Langakiuose įrengti medicinos punktą atsiėjo 44 tūkst. eurų

 Langakiuose įrengti medicinos punktą atsiėjo 44 tūkst. eurų

Langakiuose oficialiai atidarytas medicinos punktas – vienintelis tokio tipo moduliniame namelyje įkurdintas punktas parodys, ar tai taps visų kaimiškųjų vietovių ateitimi./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Langakiškiai laukia nesulaukia, kada gi iš tikrųjų ims veikti naujasis medicinos punktas. Naujas jis ne tik Langakių bendruomenei, bet ir visiems Kėdainiams – tai pirmasis tokioms funkcijoms skirtas modernus modulinis namelis. Jo įrengimas atsiėjo 44 tūkst. eurų. Tiesa, jo įveiklinimo tikėtasi gerokai anksčiau, tačiau paaiškėjo, kad biurokratinės procedūros 35 kvadratinių metrų ploto surenkamam nameliui nė kiek ne paprastesnės, nei didžiausiam pastatui.

Liko nedaug

Langakių medicinos punktas Kėdainių PSPC perduodamas 50-ies metų laikotarpiui.

„Namelis jau priduotas, nupirkti baldai, kompiuterinė įranga, vyksta žemės sklypo tikslinimo ir perdavimo procedūros, vykdomi viešieji pirkimai medicinos įrangai įsigyti.

Netolimoje ateityje laukia registravimas Registrų centre, taip pat po namelio perdavimo PSPC turės gauti akreditaciją“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Apie 44 tūkst. eurų atsiėjęs modulinis namelis reikalauja ilgų biurokratinių procedūrų, nors buvo tikėtasi, kad viskas bus paprasčiau.

„Jokio skirtumo, ar pastatas didelis, ar namelis modulinis – biurokratinės procedūros užtrunka. Niekas nieko nevilkina, tiesiog viskas vyksta sava eiga, visų procedūrų vienu metu daryti neišeina, jos eina tam tikra tvarka, tik baigus vieną galima imtis kitos“, – aiškino administracijos vadovas.

Tikėjosi greičiau

Meras Valentinas Tamulis neslėpė, kad tikėjosi, jog namelis funkcionuoti ims žymiai anksčiau.

„Turėjo jau seniai namelis veikti. Bet prisiminkime, kai skyrėme 10 tūkst. jam ir nuo pat pradžių kelis mėnesius niekas nebuvo padaryta.

Galiu tik pasakyti, kad tempiasi viskas dėl ne nuo mūsų priklausančių priežasčių“, – besiteisindamas meras pridūrė besiviliantis, kad biurokratinis ratas sustos po maždaug dviejų mėnesių, tad vasaros gale Langakių gyventojai jau galės lankytis pas gydytoją naujajame medicinos punkte.

Jeigu šis projektas pasiteisins, bus svarstoma panašiai atnaujinti ir kitus krašto medicinos punktus.

6 Komentarai

  • Pirmiausia, tai uždarome, naikiname, o po to vėl statome, įrenginėjame.
    Uždaryti ir griauti yra lengviausias reikalas.

  • Ką čia pezat nežinodami „Pasaka be galo“ Pas mus jis nebuvo niekada uždarytas. Tik patalpų savų neturėjo. Klausimas ar tikrai bus reikalingas.Manau bus daugiau tuščias, Bet gi žinot, kiekevienas nori pasirodyt kad kažką daro už svetimus pinigus.

    • Klystate, tuščias jis tikrai nebus.

  • Alytus isigyjo tris mobiliasias ambulatorijas, o Kėdainiai vis dar stato kazkokius med. punktus. Kaip kolukio laikas gyvename!

    • Važiavo pas mus ta mobili ambulatorija. Ačiū, nereikia tokios. O jei Alytuje tai pasiteisina ir tinka, tai nereiškia, kad Kėdainiai turi daryti tą patį.

  • stato, griauna, stato , tai va kaip sugeba pinigus mūsų plauti net nemirksėdami….

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video