Ligoninės Skubios pagalbos skyriuje priimta ekstra gimdyvė (ATNAUJINTA)

 Ligoninės Skubios pagalbos skyriuje priimta ekstra gimdyvė (ATNAUJINTA)

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių ligoninėje, kurioje nuo balandžio uždarytas Akušerijos-ginekologijos skyrius – neeilinis įvykis. Antradienį į Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių atvyko nėščioji, kuriai buvo nubėgę vandenys ir prasidėjusi gimdymo veikla. Gimdyvės vežti iki kito miesto ligoninės, kurioje yra Ginekologijos-akušerijos skyrius, nebuvo galima, dėl to ji buvo perkelta į Moters dienos centrą ir ten pagimdė.

Atvyko pati

Kaip sakė Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Rimantė Hofmanienė, moteris į ligoninę buvo atvežta pažįstamo asmens nuosavu automobiliu.

Į Kėdainių ligoninę moteris buvo atvežta nubėgus vaisiaus vandenims, esant 33 nėštumo savaitei. Akivaizdu, kad nei mama, nei artimieji tokiam ankstyvam naujagimio atėjimui pasiruošę nebuvo, tad jiems neliko nieko kito, kaip tik vykti į savo miesto ligoninę, nors joje Akušerijos-ginekologijos skyrius neveikia jau nuo balandžio.

Pakvietė ginekologą

„Teoriškai tokios situacijos buvo tikėtasi, nors praktiškai manėme, kad ji mažai įmanoma“, – neslėpė R. Hofmanienė.

Ji pasidžiaugė, kad moters gimdymas prasidėjo dienos metu, kai Konsultacijų poliklinikoje dirbo gydytojas akušeris-ginekologas Vitalijus Černius.

„Mes jį pasikvietėme ir jis, įvertinęs situaciją, pasakė, kad vežti gimdyvės niekur negalima ir kad turėsime gimdymą priimti čia.

Jis labai šauniai vadovavo visai suburtai gimdymo komandai.

Mums iš tiesų labai pasisekė, kad jis tuo metu dirbo“, – kalbėjo Skubios pagalbos skyriaus vedėja.

Gydytojas V. Černius tuo metu priiminėjo ir konsultavo kitas pacientes. Tam, kad priimtų gimdymą, jis turėjo atšaukti suplanuotas konsultacijas ir nukelti pas jį užregistruotų pacienčių vizitus.

Dirbo visa komanda

R. Hofmanienė sakė, kad priimti gimdymo iš kitų skyrių pakviestos akušerės Laima Jasutienė ir Dalė Latušinskienė. Gimdymo priėmime dalyvavo ir SPS slaugytojas Masroor Ahmad Qamar.

Kadangi manyta, kad gims neišnešiotas naujagimis, gimdyme dalyvavo ir vaikų ligų gydytoja Dovilė Lukoševičiūtė Zykė, reanimatologė Liudmila Nemčenko bei, be abejo, pati Skubiosios pagalbos skyriaus vedėja R. Hofmanienė.

Iš vietos nesitraukė ir GMP felčeriai Romas Norkūnas ir Daiva Rankelienė.

Išvežė į Kauną

„Pagal savaites buvo tikimasi priešlaikinio neišnešioto mažylio gimdymo. Dėl to vos prasidėjus gimdymui susisiekėme su Kauno klinikomis ir išsikvietėme reanimobilį.

Vietos greitoji medicinos pagalba visą laiką nesitraukė iš vietos ir laukė, nes žinojo, kad reikės važiuoti į Kauną.

Gimusi mažylė rodėsi brandesnė, ne neišnešiotukė, ji ir mama jautėsi gerai. Mažylė reanimobiliu, o mama su greitąja išvežtos į Kauno klinikas“, – sakė R. Hofmanienė.

Skyriaus vedėja džiaugiasi, kad viskas baigėsi gerai, mat tikintis neišnešioto mažylio, medikai buvo nusiteikę itin rimtai situacijai ir galimoms komplikacijoms.

Tiesiog pasisekė

Vis dėlto R. Hofmanienė sako, kad tiek gimdyvei, tiek medikams iš esmės pasisekė.

Pasisekė, kad tuo metu dirbo ilgametę patirtį turintis gydytojas ginekologas, kuris suvadovavo kitų specializacijų medikams.

Pasisekė ir kad tuo metu dirbo ir į pagalbą atskubėjo ilgus metus Kėdainių mažylius priiminėdavusios akušerės.

Taip pat galima pasidžiaugti, kad nors Akušerijos-ginekologijos skyrius ir buvo uždarytas, Kėdainių ligoninės vadovybė paliko Moterų dienos centre bent vieną gimdymo lovą.

