Kuo tikėti: mokslu ar marketingu?

 Kuo tikėti: mokslu ar marketingu?

Jolanta Blažytė.

Jolanta BLAŽYTĖ

Kai pirkėjai produkto nebeperka, gamintojui reikia investuoti į marketingą. Arba, kitaip sakant, pasisamdyti specialistus, kurie įtikintų pirkėjus, kad jiems šis produktas yra reikalingas. Matyt, ne veltui Arūnas Dulkys, dar kai pretendavo į sveikatos apsaugos ministro kėdę, buvo pristatomas kaip geras vadybininkas – panašu, kad užstrigus vakcinacijai jis pateisino savo gero vadybininko vardą ir griebėsi marketingo. Tik vakcinų „prastuminėjimui“ jis pasamdė ne marketingo specialistus, o gydytojus… pasiūlęs jiems už kiekvieną skiepytis įkalbėtą žmogų sumokėti po 15 eurų.

Dar 2015 metais JAV laidų vedėjas John Oliver savo laidoje kalbėjo: „Paklauskite savo gydytojo, ar jis gauna pinigų iš farmacinių kompanijų? Paskui paklauskite, kam tie pinigai yra skirti? Paskui dar paklauskite, ar gydytojas, kuris jums skyrė tam tikrus vaistus, gavo pinigų iš to vaisto gamintojo? Paskui paklauskite savęs, ar jūs esate patenkintas atsakymu?“

Taip John Oliver reagavo į atliktą tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad didžiosios farmacinės kompanijos gerokai daugiau pinigų skiria marketingui nei moksliniams tyrimams.

Pavyzdžiui, 2013 metais „Johnson &Johnson“ kompanija marketingui skyrė 17,5 mlrd. dolerių, o moksliniams tyrimams – tik 8,2 mlrd.

Kompanija „Pfizer“ tais pačiais metais 11,4 mlrd. dolerių skyrė marketingui ir tik 6,6 mlrd. – moksliniams tyrimams.

Ir nereikėtų tada mūsų ministrui „suteneriauti“, mokant po 15 eurų už gydytojo ir paciento „rezultatyvų“ kontaktą.

J. Blažytė

Didžioji dalis „marketinginių pinigų“ atsiduria sveikatos pareigūnų ir vaistus skiriančių gydytojų kišenėse. (Tikrai nežinau, ar Lietuvos gydytojai dalyvauja tokiuose marketinginiuose projektuose – bent man neteko apie tai girdėti. Bet JAV tokia praktika ypač paplitusi).

Bet aš čia labiau ne apie marketinginius pinigus, o apie mūsų sveikatos apsaugos ministrą, kuris nusprendė palengvinti vakcinų gamintojų marketinginę naštą ir perkelti ją į Lietuvos biudžetą.

Ką reiškia ministro siūlymas už kiekvieną įkalbėtą skiepytis žmogelį gydytojams mokėti po 15 eurų?

Tai reiškia – mokesčių mokėtojų sąskaita padėti farmacininkams prastuminėti jų produktus?

(Apie Hipokrato priesaiką, kurios vienas iš pagrindinių punktų yra žodis „nepakenk“, jau nekalbu – suprantu, kad čia praeito šimtmečio tema).

Ir vis tik manau, kad jeigu tiek mūsų ministras, tiek jo kolegos kitose pasaulio šalyse paprašytų farmacininkų, kad pastarieji mažiau pinigų skirtų gydytojų kyšiams, o daugiau moksliniams tyrimams, tai gal turėtume tokią vakciną, kuri iš tiesų saugotų nuo koronos, būtų saugi, patikima ir niekas jos nevadintų marmalu.

Ir nereikėtų tada mūsų ministrui „suteneriauti“, mokant po 15 eurų už gydytojo ir paciento „rezultatyvų“ kontaktą.

Ir dar labai norėčiau žinoti, ar tie profesoriai, tokie, kaip Usonis, kurie taip įkyriai perša žmonėms ir net vaikams eksperimentines vakcinas, gauna „pamaloninimus“ iš farmacinių kompanijų? Jei taip, tai tada kiek ir konkrečiai už ką?

