Kraštietis Daugiakultūriame centre surengs koncertą

 Kraštietis Daugiakultūriame centre surengs koncertą

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Daugiakultūriame centre jau šį penktadienį, balandžio 28 d., 18 val. kraštietis Arnis Aleinikovas surengs koncertą. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys Arnis savo muzikinę karjerą pradėjo po „SINUO“ pseudonimu.

SINUO išvertus iš lotynų kalbos „sinus“ reiškia vėją arba kreivę. Jo kuriama konceptuali elektroninė muzika laviruoja tarp ambient (liet. supančios) ir technomuzikos. Pirmasis, debiutinis EP „Emergency Exit“ (liet. „Avarinis išėjimas“) buvo išleistas 2022 metais. Šiame minialbume Arnis miksuoja skirtingų filosofų, psichologų mintis, jas derina su originaliais NASA garsais iš visatos bei dokumentiniais, asmeniniais garsais.

Arnis Aleinikovas, pasivadinęs SINUO slapyvardžiu, netruko būti išgirstas šalyje ir už jos ribų. Muzikos apžvalgininkas Jonas Braškys mėnraščiui „370“ debiutinį SINUO mini-albumą sausio mėnesį paskelbė mėnesio albumu.

Klausytojai yra kviečiami klausyti muzikos sėdėdami arba šokti erdvėje. Taip pat, priešingai nei įprastuose koncertuose – klausytojai gali išeiti ir vėl sugrįžti į erdvę tokiu būdu savęs neapribojant.

„Švarus, tikslus ir skoningas – toks man pasirodė šis intelektualios elektronikos mini albumas, kuriame kūrėjo protas valdo jo aistras, kuriame įvaizdis yra puikiai suderintas su turiniu ir kuriame nieko nėra netyčia ar nereikalingo. Gal klystu, bet man „Emergency Exit“ pasirodė fantastiškai apgalvotas darbas, kuris lyg ir neturi kažkokių itin įsirėžiančių bangerių, bet kurį tu vis noromis ir tik noromis pasileidi iš naujo, lyg šešiuose kūriniuose būtų paslėpta daug daugiau, negu tau prieš tai pavyko išgirsti“, – sako A. Aleinikovas.

Jam antrina didžiausių Lenkijos elektroninės muzikos platformų „T-Mobile Electronic Beats Poland“ ir „Elektrowkręta“ žurnalistė Agata Omelanska, kuri išskiria kūrinį „All we have now“ (liet. „Viskas, ką turime dabar“), kaip vieną ryškiausių mini-albumo kūrinių. „Kūrėjas puikiai išlaiko balansą tarp dviejų pasaulių. Tarp ambient ir techno muzikos. Jis tą daro gana subtiliai ir kviečia klausytoją pasinerti giliau į patį garsą“.

Naujajame albume „Perpetual Motion“ (liet. „Amžinasis variklis“) – SINUO miksuoja anglų rašytojo Alan Watts‘o mintis apie atskirtį, politikų komentarus apie klimato kaitą ir psichologų mintis apie pyktį. Albumą ir koncertą vainikuoja lietuvių aktorės Eglės Gabrėnaitės mintys apie tai, jog viską turime patys.

Antrasis albumas, visai kaip ir pirmasis, laviruoja tarp ambient ir techno muzikos žanrų, tarp 80 BPM ir 160 BPM.

Šie albumai jau buvo pristatyti Kaune, Vroclave, Miunchene, Tbilisyje.
Balandžio 28 d. 18 val. bus pristatytas Arnio Aleinikovo (SINUO) gimtinėje Kėdainiuose, o vėliau keliaus į Kelną, Prahą ir Stokholmą.

Klausytojai yra kviečiami klausyti muzikos sėdėdami arba šokti erdvėje. Taip pat, priešingai nei įprastuose koncertuose – klausytojai gali išeiti ir vėl sugrįžti į erdvę tokiu būdu savęs neapribojant.

Koncerto trukmė 1 val. 30 min.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video