Kultūrinė ar chaltūrinė revoliucija?

 Kultūrinė ar chaltūrinė revoliucija?

Jolanta Blažytė.

Jolanta Blažytė

Kijevo nacionalinės muzikos akademijos kolektyvas atsisakė vykdyti Ukrainos kultūros ministro O. Tkačenko reikalavimą panaikinti akademijai suteiktą P. Čaikovskio vardą. Mat P. Čaikovskis – rusų kompozitorius.

Tačiau Ukrainos kultūros ministras neturėtų dėl to labai liūdėti – mat jo reikalavimai uoliai vykdomi… Lietuvoje. Štai kitais metais Lietuvos žiūrovai tikriausiai nebeišvys savo pamėgto P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“, kadangi to paprašė…. Ukrainos kultūros ministras.

Suprantu, kad netrukus Ukrainos kultūros ministras pareikalaus uždaryti ir patį Lietuvoje veikiantį M. Rostropovičiaus paramos fondą, kurio valdybos pirmininkė yra žinomo Lietuvos politiko ir konservatorių partijos nario žmona. O kaip gi – juk garsusis pasaulio violončelininkas M. Rostropovičius buvo rusas, Rusijos valstybinės premijos laureatas, D. Šostakovičiaus mokinys.

Taigi, Lietuvos kultūros ministerija komjaunuoliškose varžytuvėse šį kartą išsiveržė į lyderių gretas.

O kur žiūri kitos ministerijos?

Kur žiūri Švietimo, sporto ir mokslo ministerija?

Kada iš mokyklų ir universitetų bus pašalinta rusų mokslininko D. Mendelejevo sukurta lentelė? O iš fizikos vadovėlių – M. Lomonosovo atrastas masių tvermės dėsnis?

Kada uždrausime viską, ką mokslo srityje atrado rusų fizikai bei chemikai, tokie, kaip S. Kovalevskaja, I. Kurčiatovas ir kt.?

Kur žiūri Užsienio reikalų ministerija?

Kada bus išplatinti nurodymai, draudžiantys Lietuvos piliečiams lankytis Milano La Scala teatre, kuriame rodoma rusų kompozitoriaus M. Musorgskio opera „Borisas Godunovas“? Kada bu pateikta nota EK pirmininkei Ursulai von den Leyen, kuri ne taip seniai ne tik žiūrėjo „Borisą Godunovą“, bet dar ir viešai žavėjosi rusų kompozitoriais? Kada gi? Negi URM nežino, kad Ukrainoje vyksta karas?

Kur žiūri Sveikatos apsaugos ministerija?

Kada iš skiepų kalendorių bus pašalinti visi marmalai, prie kurių sukūrimo prisidėjo Rusijos mokslininkai? Pavyzdžiui, vektorinę technologiją, kuri naudojama „Astra Zeneca“ marmale, sukūrė Rusijos mokslininkai. Ar nereikėtų minėto marmalo vartotojams kaip nors „išsiskiepyti“? Juk Ukrainoje vyksta karas…

Kur žiūri Inovacijų ministerija?

Kada šios ministerijos vadovė atsisakys visokiausių kosmonautikos projektų? Juk kosmonautikos pradininkas buvo Rusijos mokslininkas K. Ciolkovskis, praktinės kosmonautikos pradininkas – rusų inžinierius konstruktorius S. Koroliovas, o pirmasis kosmonautas – rusas J. Gagarinas.

Kur žiūri Žemės ūkio ministerija?

Juk rusų mokslininko genetiko, selekcininko ir botaniko N. Vavilovo išradimai iki šiol naudojami Lietuvos žemės ūkyje. O Ukrainoje vyksta karas…

Kur žiūri Teisingumo ministerija?

Kada iš rusų mokslininko A. Sacharovo bus atimta Nobelio premija ir Lietuvos Vyčio Kryžiaus ordinas?

Kada bus atimti diplomai iš ryškiųjų Lietuvos politikos „žvaigždžių“, kurie savo „disertacijas“ gynėsi Maskvos ir tuometinio Leningrado universitetuose? Juk Ukrainoje vyksta karas…

Kur žiūri Vidaus reikalų ministerija?

Kada gi pagaliau bus organizuoti kultūrinę revoliuciją vykdantys ir Mao dvasios pritvinkę chunveibinų būriai, kurie tikrins, ar gyventojai savo namuose neslepia kokių nors rusų literatūros klasikų kūrinių?

Kol dar ne vėlu, noriu prisiduoti: jei užeisite į mano namus, tai čia stovinčiose knygų lentynose rasite daugybę L. Tolstojaus, A. Čechovo, F. Dostojevskio kūrinių. Rasite ir V. Vysockio įrašus, rasite ir M. Bulgakovo filmą „Šuns širdis“ bei Ilfo ir Petrovo „Dvylika kėdžių“.

Deja, nerasite „Šveiko nuotykių“, kuriuos mūsų premjerė I. Šimonytė skaitė net 20 kartų. Nežinau, ar šis faktas galės būti pripaišytas, kaip nepagarba Ukrainai, bet jis yra.

Ai, tiesa, dar rasite A. Hitlerio mėgtą F. Nyčės „Antžmogį“, bet, kaip suprantu, A. Hitleris šiandien „ne ant bangos“, todėl dėl šios knygos problemų nebus?

