Ligoninėje – COVID-19 protrūkis

 Ligoninėje – COVID-19 protrūkis

Kėdainių ligoninėje – itin išaugusi įtampa. Nemažai ilgamečių medikų paliko ligoninę, drąsesni neslepia, kad išeiti teko dėl nesuvokiamo naujosios ligoninės direktorės požiūrio į kolektyvą./Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Penktadienio duomenimis, dvidešimčiai Kėdainių ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo  skyriaus ligonių iš 36, nustatyti besimptomiai COVID-19 užsikrėtimo atvejai. Tai aptarta ir Kėdainių rajono tarybos posėdyje. Dėl šios priežasties visiškai uždrausta lankyti visus slaugos skyriaus pacientus.

Serga nesunkiai

VšĮ Kėdainių ligoninės pavaduotoja medicinai laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Kuodienė ramina sergančiųjų artimuosius – dauguma ligonių serga lengva forma, nė vienas neturėjo temperatūros. Tik vieno paciento būklė kiek sunkesnė. Deguonies reikia 3 pacientams.

Kadangi ligoniai apie savo būklę ir simptomus sunkiai gali pasakyti, visi jie yra atidžiai stebimi. Juos prižiūri kompetentinga ir patyrusi medikų komanda. Kam riekia, paskirtos lašelinės.

Kovidas buvo aptiktas, kai perkeliant pacientą į Slaugos namus jam buvo padaryti visi reikalingi tyrimai ir nustatytas besimptomis susirgimas. Tuomet buvo testuotas visas skyrius.

Ligoninės vadovai bei personalas reagavo nedelsdami ir ėmėsi visų būtinų priemonių, kad kuo greičiau padėtų ligoniams.

Pasak vadovės, skyriuje taip, kaip ir praeitą rudenį bei šių metų žiemą, padarytas vadinamasis kovidariumas, kai ligoniai neperkeliami į specialų skyrių, o visi sergantieji guli vienoje vietoje ir pas juos ateina specialiai apmokytas ir pasirengęs su COVID-19 dirbti personalas.

Pirmadienį, rugsėjo 27 dieną, visiems sergantiems bus daromi antikūnų tyrimai ir bus priimami sprendimai pagal kiekvieno paciento situaciją.

Kovidas buvo aptiktas, kai perkeliant pacientą į Slaugos namus jam buvo padaryti visi reikalingi tyrimai ir nustatytas besimptomis susirgimas. Tuomet buvo testuotas visas skyrius.

Aut. past.

Liga klastinga

Atėjo šaltasis sezonas, prasidėjo kosėjimai ir kitos peršalimo ligos, tačiau ir COVID-19 dar  niekur nepasitraukė. Jis yra tarp mūsų ir tokie užsikrėtimo faktai pasitaiko ne tik darbe, parduotuvėje, bet ir ligoninėje.

Medikai dar kartą įspėja visus, kad reikia labai saugotis, o COVID-19 delta atmaina yra labai pikta ir greitai kimbanti.

Faktas, kad ja serga ir pasiskiepiję ligoniai, yra labai iškalbingas.

Visiškai apsaugotų žmonių nėra, todėl reikia rūpintis savimi ir laikytis visų rekomendacijų bei taisyklių.  

Lankyti draudžiama

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientų artimiesiems visiškai uždrausta lankyti savo artimuosius.

Ligoninės vadovų ir personalo patirtis rodo, kad vien tik apriboti ar sutrumpinti lankymo laiko nepakanka, nes tuomet žmonės taisyklių nepaiso ir užsibūna per ilgai, todėl padaryta taip, kad šiuo metu, kol situacija nepasikeis, į skyrių visiškai niekas nepatenka, išskyrus personalą.

9 Komentarai

 • Dar teralijos skyrių pasitikrinkit. Atvyksta be covid, o paleidžia namo su covid. Ir niekas jų nelankė. Patys skyriuose užsikrečia

 • Kaip ten nebus, jei absoliuti palaida bala. Girdejau, jog is uzsienio grįze, korona sirgdami gydytojai kudikius priimineja ir isvis nereaguoja i nieka, lankytojai be jokiu patikru net nesusirenge po skyrius vaiksto (gal ir neskiepyti) Jau nekalbu apie antivakserius, aktyvias kvaileles pries galimybiu pasus ir pan. Kokie protai, tokie ir reikalai.

  • sveiki antivakseriai vaikšto po skyrius ir tuoj pat užkrečia visus?
   Ar kartais nesusipykote su logika, kad sveikas žmogus užkrečia ką nors?

 • staciai juokinga… hahhaha

 • Butinai turekit galimybiu pasa nes jis kaip skiepai apsaugo .Turi poperieli ir sveikas esi .Niekaip nesuprantu kodel nereikia priverstinai skiepytis nuo gripo .

 • Puikiausi medikai dirba Kėdainių ligoninėje . Ypač esu dėkingas už pasiaukojimą gydytojui R.Juodžiui bei A.Vrubliauskui. Tai aukščiausio lygio profesionalai, kuriems nesvarbu nei pinigines storis nei tai kaip atrodai.

  • aš taip pat pritariu! Šaunuoliai abu gydytojai, gydo visus ar su GP ar be GP.

 • eikite ten ir padirbkite kai aplink klykiantys pacientai, medikai daro ką gali geriausio- pagarba jiems.

 • Labai puikus atjaunėjas gydytojų kolektyvas. Labai nuostabios priemimo sesutės. Visiems sėkmės ir gerovės. (Antanina)

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video