Kviečia svarstyti, ar reikia visuotinio privalomojo šaukimo

 Kviečia svarstyti, ar reikia visuotinio privalomojo šaukimo

BNS Aurelijos Jasinskienės nuotr.

rinkosaikste.lt, KAM inf.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) kviečia visuomenę susipažinti su atlikta visuotinės karo prievolės galimybių vertinimo studija ir dalyvauti atviroje diskusijoje. Visuomenė kviečiama diskutuoti, ar šaliai reikalingas dabartinio karo prievolės modelio keitimas, pereinant prie privalomo visuotinio šaukimo. Į visuomenės vertinimą atsižvelgs sprendimų priėmėjai.

„Esminis klausimas, į kurį turime atsakyti viešoje diskusijoje – ar valstybė šiuo metu yra pasirengusi prisiimti iš tokio sprendimo išplaukiančius įsipareigojimus.

Kalbu ne tik apie finansavimą, bet ir apie platesnius pokyčius, į kuriuos turėtų įsitraukti ne tik krašto apsaugos sistemos, bet ir švietimo, teisėsaugos, teisėtvarkos ir kitos valstybės institucijos, ir kurie tiesiogiai ar netiesiogiai paliestų didelę dalį piliečių. Tai turi būti bendras visos valstybės projektas“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ministras taip pat pabrėžė, kad visuotinės karo prievolės įvedimas galėtų duoti neabejotiną naudą valstybei ir piliečiams asmeniškai: tarnautų kaip svarbi atgrasymo priemonė, užtikrintų platesnės visuomenės dalies įtraukimą į gynybą, socialinį teisingumą, visuomenės ir kariuomenės ryšio stiprėjimą, fizinių, socialinių įgūdžių ir specifinių gebėjimų jaunuoliams suteikimą.

Tačiau visuotinės karo prievolės įvedimas taip pat pareikalautų papildomų investicijų gynybai, kadangi šiuo metu krašto apsaugos sistemai numatomas skirti finansavimas yra suplanuotas kariuomenės plėtros poreikių įgyvendinimui.

Visuotinės karo prievolės galimybių studija atlikta įgyvendinant Vyriausybės programos nuostatas ir yra pagrindas tolimesnėms diskusijoms bei politiniams sprendimams.

D.U.K.: https://bit.ly/3AwFY78

Viešą diskusiją kviečiame stebėti: sausio 27 d., 13 val. nuorodoje https://fb.me/e/1U3LWhi8h

5 Komentarai

  • Anušauskas,Gabrielių,Vytautas=Жириновский.

  • Idiotai su kuo ruosiates kariauti?Merginas sauks i tarnyba.Pirmiausiai jaunuolius vyrais padarykit,nes be mamos lauzo neikuria.Ar UA neirode,kad nesugeba kaz kokiu tipo separatistu sutvarkyti per tiek metu,o cia matai lietuvaiciai pakariaus.Ir vicemerui matomai nuo tu visokiu paistalu smegenys suskistejo,kad mokina priesu technika pazinti,tik neaisku,kaip ta technika reiks sutikti,su gelem ar duona ir druska.

  • Marš panos į kariuomenę. Vyrus susirasit, gimstamumas padidės.

  • Iš komentarų matosi, kad dar nemažai yra degradų ant Lietuvos, kurie vis svajoja ruskio birką pažįst

    • O ką žindei?Made in USA skanesnė.Nepasprink,kaip po karo kaip kurie labai tikėjosi .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video