Suprantu, kad Rusijos kultūrai Lietuvoje nuo šiol atstovaus tik netrukdomai mūsų šalyje koncertuojantis Rusijos komikas M. Galkinas, kuris prieš keletą metų „traukė per dantį“ tuometinę LR Prezidentę D. Grybauskaitę, kartu užsitraukdamas ir dalies mūsų tautos nemalonę.

P. S. Tekstas parašytas, naudojant daugybę sarkazmo elementų. Soriukas, kitaip nemokėjau.

Kaip minėjo rašytojas Ch. Bukowski, „sarkazmas yra natūrali apsauginė psichikos reakcija nuo aplinkinių kvailumo“.

O psichiką, kaip ne kaip, šiais laikais saugoti reikia. Ir ne tik nuo visokių kanapių.

Einu pirkti popkornų – mat ruošiuosi stebėti kitą kultūrinės revoliucijos spektaklio seriją. Turėtų būti įdomu…

26 Komentarai

 • 100% protingos ir aktualios mintis

  • Straipsis prorusiškos vatos. Algos vokeliuose, šikimas ant Lietuvos. Kremlinė.

   • Vata yra auko vertės!
    O tiesa tau matyt netinka, geriau tau piderastų vapaliojimai.

    • Vata ir yra baltasis auksas!

 • Jolanta yra šaunuolė, protinga, turtinga moteris, o aš kaimo šiukšlė, apsimetu menininke. Dėl to ir amsiu kaip šuniukas.
  Amsi ir daugiau čia mūsų, bet įkast negalim, nes esam dvasios ubagai, pataikaujam chocholams, savų nemylim.

  • Šiaip tai p.Jolanta turėtų žinoti, kad Rostropovičius ne rusas, o žydas

  • Rašai jai tekstą ir komentarus tai aišku. Ką dar jai darai?

  • bet kad pasirodytų ir protinga-pastoviai išlenda tai primint kėdainiečiams.

   • Ačiū jai, kad nebijo išlįsti!

 • Aš irgi durna kaimietė feisbuke loju ant Jolantos, nors esu tik sena konservinė žiurkė ir filmuoju lapes savo kieme.
  Ant Jolantos tik darbajobės mes konservės ir lojam. Normalūs ją palaiko.

 • Nafnafas as irgi buvau normalus, bet tapau koncervine ziurke.
  Komentuoju visur sudus. Nemegstu Nijoles

 • ir su tikrai ne pirmu kosmonautu,ir su Rostropovičiumi ar pijoku Musorgskiu.Trykšte trykšta meile rusiško gyvenimo bravūrai .Na kas be ko,juk tiek metų Urdomos dvasioje nokta…

 • atsilupeliams RA yra terpė užsislaptinus išsivemti ant šviesiausių šio krašto žmonių, nes patys yra nevykeliai ir neturi drąsos pasakyti savo „teisibe“ nesislepiant. Esate atmatos, besilepiančios po savo nepilnavertiškumo kompleksais, todėl jums tinka rusovatinės blėnis, kurias rašinėja, nebūtinai pati, viarslinykė Jolka.

  • Tos kaimo japės yra šviesiausi rajono žmonės? Nejuokinkit tik. Ką jos sukūrė? Žvaira menininkė ir ūkininko boba pikta ant viso pasaulio. Kėdainių krašto šviesuliai bl 😀
   Jolanta šaunuolė, kad nebijo sakyti tiesos.
   Ją gerbia žmonės, o ne visokias Ono Šimones ir pedikus Šurkajavus.

   • Kas jai rašo tuos marmalus? Ar bent pati autorė paskaito kas parašyta? Jei paskaito, kiek suvokia ???

 • Vis galvoju kaip tuos mirusius prikelt meninkus chemikus ir t.t rusų tautybės žmones, kad nubaust, kad jie rusais gimė. Gal turit patarimų?

  • turėtum kreiptis į tokį dar smirdantį šešką,kuris vieną mirusį rašytoją sugebėjo net teisman paduoti…

 • Rusiška kultūra yra gerti vodką lauko šikane ir daužytis snukius. Visą kitą jie nupyzdinę iš vakarų.

  • Ar tu dar gyvas? Žydai tavęs dar nesutvarkė?

 • Vakatiestiska kultura rukyti zole, esti grybukus haliuciogeninius ir baksnotis i rudaja

 • ir vis kaip Pilypas karts nuo karto iššoka su savo ,,auksiniu“ protu?

 • nes kas Rinkoje,tai ten randu viską perspausdintą…

  • Komjaunuolis Butrimas Rinkoje,o rinka Komjaunuolyje…

 • gali ir moka sakyti teisybę!
  Jau nebeįmanoma klausyti ir skaityti į beprotybę įkritusių valdžiažmogių kalbų ir sprendimų.

  Rašykit, Jolanta, kuo daugiau ir dažniau!
  Jus esate daug kam šviesulis šitam valstybiniam beprotnamyje!

 • Tiek chaltūros aplinkui, kad Jolantai baisu, pasiūlyčiau tiesų kelią į kaimyninę Rusiją. Džiaugtųsi gyvenimu, ypatingais rusų pasiekimais, be kurių mes apseikume.

  • Esi super nacistė. ar ne iš buožių gimimnės būsi?
   Tokių „lietuvių“ ypatingai reikia bijoti.
   O aplinkui ne tik chaltūra, bet visiškas proto aptemimas, kai daug kam išplauti smegenys ir informaciniame vakuume esantiems valdžiukė su vaivorykštės atspalviu pasisavino teisę su jais daryti ką nori!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video