Lietuva padovanojo jau per 2,2 mln. vakcinų, dar 3 mln. – utilizavimui

 Lietuva padovanojo jau per 2,2 mln. vakcinų, dar 3 mln. – utilizavimui

Galima daryti prielaidą, kad kone pusė milijono Lietuvos padovanotų vakcinų galėjo atsieiti nuo 1,5 iki 10,7 milijono eurų./BNS Tomo Merkelevičiaus nuotr.

Byrantiems tiltams tvarkyti Lietuva pinigų neturi, o dėl išleistų milijonų nereikalingoms vakcinoms nuo koronaviruso valdžia nesisieloja – sausį paaiškėjo, kad netrukus bus utilizuojama nauja pasibaigusio galiojimo vakcinų partija, su kuria šalis bus utilizavusi jau 3 mln. vienetų vakcinų. Dar pusę milijono vakcinų praėjusią savaitę Lietuva padovanojo ir išgabeno kelioms užsienio šalims. Skaičiuojama, kad patiems lietuviams liko dar apie 1,9 mln. vienetų nepanaudotų vakcinų nuo COVID-19.

Utilizavimas – nepriimtinas, geriau atiduoti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teisinosi, kad Lietuva ir taip sudegina mažiau vakcinų nei dauguma kitų pasaulio šalių.

„Utilizuotos vakcinos sudaro maždaug 12,6 proc. nuo vizų vakcinų, kurias gavo Lietuva“, – „Rinkos aikštei“ sakė SAM Komunikacijos skyriaus vyr. specialistas Julijanas Gališanskis.

Jis pridūrė, kad visa ES susiduria su skiepų pertekliumi, tačiau sutaria, kad jų utilizavimas yra nepriimtinas.

„Su gamintojais vyksta derybos dėl lankstesnių pristatymo sąlygų ir galimybės donuoti daugiau vakcinų kitoms šalims.

Lietuva kitoms šalims jau yra padovanojusi daugiau nei 1,8 mln. COVID-19 vakcinų dozių“, – teigė SAM atstovas.

Tiesa, šie skaičiai buvo skelbiami sausio mėnesį. Vasario pabaigoje padovanotų vakcinų skaičius jau siekė 2,2 mln. vienetų.

Jei iš viso Lietuva pasaulio šalims jau yra padovanojusi 2,2 mln. vienetų vakcinos, jos mokesčių mokėtojams galėjo atsieiti maždaug nuo 6,3 iki 47,3 mln. eurų.

Aut. past.

Dovanojo dar pusę milijono vakcinų

Visai neseniai visuomenė buvo informuota, kad Lietuva skyrė Uzbekistanui, Filipinams ir Belizui 494,8 tūkst. vakcinų nuo COVID-19 ligos.

„Džiaugiamės galėdami ištiesti pagalbos ranką užsienio šalims, kurios dar neturi pakankamai vakcinų nuo COVID-19 ligos. Lietuvoje ir visoje Europoje turime vakcinų perteklių, todėl galime jomis pasidalinti. Kovoje prieš virusą negali nugalėti viena šalis arba grupė šalių – jėgas ir resursus turi sutelkti visas pasaulis“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Uzbekistanui Lietuva skyrė 77,9 tūkst. „Jcovden“ vakcinos dozių (gamintojas „Janssen-Cilag International N.V.“), Filipinams – 391,9 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių (gamintojas „BioNTech & Pfizer“), Belizui – 25 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių.

Vasario pabaigoje padovanotų vakcinų skaičius jau siekė 2,2 mln. vienetų.

Aut. past.

Kainos skelbti negali

Iš Vyriausybės rezervo skirta 70 tūkst. eurų vakcinų transportavimo išlaidoms padengti. Tiesa, pačių vakcinų kainos visuomenei nėra atskleidžiamos, tad tiksliai sužinoti, kiek Lietuvos mokesčių mokėtojams kainuoja utilizuojamos ar kitoms šalims dovanojamos vakcinos, neįmanoma.

Vis dėlto dar 2020 metų gale planuojant centralizuotą vakcinų pirkimą, Vyriausybė informavo, kad vakcinų pirkimui planuojama skirti daugiausia 100 milijonų eurų.

Tuometinis premjeras Saulius Skvernelis kalbėjo, kad visų septynių vakcinos gamintojų siūlomos kainos yra labai skirtingos – nuo 2,9 iki 18 eurų.

2021 metų gale farmacijos bendrovės „Pfizer“ ir „Moderna“ pakėlė COVID-19 vakcinų kainas Europos Sąjungai, pranešė laikraštis „Financial Times“.

Pasak pranešimo, „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 kaina siekė 19,50 euro, o „Moderna“ – 21,49 euro.

Vadovaujantis tokiais skurdžiais viešai prieinamais duomenimis, galima daryti prielaidą, kad dabar kone pusė milijono Lietuvos padovanotų vakcinų galėjo atsieiti nuo 1,5 iki 10,7 milijono eurų.

Jei iš viso Lietuva pasaulio šalims jau yra padovanojusi 2,2 mln. vienetų vakcinos, jos mokesčių mokėtojams galėjo atsieiti maždaug nuo 6,3 iki 47,3 mln. eurų.

11 Komentarai

 • As 4 isivariau, bet daugiau nenoriu, mokslu tikiu, esu issilavines, balsuoju uz konservus, kroksu nenesioju, sarano neturiu, pyktas ant marsystu.

 • Aš apgavau visus, sakiau, kad turiu aukštąjį, kad dirbu istorijos mokytoju, o realiai ūkio darbuotoju dirbau ir pavežėju. Visas mano pasiekims

  • Svarbu, kad nepedofilas dar esi!

   • Siūlo vaikams saldaibius, visas fb juokiasi

    • Gausi nuo nilkos už senius

  • Man tai parinka visi perbėgeliai, toač ponia Jiciuvienė, anoj kadencijoje buvo valstiete. – žalioji, dabat jau socdemė, kur liko toliau- Laisves partija. Kaupienė – Žaliujų partija-pirmininkė, Krašto judejimas- dabar jau Skvernė. Lukoševičius, Naujokiene- keicia partijas. , be idėjų .

 • Todėl ir sakau visiems: nebalsuokit už senius, eina jie visi von. 30 metų tik žada. Liūdna, kad partijos į pirmąjį penketuką surašė vien senus bebrus. Reitinguokit jaunimą, nepatingėkit, pisdina tegul seniai anūkų augint!

 • Genutis, aš jums pritariu visu 101% tegul pizdina tikrai anūkų auginti ir džiaugtis senatve, o ne jauniems užstoja mūru patekti į tarybą

  • Dulkiau, kiek mums kainavo tavo pokštai?

 • kurie reke kad reikia ta marmala susisvirkti

  • Dabar krumuose sedi ir bijo pyrstelti

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video