„Lifosos“ veiklos atnaujinimo planas dar nepatvirtintas

 „Lifosos“ veiklos atnaujinimo planas dar nepatvirtintas

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. nuotr.

BNS, rinkosaikste.lt

Dėl Vakarų sankcijų sustabdyta Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ iš laikinosios  administratorės – bendrovės „Finance Guru“ kol kas negavo patvirtinto plano, pagal kurį birželio 1-ąją ji ketino atnaujinti veiklą, sako gamyklos vadovas. Tikimasi, kad tai bus padaryta artimiausiu metu.

Anot „Lifosos“ generalinio direktoriaus Rimanto Proscevičiaus, planas administratoriui buvo pateiktas praėjusią savaitę, tačiau patvirtinimas dar nėra gautas.

„Gegužės 26-ąją laikinajam administratoriui buvo pateiktas „Lifosos“ veiklos atnaujinimo planas, pagal kurį nuo birželio įmonė planavo atnaujinti monokalcio fosfato gamybą, vykdyti pardavimus bei apsirūpinti būtiniausiomis žaliavomis, sugrąžinti į darbą 50-60 proc. darbuotojų. Iki šiol pateikto plano patvirtinimo nesame gavę“, – BNS antradienį sakė  R.  Proscevičius.

Gegužės 23-iąją administruoti įmonę paskirtos „Finance Guru“ įgaliotas asmuo teisininkas Egidijus Kaselis BNS antradienį sakė, kad jo funkcijos yra ribotos, jis tik tvirtina arba ne gamyklos vadovų sprendimus, o veiklos atnaujinimas priklauso nuo bendrovės administracijos. Tačiau, anot jo, tikimasi, kad birželį „Lifosa“ ims veikti.

„Šiuo metu galiu konstatuoti, kad mūsų bendradarbiavimas yra geranoriškas, tad tikiuosi, kad bendrovės administracija operatyviai parengs veiklos atnaujinimo planą, kurį galėsiu teigiamai įvertinti ir pateikti Finansų ministerijos tvirtinimui. Sklandžiai judant procesams dalinė veikla galėtų startuoti jau birželio mėnesį“, – raštu BNS atsiųstame komentare sakė E. Kaselis.

Anot jo, jau atliekami parengiamieji įrangos veiklos atnaujinimo darbai, planuojama pirkti žaliavų, artimiausiu metu iš prastovų ruošiamasi atšaukti dalį darbuotojų. 

„Šiuo metu aktyviai bendradarbiaujame su gamyklos administracija ir ruošiamės veiklos atnaujinimui. Atliekami parengiamieji darbai techninių įrenginių paleidimui, inventorizuojami žaliavų likučiai ir ieškoma būdų, kaip jas užsakyti. Pačiu artimiausiu metu iš prastovų bus atšaukiama dalis darbuotojų“, – sakė E. Kaselis. 

R. Proscevičius anksčiau minėjo, kad, pagal parengtą veiklos planą birželio pabaigoje „Lifosa“ jau galėtų dirbti 90 proc. pajėgumu.

„Lifosos“ nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas gegužės pradžioje teigė, kad prastovose buvo didžioji dalis darbuotojų, tačiau nė vienas iš darbo neatleistas. 

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje šiuo metu dirba 990 darbuotojai, iki sankcijų jų buvo 1030.

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė. 

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“, kurios 90 proc. priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“.

„EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat esą nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas. 

Gegužę pranešta, kad „EuroChem Group“ keičia pavadinimą į „EuroChem Europe“, o jai vadovaus ligtolinis „EuroChem Group“ finansų direktorius, marketingo ir Europos pardavimų direktorius Marcas Hechleris (Markas Hechleris) – jis bus ir „Lifosos“ valdybos pirmininkas. Jis pakeitė koncernui vadovavusį Vladimirą Raševskį.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video