Kroatijoje kėdainietės pelnė sidabro medalius

WDSF pasaulio reitingo varžybų suaugusiųjų solo kategorijos standartinių šokių varžybose sidabro medalį iškovojo Deimantė Babenskaitė, atstovaujanti Kėdainių sportinių šokių klubui „Vilnis“. Pergalingą akimirką šokėją sveikino trenerė Natalija Tokareva./Asmeninio archyvo nuotr.

Kroatijos sostinėje Zagrebe vyko Pasaulio sportinių šokių federacijos Europos čempionatai, kuriuose pirmą kartą itin konkurencingai varžėsi ir solo šokėjos iš Kėdainių. Skirtingose amžiaus grupėse pasirodžiusios šokėjos iškovojo du sidabro medalius.

Vicečempionės

Pasaulio reitingo varžybų suaugusiųjų solo kategorijos standartinių šokių varžybose sidabro medalį pelnė Deimantė Babenskaitė, atstovaujanti Kėdainių sportinių šokių klubui „Vilnis“. Visi kraštietės šokiai finale buvo įvertinti antrosiomis vietomis, o lėtas valsas – pirmąja.

Sidabro medaliu Zagrebe pasipuošė ir Olivija Ūsaitė, taip pat šokių klubo „Vilnis“ auklėtinė. Šis apdovanojimas jaunajai kėdainietei atiteko jaunučių I amžiaus grupės solo Lotynų Amerikos šokių varžybose. O standartinių šokių varžybose ši šokėja užėmė 3-iąją vietą.

Kėdainietė Olivija Ūsaitė sidabro medalį pelnė WDSF pasaulio reitingo varžybų jaunučių I amžiaus grupės solo Lotynų Amerikos šokių varžybose./Asmeninio archyvo nuotr.

Šoko mama ir dukra

Kroatijos sostinėje vykusių varžybų finale 6-ąją vietą užėmė suaugusiųjų solo Lotynų Amerikos šokių šokėja Raminta Linevienė (Kėdainių šokių klubas „Vilnis“). Tarp 25 šokėjų kraštietės čia čia čia finale buvo įvertintas penktąja vieta, kiti šokiai – šeštosiomis.

Jaunučių II amžiaus grupėse tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių pusfinaliuose šoko ir R. Linevienės dukra Saulė Linevaitė, atstovaujanti tam pačiam sportinių šokių klubui, kaip ir jos mama. Lotynų Amerikos šokių varžybose Saulė užėmė 8–9-ąją vietą iš 40 dalyvių, o standartinių šokių – 9–10-ąją iš 28 šokėjų.

Kiti įvertinimai

WDSF Lotynų Amerikos šokių Female suaugusiųjų amžiaus grupėje iš viso startavo 70 sportininkių. Čia dalyvavusi Raminta Linevienė pateko į ketvirtfinalį ir pasidalino 20–25-ąją vietas.

Jaunių II amžiaus grupėje dar viena Kėdainių sportinių šokių klubo „Vilnis“ šokėja Greta Petravičiūtė užėmė 62-ąją vietą. Šioje grupėje varžėsi 87 dalyvės.

Solo šokiai populiarėja

Pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) pastebi, kad iniciatyva į varžybų procesus įtraukti solo šokėjus pasiteisina. Lyginant su pirmuoju 2023 m. čempionatu, bene dvigubai išaugo dalyvių skaičius ir prasiplėtė geografija – šį kartą startavo 26 šalių atstovės.

Šokėjas vertino tarptautinė devynių Pasaulio sportinių šokių federacijos teisėjų komisija, kurioje Lietuvos atstovo šį kartą nebuvo.