Ir kol šie profesoriai nedeklaruos savo viešųjų ir privačiųjų interesų, tol tikėsiu ne mokslu, o marketingu. Soriukas.

Daugiau: SEO paslaugos

36 Komentarai

 • Senatviniai marazmai tęsiasi.

 • O jus ex vyro vanduo upas tai marketingas ar mokslas?

 • Vyro vandenelis, tai nemarketingas?Ponia manau pasiskiepijusi

  • Jau pavadinimas rodo, kad truputi yra bedu..aisku nera taip tragiska, kaip kai kurios deb.. is Tamulio judejimo, aiskinancios, kad policininkai akmenis vieni i kitus mete per maršo susiejima, bet..
   Ne tiketi, o pasitiketi. Mokslu tiketi is esmes negalima, nes mokslo prigimtis yra ne tikejimas o gamtamokslinis bandymu-ekspetimentu metodas. Mes galime pasitiketi mokslininkais ir ju teiginiais. Siulau Karlo Popperio rastu rinktine ir Kahno Mokslo evoliuciju struktura. Tenn gan graziai aprasyta. O siaip paskutines dvi dienos: mites berods 40 is ju 36 neskiepyti.. Is tu 4 skiepytu du tikrai su itin rimtos gretutinem ligom.. Del kitu 2 dar nezinau. Kirk is ju naudojo Viktoro vandeni irgi nezinau.

 • Vakcinos nera eksperimentines. Tai melas. Jos praejusios eksperimentu etapa.kitaip niekas ju neleistu.. Jas kuriant taikyta naujausia metodologija. Kas leido pagreitinti. Kokie dar kysiai?. 🙂 cia jau buvo nejauku skaityti.

  • O čia tai tikrai, senatvinis marazmas arba jau labai mažai skaitančio žmogelio paistalai☺. Tikrai tamstos komentarą buvo nejauku skaityti.

  • tu „Beje“ meluoji.
   Sveikatos teisės instituto vadovas doc. dr. Rimas Jankūnas seime su faktais pateikė duomenys, jog visos vakcinos yra eksperimentinės ir panašiai tik apie 2023 metus jos galėtų būti pateiktos PSO patvirtinimui.
   Atsiversk – MUSUTV.LT- ten yra daugiau kaip 2 val. posėdis seime, kur buvo pateikti įrodymai ir faktai, kad visos šitos vakcinos yra eksperimentinės.

  • jus naivuolis,jokios vakcinos nepatvirtintos,nes nepraeje bandymu,vakcinos trecioje stadijoje-bandymas ant zmoniu

  • Iš kokio kosmoso jūs esat?

  • Su galva negerai

 • Ponia ,Jolanta geriau negadinkit sau sveikatos ,Vistiek kaip parasysit ,taip busit apdergta .Musu zmonems pasirodo gera gyventi prie sios valdzios .

  • Žinoma, gera. Geriausi valdžia nuo 1996 metų. Būtinai balsuosim ir vėl už juos.

   • jov kac nuo 1996 m. buvo labai pasiilgusi vaivorykštinių spalvų.

    • kokių dar d—ių yra. Valdžia geriausia kokiu galu

   • Tik visiški besmegeniai gali rinkti tokius „politikus“, neturintys jokio supratimo, kokius pančius ruošia Lietuvai ši moteriausybė, kokia ateitis lauks dabartinio jaunimo ir jų vaikų … tokie „protinguoliai“ rinkdami šiandieninius nesupranta, kad vietoj laisvės renkasi pančius ir kilpą su tikrai sunkiu akmeniu po kaklu, pamatę ką prisidirbo bėgs į užsienio kraštus ieškodami sau geresnės terpės …

 • Gyventi gerai nėra nei prie šitos, nei prie buvusių valdžių. Būtų įdomu sužinoti, o kokia Blažytės nuomonė apie išreklamuotą eks vyro vandenį nuo koronos. Ra taip pat apie tą vandenį nieko nerašo. Kas tai – marketingas ar mokslas? Žmonija kol kas nieko geriau už skiepus neišrado. Kažkodėl nesitiki, jog Blažytė nepasiskiepijo.