„Šiai moteriai šis gimdymas buvo jau trečias, todėl viskas vyko labai greitai.

Visa laimė, kad Moterų dienos centre yra gimdymo lova. Jei ir jos nebūtų, gimdymą būtų tekę priiminėti Skubios pagalbos skyriuje.

Taip pat mes neturime budinčių ginekologų.

Gerai, kad tuo metu turėjome dirbantį ginekologą.

Jei jo nebūtų, mums nebūtų kaip skambinti ar kviestis mediko, tarkime, iš namų – situaciją įvertinti ir gimdymą priimti tektų Priėmimo skyriaus gydytojui“, – sakė skyriaus vedėja.

Taigi, ačiū Dievui, kad kūdikis į pasaulį pasibeldė dienos metu, kai gydymo įstaigoje pacientes priiminėjo gydytojas ginekologas.

Jei gimdymas moteriai būtų prasidėjęs jau po jo darbo valandų, šiai būtų tekę gimdyti be profesionalaus šios srities specialisto pagalbos. O ką jau kalbėti apie tai, kad po netikėto gimdymo streso tiek gimdyvei, tiek jos kūdikiui teko patirti dar vieną – kai jos abi skirtingais automobiliais buvo išgabentos į Kauną… 

38 Komentarai

 • Prie daktaro Kaminsko taip būtų nenutikę, mažyliai gimdavo laiku ir su reikiama pagalba.

  • Pati gimdziau kaminskas net neprieme gimdimo o issiunte gimdyti i kauna

  • As vadovausiu!

   • Tau jau debile Griciuk gimdymas negresia, greiciau senatvinis marazmas. Po kiekvienu postu nesamones rasai ir meldiesi Grinkeviciui. Eik pamelzk ji dar prie visu.

    • Tik jau nereikia dievinti to kaminsko.ir jisai yra pridaręs klaidų

  • Tik jau nereikia dievinti to kaminsko.ir jisai yra pridaręs klaidų

  • As telekome dirbau, dabar eisiu vadovauti kaip Grinkeviciu isrinks!

  • Nusišnekėjote. Prie ko čia gydytojas, ir priešlaikinis gimdymas. Tam yra begalės priežasčių

 • As nedadaryta ir komentuoju nesamones. Kai pasikeis valdzia mane isjobis is darbo 😉 jau greitai 😀

  • Oho, per mažai drąsos viešai parasyti?;)

  • Kėdainių ligoninėje greitai pasibaigs nesąmonės, yra informacija, kad direktorė bus pakeista. Ir jos klapčiukės ką tada kalbės?
   Čia ne į pasamdytą kamerą šūdą malt kokia direktorė gera 🙂

   • Nebloga ta direktore,Paziurekite kiek geru naujoviu ivede,tinginius pajudino,ten kur sunkiai dirbo ir tylejo,nesiskunde,bet direktore ir cia suzinojo,pagal galimybes ir cia pagelbeta.

    • Labai aciu keidainiu primamojio darbotojiem visam personalu daktarei kurei teko primti jio antra mano dukrite daktaru cerniu didelis aciu jum labai padejiote ateiti mano dukryte isi pasauli ir visem kas buvo didelis aciu jum visem jie nejus butu teke gimditi masinojie dar karteli aciu

    • Tegul valina ta Vaškevičė į Jonavą ir liumpeną Merą pasiima.##

   • Tai kad tos klapčiukės pensininkės.Ale atsiranda tokių išverstaskurių.Kolektyvas….baisu

 • Tai tik pradžia visos ligoninės reformos pagal Vaškevičienę. Nu nekenčia ji moterų, o ypač jaunų. Gaila, kad priėmimo skyriaus darbuotojai nepakvietė didžiųjų specialistų – Tamulio ir Vaškevičienes priimti gimdymo. Abu labu Kėdainių gėda! Bet gi abu pasirenklamuos iš žmonių nelaimės! Siaubinga gėda!

 • Nu ir komentarai

 • Tai gal Tamulis Elenai vaiką užstatė? Eina kalbos, kad dar įmerkia….

 • Jonavos meras ir akuserini issaugojo ir plecia miesta, o musu Tamulas tik su babom baliavoja ir visiems viskas gerai. Nu ir mera turim naciort

 • Kai meru bus Viktoras Fiodorovas gal ateis tvarka į Kėdainius, nes suglebęs Tamulis net kelio į Beinaičius nesugeba suaufaltuoti

  • Jo, su Fiodorovu ateis tvarka 😂 Žmonės, jum viskas gerai?

