Krašto kultūros premija – Albinai Mackevičienei (FOTOGALERIJA)

 Krašto kultūros premija – Albinai Mackevičienei (FOTOGALERIJA)

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

34-ąja svarbiausio krašto apdovanojimo – Krašto kultūros premijos – laureate paskelbta meno kūrėja josvainietė Albina Mackevičienė.

Dėl Krašto kultūros premijos Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė, tautodailininkė, karpinių meistrė A. Mackevičienė varžėsi su renginių režisiere Asta Bartkuviene, dailininke, tekstilininke Asta Fedaravičiūte-Jasiūne ir literatų klubo „Varsna“ įkūrėja Gene Sereikiene.

Išvakarėse A. Mackevičienė nuoširdžiai prisipažino, kad premijos nesitiki, o gavusi apdovanojimą sakė, jog iš esmės jis jos nekeičia: „Kaip dirbau, taip ir dirbsiu, kaip kūriau, taip ir kursiu“.

Krašto kultūros premijos komisijos pirmininkė, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Nijolė Naujokienė savo sveikinimo kalboje sakė, kad jokie metų rezultatai nebūtų svarūs be kultūrinių rezultatų ir kultūrinių rodiklių bei kultūros žmonių darbo indėlio į tuos metus.

Pirmininkė sakė esanti sužavėta nepertraukiamu visų Krašto kultūros premijos laureatų darbu, o Albina įsilieja į solidų subrandintų krašto kultūros didvyrių būrį.  

Viena iš geriausių ir aktyviausių senojo lietuviško karpinių amato puoselėtojų Albina Mackevičienė jau yra parengusi savo asmeninį karpinių albumą, kurį kitais metais tereikės išleisti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video