 • Ačiū, Jolanta, kaip visada taikliai, aiškiai ir teisingai. Patinka Jūsų trumpi straipsniai ir įžvalgos, visada rašote argumentuotai ir leidžiate žmonėms patiems spręsti. Kaip matau iš komentarų, apsisprendimai visokie. Tegul. Tačiau mes norime aiškumo ir skaidrumo, rimtų diskusijų su profesionalais, išdiskutuotų ir pamatuotų sprendimų, o ne prievartos ir melo iš valdžios. Jei taip būtų, visi jau būtumę priėmę sau tinkamus veiksmus, nes ne politikams spręsti, kaip mums elgtis su savo kūnu ir sveikata. Šiandien jie, rytoj į valdžią ateis kiti, o kūną ir sveikatą turime savo gyvenime ….tik vieną. O atsiprašymai vėliau….nebebus niekam reikalingi.

  • Jūs norite diskusijų? Jums dar maža diskusijų? Čia ne diskusijų reikia, o eiti skiepytis ir užbaigti tą virusą. Diskusijų kas dieną yra tūkstančiai. Kasdien išeina dešimtys, šimtai publikacijų kiečiausių pasaulio mokslininkų apie vakcinų naudą. Čia yra tamsumas. Čia lietuvių išsilavinimo tragedija. Juk jei lietuviai būtų šviesūs žmonės, nebūtų buvę jokių darbo partijų ir panašiai. Jie jus laiko tiek idiotais, jie iš jūsų tiek tyčiojasi, kad drįso net vandenį siūlyti pirkti nuo covido. Jie jus laiko absolučiais…..o jūs leidžiatės. Jūs tikite bet kuo, tik ne geriausiais mokslininkais.

  • Dainininkas ir autorus Andrius Mamontovas pasakė taikliai; kas gali klausyti tokio šūdo malimo? Nejaugi Lt tik daug lengvatikių?
   Tegul rūpinasi savo šventu vandenėliu ir jam daro marketingą. Darykit Rusijoje savo marketingus ir nemarinkite žmonių savo nepamatuotomis rašliavomis.
   Lavonų neskiepytų krūvos jų nedomina. Tėvažudystė tęsiasi iš turtuolių pusės. Jie laužiasi į valdžią.

   • tu klausyk prasigėrusio giedoriaus, jei tau jisai protingesnis už medikus, kurie kolkas dar negali kalbėti viešai ir atvirai.
    Bet dar praeis metai, kiti ir prabils medikai.

    • …bet ar nebus jau kažkam per vėlu…dozė jau …

 • Bet kiek komentatorių dalbajobų tai siaubas…..gryną tiesą Jolanta pasakė….o jūs komentatoriai toks vaizdas kad esat dulkio bybčiulpiai

  • Kuriame sakinyje Jolanta pasakė tiesą? Nurašyk man bent vieną sakinį, kuriame yra tiesa.

   • “ jov kac“ pasiskaityk Delfi šios dienos.
    Ten pradėjo pensininkams nuo 75 m. siūlyti po 100 eurų, kad tik pasiskiepytų.

    Kaip tai pavadinti?

  • Bybčiulpiu gimei- toks ir dvėsi.

 • Pritariu ,,A6 savęs“ nuomonei. Iš tiesų, politikai neilgai trukus nulips nuo savo aukštumų, o žmonės liks su savo kūno bėdomis. Taigi, kiekvienas turime rūpintis savimi ir joks čia paskiepytų bandos imunitetas nepadės. Žmogus ne vien tik kūnas…, bet ir dvasia, jeigu taip nebūtų, tai net neverta ir gyventi dėl to trumpo gyvenimo mirksnio materialiuose malonumuose ir nemalonumuose.

  • Kasdiens Lietuvoje nelieka 20 žmonių. Nei kūnų, nei problemų, nei žmonių. Ne politikai sprendžia, o gydytojai ir mokslininkai. Jūs sugebate drąsiai kalbėti apie dvasią, bet abejojate vakcinų galia.

   • tu „jov kac“ mirčių žinove, geriau nedėstyk čia melagingos statistikos, nes dauguma jų ir mirė po pirmo skiepo.

    O tu žinai, kiek nusižūdė žmonių per tą dieną, kiek numirė nuo infarkto, insulto ir kt. ligų negavę tinkamo gydymo?

