Lančiūnavoje vyko tradicinė šventė „Čia mūsų namai“

 Lančiūnavoje vyko tradicinė šventė „Čia mūsų namai“

Šventę tradiciškai organizavo Vilainių skyriaus kultūros darbuotojai bei vietos bendruomenės centras./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Į Lančiūnavoje vykusią tradicinę šventę „Čia mūsų namai“ sugužėjo tiek dabar kaime gyvenantys, tiek anksčiau čia gyvenusieji. Šventę tradiciškai organizavo Vilainių skyriaus kultūros darbuotojai bei vietos bendruomenės centras. Kaip ir kasmet, šventėje netrūko geros muzikos, šokių, vaišių ir šypsenų.

Tradicijos ir naujovės

Lančiūnaviškiai šventes tradiciškai švenčia su dainomis ir šokiais bei gardžiais pietumis.

Šį kartą visi galėjo pasigardžiuoti šeimininkų virtais barščiais bei čia pat keptais bulviniais blynais. Jau antrus metus šventėje fejerverkus pakeitė įspūdingas ugnies šou.

Renginio organizatoriai sako, kad šis renginys yra didelio projekto baigiamoji dalis.

„Tradicinė kaimo šventė „Čia mūsų namai 2022“ vainikavo Lančiūnavos bendruomenės centro vykdomą projektą „Lančiūnava vakar ir šiandien“.

Lančiūnaviškius labai nudžiugino vietinių merginų duetas. Raminta Klevinšaitė ir Kristina Petrošiūtė savo talentu sužavėjo visus./Organizatorių nuotr.

Šio projekto vadovė yra Jolanta Vasilienė. Projekto tikslas – puoselėti Lančiūnavos kaimo etnines ir sociokultūrines tradicijas, stiprinti bendruomenės narių bendradarbiavimo ryšį tarp vaikų, jaunimo, vyresniųjų ir senjorų.

Jo metu buvo įsigyta scena – pavėsinė, suteikianti naują erdvę koncertinei veiklai, vykdytos šventės „Čia mūsų namai“, „Kupolė“, surengtas Advento vakaras, edukacinis renginys „Kulinarinis krašto paveldas“, kuris vyko Pavermenyje, kur Truskavos bendruomenės narės mokė pasigaminti razavų miltų virtinius, suorganizuota išvyka į Bitininkystės muziejų, surengta ir šventės metu veikė veiklų nuotraukų paroda“, – apie renginį pasakojo Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus renginių organizatorė Lančiūnavoje Irena Paragienė.

Tradicinė kaimo šventė „Čia mūsų namai“ vainikavo Lančiūnavos bendruomenės centro vykdomą projektą „Lančiūnava vakar ir šiandien“.

Aut. past.

Apdovanojo šeimininkus

Šventės metu apdovanoti gražiai tvarkomų sodybų ir gyvenamųjų vietų šeimininkai.

Gražiai savo namų aplinką puoselėja Adelė ir Albertas Maziliauskai.

Julijai ir Vytautui Muznikams seniūno padėką perduos seniūnaitė Danutė Sakalauskienė.

Už Liepų alėjos 15-ojo namo aplinkos puoselėjimą seniūno padėka įteikta Liudai Smolskienei.

Susirinkusiuosius lančiūnaviškius pasveikino Seimo narys Viktoras Fiodorovas, rajono meras Valentinas Tamulis, Vilainių seniūnas Antanas Bružas. 

Šį kartą visi galėjo pasigardžiuoti šeimininkų virtais barščiais bei čia pat keptais bulviniais blynais./Organizatorių nuotr.

Organizavo varžybas

Šventėje, kaip ir kasmet, būna ir sporto rungčių. Šiemet krepšinio varžybas 3×3 organizavo Aras Petraitis, varžybų nugalėtojai – Lančiūnavos komanda, dar dalyvavo komandos iš Aristavos ir Tiskūnų.

Išleistas leidinys

Taip pat buvo išleistas leidinys „Lančiūnava vakar ir šiandien“, kurį sudarydama ir redaguodama daug darbo įdėjo kraštietė Irmina Pryvalova.

„Projektą remia kaimo plėtros paramos grupės „Leader“ ir „Lietuvos Leader“, Kėdainių VVG, Kėdainių rajono savivaldybė, Lančiūnavos bendruomenės centras, papildomai šventę parėmė UAB Kėdainių karjerai, Kėdainių RVK, Kvedarų ūkis, Lančiūnavos gyventojai“, – dėkojo I. Paragienė.

Šventę „Čia mūsų namai“ organizavo Lančiūnavos bendruomenės centras ir Kėdainių kultūros centro Vilainių skyrius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video