Koronaviruso testai Galimybių pasui gauti nuo šiol – mokami, bet yra išimčių

 Koronaviruso testai Galimybių pasui gauti nuo šiol – mokami, bet yra išimčių

123rf.com nuotr.

Nuo pirmadienio koronaviruso testai galimybių pasui gauti tampa mokami, tačiau išimtys bus taikomos dėl medicininių priežasčių negalintiesiems skiepytis ir nėščiosioms.

„Šeimos gydytojas, įtardamas, kad pacientui nerekomenduojama skiepytis dėl alergijos vakcinos sudedamosioms dalims ar kitų priežasčių, išrašo siuntimą pacientui pas alergologą-imunologą arba infektologą, kuris, jei nustato, kontraindikaciją pažymi specialiu ligos kodu paciento e.sveikatoje“, – BNS teigė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

Pasak jos, tuomet žmogus gali registruotis PGR testui mobiliajame punkte – sistema jį atpažins kaip galintį testuotis nemokamai.

Tuo metu nėščiosios, anot A. Šukstos, mobiliajame punkte turės parodyti asmens dokumentą ir nėščiosios kortelę.

Visiems kitiems žmonėms, siekiantiems gauti galimybių pasą, valstybė testų nemokamai nebeatliks – jie tampa mokami. Be to, bus pripažįstami tik PGR tyrimai, jie galios 48 valandas.

Galimybių pasą gauti gali visi vyresni nei 16 metų paskiepyti, persirgę arba besitestuojantys žmonės. Persirgimo faktas nuo šiol gali būti patvirtintas ir antikūnų testu, jo atsakymas galios 60 dienų.

Be kita ko, nuo pirmadienio įsigaliojus griežtesnėms epidemiologinėms paslaugų teikimo sąlygoms, verslas veikloje gali pradėti taikyti galimybių pasą. Tokiu atveju griežtesni reikalavimai nėra privalomi.

Apie tokį sprendimą reikia informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Nuo rugsėjo 13 dienos dauguma paslaugų galės būti teikiamos tik paskiepytiems, persirgusiems arba neigiamą testą turintiems žmonėms.

PAPILDYTA:

Į galimybių pasą bus įtraukiami tik nuo pirmadienio atlikti antikūnų testai, pranešė Registrų centras.

„Visi asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 dienos atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti galimybių pasą“, – teigiama Registrų centro pranešime.

Anot jo, sveikatos priežiūros specialistams e.sveikatos sistemoje jau sukurta galimybė duomenis apie antikūnų tyrimų rezultatus įvesti į naują, standartizuotą formą ir unifikuotai žymėti šių tyrimų rezultatus.

Įmonė atkreipė dėmesį, kad galimybių pasas nuo šiol nebebus generuojamas asmenims, remiantis neigiamu greitojo antigeno testo rezultatu.

„Pasai bus generuojami tik gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą. Atkreiptinas dėmesys, kad trumpėja PGR tyrimo galiojimo laikas – vietoj 72 valandų nuo šiol jis galios 48 valandas skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento“, – informuojama pranešime.

Taip pat paso nebereikės atnaujinti kas savaitę ar kas mėnesį – nustatytas dviejų mėnesių galiojimo terminas.

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė BNS anksčiau sakė, kad Vyriausybė persirgusiems žmonėms yra numačiusi maksimalią 210 dienų galiojimo ribą pasinaudoti galimybių pasu. Tai reiškia, kad pasą išsiėmus kelioms dienoms iki šio termino pabaigos, jis du mėnesius negalios.

„Praėjus šiam terminui ir tikrinant tokį pasą, užsidegs raudonas signalas“, – tuomet teigė ji.

Pasak jos, tokia pati tvarka galioja ir antikūnų testams, kuriems numatytas 60 dienų terminas.

Registrų centras taip pat primena, kad pagal šiuo metu sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą.

Šiuos dokumentus negalintiems prisijungti prie e.sveikatos sistemos gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga.

3 Komentarai

  • Durniu ir idiotu laivas

    • Sakyciau, kaip tik iti protingas elgesys. Aisku, jei esi Lobovas ar koks kartuviu meistras, tai tada jio.

  • Nenori skiepytis- testuokis.👍

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video