Lemtinga naktis: kas gi taps šalies prezidentu?

 Lemtinga naktis: kas gi taps šalies prezidentu?

Balsavimo punktai jau užsidarė, Vyriausioji rinkimų komisija skaičiuoja balsus. Antrajame prezidento rinkimų ture varžosi dabartinis šalies prezidentas Gitanas Nausėda, pirmajame ture surinkęs 44,19 proc. rinkėjų balsų ir šalies premjerė Ingrida Šimonytė, surinkusi 19,78 proc. balsų pirmajame ture.

21 val. rinkimų rezultatai

Gauti duomenys iš 867 apylinkių ir, bent jau kol kas, G. Nausėda laimi tiesiog triuškinančiu skirtumu – jis yra surinkęs 83,75 proc. rinkėjų balsų, o I. Šimonytė – vos 14,83 proc.

Kol kas visose apylinkėse, iš kurių jau yra gauti duomenys, laimi G. Nausėda.

Kėdainiuose balsavimo rezultatas labai panašus – G. Nausėda yra surinkęs 87,75 proc. balsų, I. Šimonytė – 12,25 proc. balsų.

Tiesa, didmiesčiuose situacija yra kiek nuosaikesnė – nors ir ten G. Nausėda laimi, tačiau ne tokiu triuškinančiu skirtumu. Tarkime Kaune G. Nausėda turi surinkęs 69,40 proc. balsų, I. Šimonytė – 30,60 proc. Vilniuje G. Nausėda turi surinkęs 55,21 proc. balsų, o I. Šimonytė nuo jo atsilieka ne tiek jau ir daug – turi 44,79 proc. balsų.

21.45 val. rinkimų rezultatai

Duomenys jau yra gauti iš 1450 apylinkių (iš viso yra 1895 apylinkės). Rezultatai ženkliai nesikeičia – G. Nausėdos palaikymas išlieka kone absoliutus, siekiantis 78,87 proc., tuo tarpu I. Šimonytė yra surinkusi 19,59 proc. rinkėjų balsų.

Kėdainiečiai balsais rodo, kad G. Nausėdą palaiko gerokai stipriau – jis turi surinkęs 85,71 proc. kraštiečių balsų, o jo konkurentė vos 14,29 proc.

Tačiau atrodo, kad kai kuriose apylinkėse kraštiečiai labai nusivylę abiem į antrąjį turą išėjusiais kandidatais, mat kai kur matyti nemažas skaičius sugadintų balsavimo biuletenių. Štai Babėnų rinkimų apylinkėje buvo sugadinti net 22 balsavimo biuleteniai, Naujojoje – 18 biuletenių, po 15 sugadintų biuletenių rasta Senamiesčio ir Taikos rinkimų apylinkėse.

Nepaisant to, kad G. Nausėda laimi visose savivaldybėse, jo palaikymas kai kur net labai ženkliai skiriasi. Pagėgiuose G. Nausėdą palaiko 89,71 proc. rinkėjų, tuo tarpu Vilniuje jo palaikymas, nors ir didesnis už I. Šimonytės, yra mažiausias iš savivaldybių ir siekia tik 57,68 proc.

22.15 val. rinkimų rezultatai

Duomenys gauti iš 1650 apylinkių. Nors G. Nausėdos palaikymas palaipsniui vis mažėja, tačiau vistiek išlieka daugiau, nei trigubai didesnis už konkurentės I. Šimonytės palaikymą. Balsavimo rezultatai atitinkamai yra 77,17 proc. ir 21,28 proc.

Kėdainių rajono savivaldybėje G. Nausėdos palaikymas išlieka didesnis, nei Lietuvoje, ir siekia 85,50proc. Už I. Šimonytę balsavo 14,50 proc. rinkėjų.

Premjerė I. Šimonytė savo rinkimų štabe jau pripažino savo pralaimėjimą ir pasveikino prezidentą G. Nausėdą su perrinkimu.

3 Komentarai

  • Dziugu, kad segregatore ir zmoniu engeja, gavo i viena kasa! Isgamoms valanda parode, kad tik iskrypeliai juos reme! Ka baznycios pasu tikrintoja galvoja gaus mandata? Eis i santara buciuoti skyrius vedejui pakulnes!

  • Mes bandysim dar labiau pasikakoti:(

  • kažkoks karalius pusę karalystės siūlė,o už kumelę išvis gavosi piš…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video