Lančiūnavoje – tradicinė kraštiečių šventė

 Lančiūnavoje – tradicinė kraštiečių šventė

Lančiūnaviškiai šventes tradiciškai švenčia su dainomis ir šokiais bei gardžiais pietumis./Kesminos Arlauskaitės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienio vakarą Lančiūnavoje vyko tradicinė šventė „Čia mano namai“, į kurią sugužėjo tiek dabartiniai kaimo gyventojai, tiek anksčiau čia gyvenusieji. Šventę tradiciškai organizavo Vilainių skyriaus kultūros darbuotojai bei vietos bendruomenės centras. Šiemet kaimas taip pat mini savo įkūrimo 441-ąjį gimtadienį.

Tradicijos ir naujovės

Lančiūnaviškiai šventes tradiciškai švenčia su dainomis ir šokiais bei gardžiais pietumis. Šventėje šiemet būta ir naujovių – tradicinius fejerverkus pakeitė įspūdingas ugnies šou. Renginio organizatoriai sako, kad šiemet viskas vyko labai sklandžiai.

„Visas pasiruošimas ir pati šventė vyko labai sklandžiai, buvo tradicinių pamėgtų ir lauktų dalykų: batutas vaikams, turininga programa, gardi sriuba, o tradicinius fejerverkus šiais metais pakeitė įspūdingas „Grand“ ugnies šou, jaunimas linksminosi su grupe „Lietuvaičiai“.

Visų nuotaika buvo puiki, pakylėta. Labai džiaugiuosi visais talkininkais ir šventės rėmėjais, kurių dėka renginys buvo toks šaunus“, – apie renginį pasakojo Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus renginių organizatorė Lančiūnavoje Irena Paragienė.

Šventėje šiemet būta ir naujovių – tradicinius fejerverkus pakeitė įspūdingas ugnies šou./Kesminos Arlauskaitės nuotr.

Graži tradicija

Lančiūnava nuo 2010 metų kasmet turi gražią tradiciją švęsti vasaros šventę. Beje, iškart po vasaros šventės kaimo bažnyčioje švenčiami Žolinės atlaidai.

„O kaip laukiam tos metinės šventės, tiek gerų emocijų gauname, netikėtų susitikimų, gražaus bendravimo.

Lančiūnavos tikinčiųjų bendruomenė sekmadienį tradiciškai renkasi į Žolinės iškilmes Lančiūnavos bažnyčioje.

Dvasinėms kelionėms visai nebūtina važiuoti kažkur toli. Kartais užtenka pažvelgti į mus supančią aplinką naujomis akimis, o ypač tuomet, kai religinė šventė Tavo kaime…“ – džiaugėsi vietos aktyvistė Danutė Sakalauskienė.

Lančiūnava nuo 2010 metų kasmet turi gražią tradiciją švęsti vasaros šventę. Beje, iškart po vasaros šventės kaimo bažnyčioje švenčiami Žolinės atlaidai.

Aut. past.

Tradiciškai su dovanomis

Lančiūnaviečius tradiciškai pasveikino Vilainių seniūnas Antanas Bružas, kuris į šventę visuomet atvyksta ne tuščiomis, o su saldžiomis dovanomis vietos bendruomenei bei šventės organizatoriams.

Seniūnas kasmet aplanko kaimo šventes bei džiaugiasi kuriamomis gražiomis tradicijomis kartu su vietos gyventojais.

„Reikia džiaugtis galimybe pabūti drauge, pabūti vieniems su kitais, pasikabėti, pasidalinti džiaugsmais ir vargais“, – kalbėjo A. Bružas.

Turininga programa

„Bendruomenės šventė Lančiūnavoje buvo su turininga programa, gausiu atlikėjų ir žiūrovų būriu, linksmybėmis vaikams – visa tai sukūrė gerą šventės nuotaiką“, – apibendrino I. Paragienė.

Renginį organizavo Kėdainių kultūros centro Vilainių skyrius ir Lančiūnavos bendruomenės centras, šventės rėmėjai Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, „Leader“, „Lietuvos Leader“ , Kėdainių vietos veiklos grupė, Kėdainių rajono savivaldybė, Kvedarų ūkis, ūkininkai Andrius Rutkauskas ir Danutė Rutkauskienė, Valentas Galinis, Andrius ir Marius Macioniai, Lančiūnavos bendruomenė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video