    Po tų tavo skiepų mano artimųjų rate yra ir mirusių po antro skiepo, ir dėl ilgalaikių sukeltų baimės priepuolių, dusulių ir vidinio tremoro po antro skiepo metusių darbą.

    Taip kad geriau nesišakok ir nepraleisk progos patylėti.

   • Ir vėl juodoji rožė prabilo. Nori išmarinti Lietuvą. Dar neužtenka neskiepytų lavonų? Tėvų žudikai nesnaudžia. Varo ir varo nesąmones į dvejuojančių dėl skiepijimąsi galveles.
    Ausyse skamba – paskiepyti tik miršta, nuskenuos vargšą protą, dings imunitetas, po kelių mėnesių išmirs nuo krešulių…
    Teisingai pasakė dainininkas Andrius Mamantovas. Kas tokio šūdo malimo gali tikėti? Ar mūsuose yra tokių neapsiskaičiusių, tamsuolių?
    Tegul savo šventintam vandeniui ir vikondai daro marketingą.

    • dainininkėliu reikia tikėti?

     Pirmame straipsnyje su jo interviu buvo aišku, kad jis buvo prieš skiepus. Po to gavęs presą iš atitinkamų asmenų, išvertė skūrą į kitą pusę?
     O dabar dar kviečiate jo blevyzgų klausyti?

     O tu „Atsibuskit iš letargo“ paprašyk statistikos, kad pateiktų duomenys kiek numirė žmonių, kuriems paūmėjo šalutinės ligos nuo antro skiepo ir numirė.

     Kai po 50 metų bus prieinami archyvai, tada ir sužinos anūkai, kokius atseit vakcininius eksperimentus darė su jų seneliais dabartinė valdžia.

 • Tekstas tarytum nurašytas nuo juodžiausių Kremliaus propagandos ruporų, kurie tikslingai užsiima juodžiausiu melu, siekdami ES paskleisti kuo daugiau chaoso. Iš esmės kone kiekvienas sakinys yra tamsiausias melas. Šitoks tekstas man primena Lukašenkos aiškinimus,kad lietuviai ir lenkai čia tuos pabėgėlius veža į Europą, o ne jis ar kad per sausio 13 lietuviai vairavo patys tankus ir kišo po jais kitus lietuvius (viršuj teisingai pastebėta,kad panašūs atmatos dabar aiškina,kad policininkai vieni į kitus akmenis mėtė per Kremliaus organizuotą mitingą). Pagal ciniškumą straipsnis grynai atitinta vuglariausios Kremliaus propagandos kanonus. Ji jaučia gal kažkokią pasąmoninę neapykantą lietuviam, jai džiugu,kai žmonės miršta ar kažkas tokio. Kažkokios didelės bėdos psichologinės gyvenime. Nesinori lįsti į tą bjaurą tekstą, bet teigti,kad vakcina nuo mirtinos ligos yra marketingas….Tokiai vakcinai nuo tokios ligos reikia marketingo? 🙂 Vakcinai nuo gripo, nuo tymų nereikia marketingo O čia tokia liga. Ir jai reikia marketingo? Apie tuos milijardus tai ten išvis idiotiški kliedesiai. Pagal jos logiką išeina, kad vakcinos yra marketingas, o Uspaskicho stebuklingas vanduo – mokslas. Lietuvoje kasdien miršta po 20 žmonių ir vakcinai reikia marketingo…

  • vėl juoda neapykanta kitaminčiams.
   Blogai tau matyt nuo tų skiepų, ėdi save iš vidaus.
   Prie gero nepriveda tokia tavo savijauta.
   Panašu, kad skiepas davė per silpniausią tavo vietą t.y.per galvą.

 • Bobulka visai nupušo.

 • Ne „kožnam pabažnam“ sugebėti taip drąsiai ir aiškiai rašyti, kaip mus mulkina valdžiažmogiai.

 • Kol bus komentatorių taip mąstančių, tol mes taip ir gyvensime. Kas gi tas vakcinas spėjo išbandyti. Dabar ir vyksta bandymas. Užsikrečia ir skiepyti ir užkrečia sveikus ir miršta skiepyti.

 • saunuole Jolanta, teisybe pasake

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video