Koronavirusas vis dar spaudžia

 Koronavirusas vis dar spaudžia

rinkosaikste.lt koliažas

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių rajone sergamumas COVID-19 ir užsikrėtusiųjų skaičius visą gruodį viršijo 200 atvejų. Naujuosius metus pasitikome būdami juodojoje zonoje. Kėdainių ligoninėje liko 35 stacionaro lovos. 

Šiuo metu rajone iš viso serga 210 gyventojų.

2022 m. sausio 3 dienos duomenimis, rajone užfiksuoti 614,5 naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų (Lietuvoje fiksuojama – 785 nauji atvejai per 14 dienų). Rajonas pagal sergančiųjų skaičių užima 24 vietą iš 60 savivaldybių.

Šių metų sausio 1 dieną Kėdainių rajone buvo užfiksuota 15 naujų susirgimo atvejų, sausio 2 dieną buvo 2 nauji atvejai, o sausio 3-iąją − 12 naujų atvejų per parą.

Rajone yra 7 aktyvūs protrūkiai, daugiausia ugdymo įstaigose.

COVID-19 skyriuje lovų jau mažiau

VšĮ Kėdainių ligoninės regioninis COVID-19 skyrius nuo šių metų pradžios sumažintas iki 35 lovų.

Kaip informavo Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Kuodienė, į vieną aukštą ligoninės personalas COVID-19 skyrių perkraustė per dvi savaitgalio dienas iš karto po Naujųjų metų.

Regioninis 20 lovų COVID-19 skyrius buvo įkurtas pernai rugpjūčio 30 dieną, iki 60 lovų praplėstas spalio 27 dieną.

Kaip antradienio rytą informavo COVID-19 skyriaus vedėja gydytoja Kristina Šlepavičienė, regioniniame COVID-19 skyriuje gydosi 10 sunkių ir labai sunkių koronavirusu sergančių ligonių. Iš jų 3 buvo skiepyti. 

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje guli 1 pacientas. Skyriuje gydomi 8 vyrai ir 2 moterys nuo 40 iki 100 metų amžiaus. Deguonis tiekiamas 10 pacientų.

Sausio 3 dienos rytą COVID-19 skyriuje buvo gydoma 11 ligonių, iš jų 3 buvo skiepyti.  Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje gulėjo 1 pacientas. Deguonis buvo tiekiamas 10 pacientų.

Gydytoja K. Šlepavičienė sako, kad sergančiųjų koronavirusu dar nemažėja, tačiau mažėja tų žmonių, kuriems reikalingas stacionarinis gydymas.

Visą šventinį laikotarpį – nuo šv. Kūčių iki Naujųjų metų – COVID-19 skyriuje buvo nuo 25 iki 14 pacientų iš viso Kauno regiono miestų ir rajonų. Jų amžius nuo 30 iki 100 metų.

Labiausiai sirgome lapkritį

Praeitus, 2021-uosius, metus pasitikome su 487 susirgimais (sausio 2 dienos duomenimis). COVID-19 pikas mūsų rajone buvo pasiektas praeitų metų rudenį − lapkričio 2 dieną, kai sirgo 666 rajono gyventojai. Iš viso rajone nuo COVID-19 ligos mirė 119 žmonių.

Kėdainių rajone vakcinuoti 31 007 gyventojai. Tai yra 69,3 %. Pilnai vakcinuota – 43,1 % žmonių. Pakartotinai vakcinuota trečiąja – sustiprinančiąja doze − 24,1%.

Išsami informacija skelbiama Lietuvos statistikos departamento švieslentėje https://bit.ly/3CHKdgA.

Kaip ir iki šiol, saugantis galimybės užsikrėsti, galioja visos asmeninio saugumo priemonės: rankų dezinfekavimas, atstumų laikymasis, kaukių dėvėjimas, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas ir būtinas patalpų vėdinimas.

8 Komentarai

 • vakar rase mazina kovidines lovas , siandien kovidas spaudzia, durniu saika

 • As galvojau RA neraso tu kovidiniu nesamoniu, nes valdybos pirmininkei jos labai nepatinka… Jorune eina pries pirmininke?

  • Kas yra kovidine nesamone?

 • Viskas gerai, tykekit ka valdzia sako, nes jie geriausi daktarai, as nedurnas todel tikiu

 • Sirgom lapkritį. Su artimuoju telefonu nesusisiekti, nors jį ir turėjo. Gydytoja aiškina, kad neva žmogui per sunku kvėpuoti su kauke ir kalbėti telefonu. Sako, kad tyrimai visi gerėjantys, o ryte praneša, kad žmogus mirė. Dabar turim paaiškinimą – pasirodo, tą mėnesį buvo ligonių PIKAS.

  • Panaši situacija nutiko ir mums. Gydytoja vis sakydavo, kad artimojo būklė gerėja ir galima jį išrašyti namo. Po dienos jo būklė buvo kritinė, o gydytoja, visad atsiliepdavusi telefonu, tądien jau nebekėlė ragelio… Dar kitą dieną jis mirė. Artimasis, ligoninėje prabuvęs kelias savaites, po mirties atrodė taip, lyg pusmetį būtų praleidęs konclageryje. Susidaro įspūdis, kad covid skyriuje ligoniai nelabai kam ir rūpi… O apie neetišką artimą žmogų gydžiusios gydytojos poelgį nutylėsiu. Pasakysiu tik tiek, kad gydytojai turėtų gydyti ligonius, o nenusileisti iki turgaus bobučių lygio.

 • Tai ta proga gal kedainiu isminciai skels savo megstama debilo sugalvota ir debilam skirta anekdota apie selo paskutini koncerta ir paskutini skiepa? Juk cia tan tikro lygio proto bukaprociam labai juokinga, o kiaunes ant savo snukiu isirenge dazu gamyklos fabrikus net ploja atsistoje.

  • Kas per cia ekspertas(e) busi??? Gal prisistatyk, kad jau cia kitus durniais vadini, zinosim kas cia toks pritingas ant tu kedainiu, ar tik is krumu rekauji pasislepes??

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video