Krakes, Ažytėnus ir Pajieslį puošia daugiamečiai gėlynai

 Krakes, Ažytėnus ir Pajieslį puošia daugiamečiai gėlynai

Krakių miestelį puošia gėlynai, kuriuose žaliuoja ir žydi daugiametės gėlės./Organizatorių nuotr.

Pajieslys ruošiasi minėti garbingą jubiliejų

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Krakių miestelį, taip pat Ažytėnų ir Pajieslio kaimus Krakių seniūnijoje puošia gėlynai, kuriuose žaliuoja ir žydi daugiametės gėlės. Kitais metais tokiais pat gėlynais pasipuoš ir dar du šios seniūnijos kaimai, o šiomis dienomis visas dėmesys sutelktas nenumaldomai artėjančiam Pajieslio kaimo 165-erių metų jubiliejui.

Įrengė neseniai

Artėjant Pajieslio šventei kaime verda pasiruošimo darbai, vienas iš jų – gėlynų įrengimas. Šis darbas buvo atliktas visai neseniai, tuo pasirūpino vietos seniūnija, prisidėjo ir vietos bendruomenė.

„Pajieslyje gėlynai įrengti visai neseniai. Čia buvo pasodintos daugiametės gėlės, kaip ir Krakių miestelio gėlynuose.

Gėlynai buvo įrengti ir Ažytėnuose. Ten seniūnija prisidėjo minimaliai, viską organizavo ir finansavo vietos ūkininkas ir rėmėjas Šarūnas Šiušė.

Tačiau ir tai dar ne pabaiga – kitais metais tokius pat daugiamečius gėlynus įrengsime ir Meironiškuose bei Plinkaigalyje“, – dėstė Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Kodėl daugiamečiai?

Krakių seniūnijoje pasirinkta gėlynuose sodinti būtent daugiamečius augalus. Kodėl taip nuspręsta?

„Daugiamečiai augalai yra strategija taupyti pinigus, kadangi jie turi didžiausią pridėtinę vertę, o vienmečiai augalai – tik tiems metams, todėl, mano nuomone, tai yra pinigai į balą.

Mes su tiek pinigėlių, kiek turime, siekiame gauti geriausią rezultatą ir kiekvienoje seniūnaitijoje norime turėti po gražų gėlyną“, – kalbėjo seniūnas.

„Daugiamečiai augalai yra strategija taupyti pinigus, kadangi jie turi didžiausią pridėtinę vertę, o vienmečiai augalai – tik tiems metams, todėl, mano nuomone, tai yra pinigai į balą“. E. Barčas

Aut. past.

Pasiruošimas šventei

Šiomis dienomis visas seniūnijos ir bendruomenės dėmesys sutelktas nenumaldomai artėjančiam Pajieslio kaimo 165-erių metų jubiliejui.

„Pasiruošimas ir prasidėjo nuo gėlyno įrengimo. Dėkoju bendruomenei, kuri prisidėjo ne tik prie gėlyno įrengimo, bet ir prie kosmetinio bažnyčios remonto.

Labai smagu, kad radome bendrus susitarimus ir sprendimus.

Parapijos klebonas Emilis Jotkus parūpino medžiagų, o seniūnija ir bendruomenė prisidėjo darbo jėga.

Dėkoju Pajieslio bendruomenei, kuri aktyviai jungiasi ir rodo įvairias iniciatyvas, tą įrodo ir pasiruošimas kaimo jubiliejui.

Naudodamasis proga noriu pakviesti visus, susijusius su Pajiesliu, čia gyvenusius, dirbusius, atvykti į kaimo jubiliejaus minėjimą.

Labai maloniai visus kviečiu atvykti, pabūti kartu, pasidalinti priminimais, pabendrauti ir praleisti laiką kartu“, – kvietė Krakių seniūnas E. Barčas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video