Ligoninėje nebeliks kovidinio skyriaus

 Ligoninėje nebeliks kovidinio skyriaus

Kristinos Kasparavičės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Jau kitą savaitę Kėdainių ligoninė tikisi galutinai eliminuoti kovidinį skyrių ir grįžti prie sąlyginai įprasto ligoninės darbo. Be abejonės, ir toliau liks galioti vizitų pas medikus ir ligonių lankymo ribojimai, tačiau po ilgo laikotarpio ligoninės skyriai galiausiai grįš į jiems priklausančias patalpas.

Sergančius veš į Jonavą

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių ligoninės l. e. p. vadovė Rita Kuodienė, trečiadienį ministerijoje buvo tartasi, kad mūsų krašto ligoninėje kovidinis skyrius bus oficialiai uždaromas arba šeštadienį, arba pirmadienį. Tikslų skyriaus likvidavimo laiką padiktuos jame esantys pacientai.

Ketvirtadienio rytą Kėdainių ligoninės kovidinaime skyriuje gulėjo 6 asmenys, keturiems iš jų buvo tiekiamas deguonis.

„Tie pacientai, kurie dar reikalaus stacionaraus gydymo, bus perkelti į Jonavą. Naujų koronavirusu sergančių pacientų jau nepriimame. Nuo savaitės pradžios jie jau yra vežami į Jonavos ligoninę“, – sakė R. Kuodienė.

Nuostolinga

Kėdainių ligoninės l. e. p. direktorė Rita Kuodienė sako, kad kovidinis skyrius ligoninei yra nuostolingas.
/Aldo Surkevičiaus nuotr.

Jonavos ligoninėje kovidinis skyrius įrengtas kitaip nei mūsų krašto ligoninėje. Jei Kėdainiuose kovidinis skyrius užima visą keturių aukštų pastatą, iš jo išstūmęs bent kelis ankstesnius skyrius, tai Jonavoje visi kovidiniai ligoniai yra dviejų aukštų pastato pirmame aukšte.

Kėdainių ligoninei išlaikyti tokį kovidinį skyrių jau senokai yra per didelė prabanga – negalėdami teikti dalies priklausančių paslaugų, jie negauna ir atitinkamos dalies finansavimo.

„Mūsų visi slaugomi ligoniai išsikėlė į tam nepritaikytas patalpas. Nei Psichiatrijos, nei Traumatologijos skyriai nepritaikyti slaugai, net higienos normos nėra pakankamos. Psichiatrijos skyriuje yra vos vienas tualetas, na, mes daugiau nebegalime taip laikyti žmonių.

Kovidinis gydymas atima daugiau nei duoda tiek pačiai ligoninei, tiek visiems kėdainiečiams. Jis dirba nuostolingai.

Mūsų ligoninė teikia gerokai platesnes paslaugas nei Jonavoje. Ir pas mus gerokai daugiau ligonių nukenčia negaudami tų paslaugų, kai tiek vietos ir resursų kainuoja kovidinis skyrius“, – sakė ligoninės vadovė.

Po metų laiko uždaromas Kėdainių ligoninės kovidinis skyrius. Iki liepos mėnesio tikimasi vėl
teikti 80 proc. iki pandemijos teiktų paslaugų.

Aut. past.

Ligoniai sunkesni

R. Kuodienė neslepia – koronavirusas ir didelės jam suvaldyti mestos pastangos kainavo kitomis ligomis sergančių žmonių sveikatą.

„Yra daug visokių sunkių ligų užleistų atvejų. Ligoniai dabar yra sunkesni, daugiau paslaugų jiems reikia teikti“, – sakė ponia Rita.

Tikimasi, kad ligoninėje fizinis pacientų ir skyrių perkraustymas įvyks per artimiausią savaitę.

Pirmiausia, išvalius ir išdezinfekavus pastatą, į ketvirtą aukštą bus perkeltas Slaugos skyrius, į pirmąjį pastato aukštą bus perkeltas Izoliacinis skyrius, bus grąžintas Terapinis skyrius. Slaugos ligoniams atlaisvinus Psichiatrijos ir Traumatologijos skyrius, juose vėl bus grįžtama prie įprasto darbo.

Nebenori

R. Kuodienė pridūrė, kad kovidiniame skyriuje dirbti nebenori nė patys medikai.

Pavargę nuo ypač sudėtingo darbo jie jau ilgą laiką svajoja apie grįžimą prie savo tiesioginio darbo pagal specialybę, juo labiau kad tos pagalbos pacientams reikia kaip niekada.

„Ir patys darbuotojai nebenori jau dirbti ten, tikrai. Juk specialistai suėję ten iš kitų specialybių, ne infektologai. Jie nori grįžti ir dirbti savo darbą.

Skyriuje darbas su tomis pilnomis aprangomis nėra lengvas ir fiziškai, ir emociškai“, – sakė ligoninės vadovė.

1 Komentaras

  • Tai gal jau gydytojai negydid per telefona?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video