Krakių seniūnijos kapinėse – pastatytos tvoros, nutiestas takas

 Krakių seniūnijos kapinėse – pastatytos tvoros, nutiestas takas

Visai neseniai vartai, varteliai ir segmentinė tvora atsirado ir Ažytėnų kaimo kapinėse. Vietos gyventojai džiaugiasi, kad kapinaites apjuosė tvora, dabar jos atrodo daug tvarkingiau./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Krakių seniūnijos kapinėse atlikta daug darbų – Jankūnų bei Ažytėnų kapinėse pastatytos naujos tvoros, o Pajieslio kapinėse nutiesti nauji takai. Negana to, seniūnija organizavo akciją, kurios metu žvakelių liepsnos Vėlinių dieną sužibėjo ant pamirštų nelankomų kapų. Krakių seniūnija išskirtinai didelį dėmesį skiria istorijai, atminimui ir šventų vietų deramai priežiūrai bei sutvarkymui.

Tvorą atnaujino

Priminsime skaitytojams, kad Jankūnų kapinių tvora buvo atnaujinta dar 2019 metais. Kapinės lankomos, prižiūrimos, svarbios vietos žmonėms, tad Krakių seniūnija jau senokai galvojo ir apie naujos įrengimą.

Ėmęsis darbų, Krakių seniūnas Ernestas Barčas sulaukė paramos – prie kapinių tvoros atnaujinimo prisidėjo vietos ūkininkas, dabar jau šviesaus atminimo Algirdas Leonas Martuzevičius.

Jis skyrė dalį lėšų tvoros įrengimui. Kitą dalį skyrė seniūnija, tvoros įrengimo darbus atliko seniūnijos darbuotojai.

Pavogė

Pernai liepos mėnesį pastabėta, kad pavogta Jankūnų kapinių tvora. Šiemet seniūnija pastatė naują./Organizatorių nuotr.

Atrodo, kad vagims nebeliko nieko švento. Pirmosiomis praėjusių metų liepos dienomis pastabėta, kad Jankūnų kapinių tvora pavogta.

Nors tvoros ieškojo tiek seniūnija, tiek policija, tiek vietos gyventojai – tąkart vagių rasti nepavyko. Na, o šiemet seniūnija pastatė naują kapinių tvorą.

„Nauja tvora Jankūnų kapinėse jau pastatyta. Gaila, kad jos nepamatė šviesaus atminimo ūkininkas A. L. Martuzevičius. Juk jis buvo naujos tvoros, kurią pavogė, įrengimo rėmėjas.

Smagu, kad jam duotas garbės žodis, jog šiais metais kapinaites vėl juos nauja tvora – ištesėtas“, – kalbėjo E. Barčas.

Krakių seniūnija išskirtinai didelį dėmesį skiria istorijai, atminimui ir šventų vietų deramai priežiūrai bei sutvarkymui.

Aut. past.

Ažytėnų kapinėse

Visai neseniai vartai, varteliai ir segmentinė tvora atsirado ir Ažytėnų kaimo kapinėse.

Vietos gyventojai džiaugiasi, kad kapinaites apjuosė tvora, dabar jos atrodo daug tvarkingiau ir estetitiškiau.

„Visus darbus atlieka mūsų auksarankiai seniūnijos vyrai. Mes tik medžiagų nusiperkame. Ir tai darome iš sutaupytų lėšų.

Labai smagu, kad seniūnijoje dirba toks darnus kolektyvas, turintis rankas, nebijantis darbo ir didelius darbus nudirbantis“, – pasidžiaugė seniūnas.

Dar vienas didelis darbas buvo padarytas Pajieslio kaimo kapinėse. Čia seniūnijos darbininkai trinkelėmis išgrindė taką./Organizatorių nuotr.

Nutiesė taką

Dar vienas didelis darbas buvo padarytas Pajieslio kaimo kapinėse. Čia seniūnijos darbininkai trinkelėmis išgrindė taką.

„Ne tik takas nutiestas, bet ir naujai išklota aikštė prie paminklo. Visi darbai irgi buvo atlikti iš sutaupytų lėšų, savivaldybės papildomų pinigėlių neprašėme“, – dėstė E. Barčas.

Beje, reikėtų nepamiršti, kad praėjusiais metais Krakių seniūnija vasarą pasitiko įvykdžiusi du nemenkus darbus – atnaujinta naujųjų Krakių kapinių tvora bei nauja tvora aptverta Peštiniukų kaime esanti Krakių ir apylinkių žydų sušaudymo vieta.   

Vykdė akciją

Krakių seniūnija jau keletą metų iš eilės vykdo akciją „Seniūnija be pamirštų kapų“, kurios metu žmonių suneštos žvakelės įžiebiamos ant nelankomų ir pamirštų kapų.

„Žvakeles, kurios, kaip įprasta, uždegamos ant pamirštų kapų, žmonės atneša į seniūniją. Dėkoju tiems, kas atnešė. Gražūs darbai puošia mūsų pasaulį“, – įsitikinęs Krakių krašto šeimininkas E. Barčas.

7 Komentarai

  • Geras ir ukiskas seniunas, sekmes darbuose!

  • Seniūnas labai geras ir nevaikšto įraudęs kaip Bružys.

  • Eikit jus velniai! Musu seniunas pats geriausias. Realiai jis daugiau datbu Krakiams padare nei tas babuciu meras Tamulis katrai kaimy tik isgert rupi su babom.

  • Seniūnas labai geras, bet ką man daryt tiek prisigyrus prieš žmones, kad būsiu seniūnas? Juk išgėręs prisigyriau, kad būsiu kaimo šeiminykas, kad Nilka mane įkiš 🙁 pasirodo tą darbietį pamilo labiau už mane. Būčiau žinojęs ,tai būčiau tapęs darbiečiu

    • Eik toliau nesamoningus straipsnius rasyti i ukininko patareja, gal mama pades koki taisyklingai sakini suraityti.

  • Jis be kapiniu ir paminklu miskuose daugiau nieka nemata, geriau Krakiu centra isasvaltuotu.

    • Kam ta centra asfaltuoti, jeigu ponai ukininkai su savo trchnika islauzys viska? Gali asfaltuot savo kiema

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video