Nuo koronaviruso miręs jaunas kėdainiškis kitomis ligomis nesirgo

 Nuo koronaviruso miręs jaunas kėdainiškis kitomis ligomis nesirgo

Eglė KUKTIENĖ

Šį šeštadienį Kėdainių ligoninėje nuo COVID-19 infekcijos mirė jaunas kėdainietis. Vos 24 sulaukęs vyras į ligoninę buvo paguldytas gegužės 17 dieną. Kurį laiką jo sveikata laikėsi stabiliai, tačiau liga itin greitai ėmė progresuoti. Gegužės 22 dieną vaikinas ligoninėje mirė. 

Blogėjo staiga

Lieka neaišku, kokia jaunuolio ligos eiga buvo iki patekimo į ligoninę, tačiau čia kurį laiką būklė buvusi sąlyginai gera, ėmė blogėti labai sparčiai. Nepaisant medikų pastangų, vaikino gyvybės išsaugoti nepavyko.

Kaip sakė Kėdainių ligoninės l.e.p. direktorė Rita Kuodienė, specifinio gydymo vis dar nėra – kovido pacientai gydomi pagal nustatytą algoritmą, tačiau to ne visada pakanka.

„Individualių organizmo reakcijų į koronavirusą niekaip negalime nuspėti. Būna ir tromboembolinės komplikacijos, ir bakterinės ligos paūmėja, stiprios infekcijos, plaučiai atsisako.

Vyras paskiepytas nebuvo nei viena vakcinos doze, tą „Rinkos aikštei“ patvirtino Kėdainių ligoninė.

Aut. past.

Čia būklė kurį laiką yra lyg ir gera, o paskui staigiai ima blogėti, o medikų pastangos yra bevaisės. 

Liga labai klastinga, mutuoja, apie ją žinoma sąlyginai ne tiek ir daug. Juk ji pasaulyje cirkuliuoja tik apie pusantrų metų, niekas nežino nei kodėl viena imuninė sistema į virusą reaguoja vienaip, kita kitaip, nei kokios yra ilgalaikės šios ligos pasekmės“, – kalbėjo gydytoja.

Jau anksčiau ji yra sakiusi, kad liga serga vis jaunesni žmonės, o Kauno klinikose gydoma vis daugiau sunkia ligos forma sergančių vaikų.

Ne rizikos grupės

Visuomenėje pasklido neteisinga informacija, esą vyras buvo paskiepytas, arba kad jo mirtis sietina su skiepais.

Tai – netiesa.

Vyras paskiepytas nebuvo nei viena vakcinos doze, tą „Rinkos aikštei“ patvirtino Kėdainių ligoninė.

Taip pat nėra informacijos, kad asmuo būtų turėjęs lėtinių ligų ir dėl to priklausytų rizikos grupei.

„Šiandieną mes turime labai daug gyventojų, kurie teoriškai priklauso rizikos grupei. Jie dėl vienų ar kitų priežasčių nesitiria, nesikreipia į medikus, jaučiasi sąlyginai gerai. 

Bet kaip mūsų organizmas reaguos į agresyvų virusą, į agresyvią bakteriją – juk to mes nežinome.

Sąlyginai, jei nesilankome pas gydytoją, neturime viršsvorio, nenustatytas diabetas ar kita lėtinė liga, esame laikomi sveikais. Miręs jaunas vyras viso to neturėjo“, – informavo R. Kuodienė.

Reiškia užuojautą

Ligoninės vadovė sakė, kad personalas dėl šio įvykio yra labai sukrėstas. Koronavirusu serga vis jaunesni žmonės, tačiau tragiškos baigties dažniausiai išvengiama. Tokio jauno paciento netektis yra skaudi žinia visai ligoninei, o ypatingai jį gydžiusiam ir slaugiusiam personalui.

„Visi tikrai sukrėsti, tai yra jaunas žmogus miręs, be abejo yra labai sunku. 

Reiškiame didžiausią užuojautą mirusiojo paciento šeimai, draugams, kolegoms. 

Tai tikrai didelė nelaimė“, – užuojautą išreiškė R. Kuodienė.

5 Komentarai

  • Baisu, liga net pagal amžių nesirenka.

    • sutinku

  • Mire nuo ko..nuo kokių komplikacijų.?Kur atsakymai.Medikų mirties liūdijime aišku kokia dabar diagnozė yra įrašoma.Kėdainiai mažas miestelis.todėl čia nenuslėpsit nieko. Susirgo plaučių ūždegimu.deguonies aparatą pajungėt??Sudegino plaučius.jauną vaikiną į kapus nuvarė jums tik pliusas statistikos.Atsakomybės jokios.Ligoninė tuščia.Kabinetuose po penkis sėdėti.stumdami laiką.Tokie jus ir medikai. Iš neturėjimo ką veikti
    Jerusalim sušokate

  • zmones sneka kad turejo sveikatos problemu

  • Tai astma liga ar ne?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video