 • O gimdyma prieme akusere laima aciu jai

 • O tikroji pribuveja laima jai premija

 • Prieš uždarant skyrių kiek mus tikino, kad taip niekad neatsitiks. Kaltino, kad hiperbolizuoju, nieko nesuprantame tik ligoninės vadovė viską žino kaip bus su pagalba. Na štai ir atsitiko, ačiū Dievui ne mašinoje, o suteikus mamytei pagalbą. Koks kitas atvejis? Kas toliau? Ligoninės kuriamoje FB paskyroje tik pagyros direktorei, atsidarė savo aukštinimo sklaidos kanalą. Kaip tai primena asmenybės kulta😢 Man labai neramu dėl neštukių ir tikrai nenoriu sakyti, kad tai jau buvo užprogramuota. Tikėkimės viskas bus gerai.Rūpinkimės savimi.

  • Tai atkiša kamerą ir sako kalbėk. Tai negi kalbėsi blogai, juk atleis. Tai ir aukštinam, šlovinam. Nors girdėjom, kad ruošiasi išpirdolinti iš darbo ją

   • Kai atkisa kamera, reikia, sakyti, ką jauti ir kaip yra, o ne galvoti, kas bus, sovietiniai žmonės jūs

  • Kodėl tik FB, tuoj tiktoką užkariaus Armanavičienė ir Co, gal anūkas Dani Arma ar kaip jis tem prodiusuoja? prodiuseris pagal J. Nainį.

 • Tai kodėl dyrike per visus portalus neskelbia kad neeilinė situacija buvo. Kaip save aukštinti, tai visos priemonės pajungtas, TikTok, ir visi kiti. O čia vat ir lenda pasekmes akuserinio uždarymo. O jeigu nebūtų gyd. Cerniaus kas tada gimdymą priimtų? Gal pati lektu?

 • Po laiminga žvaigžde gimė mažylė. Labai pasisekė, kad tuo metu budėjo dr. V. Černius – gydytojas, net ir sunkiausiose situacijose sugebantis daryti stebuklus 🙂

  • Labai geras gydytojas Černius, nėra ko bijot eit pas tokį gydytoją, medalį jam uždėt kiek moterų turi apžiūrėt.

 • Šiaip jau vadovybė liepė vežti į Kauną. Jei ne Cernius, kuris pažiūrėjo ir įvertino, tai ta moterį dar būtų pravodije į Kauną, tad gimdymas būtų vykęs kažkur ties Josvainiais.

  Ta direktorė nauja yra nieko, tai kas vyko prie prieš tai buvusio, netelpa jokioje galvoje. Buvo užsilikusie totaline korupcija, prirasinejamos darbo valandos iš oro, priedukai į kisenytes už neaišku ka, etateliai nebūti ir pan. Žinoma, pikta, tiem, kas naudojosi ta totaline korupcija. Bet bėda su direktore ta , kad visiškai žalia butent medicinos srityje.

  • dar tikėsite apie buvusią totalinę korupciją ir prirašinėjamas darbo valandas? Ir iš viso, kaip ilgai dar tuo melu tikėsite? O kiek dabar prirašoma priedų toms ir tiems, kurie jai palankūs, kodėl neskaičiuojate? Arba filmavimams kiek išleidžiama, kad parodyti kokie visi laimingi? Ai, jei patinka tas melo liūnas, tai ir burbuliuokite jame.

 • Nuostabus gydytojas Vitalijus Černius!! Prieš 9 metus su jo profesionalia priežiūra ir nerealiu humoro jausmu Kauno klinikose gimė mūsų dukra. Gydytojau, jei skaitote komentarus, esame be galo Jums dėkingi ir linkime gražių švenčių!!

 • Akuserei Laimai Jasutienei didelis ACIU!!!!Jos pirmoji pagalba ir buvo suteikta gimdyvei>..

 • Su direktore yra ta, kad ji bloga administratorė. Žmonės turi kreiptis į darbo ginčų komisijas, dėl neteisingų atleidimų. Tada sudaromis taikos sutartys ir panašu, kad ištaškomi be reikalo pinigai. Ir gaila, kad pasidavė valdžios reikalavimams mažint skyrius.

 • Kažkas čia ne taip.Prie sovietų 73-iais žmoną gimdyt raseiniškiai vežė į Dotnuvą.Aha,tikrai taip-Kėdainiuose darbavosi Raseinių bene dvi brigados.A akušeriniame skyriuje kokia tai velniava buvo ar vyko …Kai prisimeni-Dotnuvoje net tuo vadinamu gūdžiu laikotarpiu vaikiukai ateidavo į šią ašarų pakalnę,o Kėdainiai dabar,kažkada net Jauropos centru kildinti,liko prie suskilusios geldos!Sodoma ir Gomora net ir be peredastų. Ir ne kitaip.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video