kad per šį nelengvą laikotarpį susikaupusi įtampa sumažės, nes grįžimas į įprastą režimą visada mažina įtampą ir stresą.

Mūsų atveju, dauguma grįžo į savo kolektyvus, kuriuose bendrauja jau daug metų, turi tradicijas, tai irgi juos palaiko ir motyvuoja.

Be to, beveik visi po darbo COVID-19 skyriuje išėjo atostogų, tad tikiuosi, kad grįš pailsėję“, – viliasi R. Kuodienė.

COVID 19 skyrius, kuriame buvo teikiama būtina medikų pagalba ir gydymas sunkia šios ligos forma sergantiems pacientams, Kėdainių ligoninėje veikė šešis mėnesius. Per tą laiką iš viso gydyta 611 ligonių.

***

Gydymo įstaigos lankymo sąlygos

 Pacientus lankyti gali asmenys, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

* yra pasiskiepiję viena iš  COVID-19 ligos vakcinų;

* persirgo COVID-19 liga ir diagnozė patvirtinta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu;

* atliko PGR tyrimą ir rezultatas neigiamas ne anksčiau kaip prieš 72 val. arba ne anksčiau kaip prieš 24 val. (nuo ėminio paėmimo) atliko antigeno testą;

Lankytojai atitinkantys išvardintus kriterijus turi atvykti su atspausdintu dokumentu, įrodančiu atitikimą!

– Pacientus lankyti draudžiama jei:

* pacientui ir /arba lankytojui yra pasireiškęs vienas ar daugiau COVID-19 ligai būdingų simptomų;

* pacientui PGR tyrimo metodu nustatyta COVID-19 liga;

* pacientui ir/arba lankytojui taikoma saviizoliacija.

Pacientų lankymas leidžiamas darbo dienomis nuo 16–19 val.,

poilsio ir švenčių dienomis nuo 10–12 val. ir nuo 16–18 val.

Vienu metu pacientą gali lankyti tik vienas asmuo. Vienu metu palatoje gali būti vienas lankytojas, jei palatoje gydomi keli pacientai ir pas juos atvyko lankytojai, tokiu atveju kiekvieno lankymo trukmė 15 minučių.

Gydomiems skyriuose pacientams galima perduoti maisto produktus ir reikalingus daiktus iki 15 val. darbo dienomis.

1 Komentaras

  • Delgydytoju tai nezinau gal viskas tvarkoje,bet registratores sedi tai Dieve,Dieve ,nemandagios atsako kiauliskai .Pav.,,tai ko nori ,,Toks vaizdas ,kad jos auksciau uz gydytojus .Negi negalima tokiu ,,mandagiu paprasyti iseiti is darbo .Yra maloniu simpatisku zmoniu ,kurie neturi darbo .Vien paziurejus i kai kuriu veideliu israiskas norisi begti nuo langeliu .Gerb .pavaduotoja perziurekit savo registraturos personala .

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video