Koronavirusas nerimsta: ligonių daugėja

 Koronavirusas nerimsta: ligonių daugėja

Asociatyvi BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrius išsiplėtė iki 27 lovų, informavo ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Kuodienė. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje 2 lovos paskirtos koronavirusu sergantiems pacientams. Iki šios savaitės ketvirtadienio skyrius dar bus viename aukšte, o jeigu teks persikelti į antrą pastato aukštą, bus nutraukiama ir planinė pagalba.

Šiandien COVID-19 skyriuje vidaus ligų gydytoja Kristina Šlepavičienė kartu su komanda prižiūri 25 pacientus. Iš jų pilnai skiepyti (dviem dozėmis) – 7, kiti pacientai neskiepyti.

Aktyviai gydomi 19 pacientų, iš jų 17 paskirtas papildomas deguonis.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje užimtos abi lovos. Vien per vakar dieną į skyrių buvo paguldyti 8 nauji pacientai nuo 30 iki 78 metų amžiaus.

Ketvirtadienį, atsižvelgiant į guldymų skaičių ir situaciją skyriuje, bus priimami sprendimai dėl tolesnio lovų COVID-19 skyriuje ir Reanimacijos bei intensyvios terapijos vietų didinimo. Tai reiškia, kad gali būti sustabdyta dalis planinių operacijų.

Nuo praeitos savaitės ir per šį savaitgalį COVID-19 skyriuje visą laiką buvo gydoma 20 ir daugiau žmonių. Šeštadienį buvo gydomi 24, o sekmadienį – 22 pacientai. Du, turėję daug gretutinių ligų, mirė.

Spalio 10 dieną koronavirusu sirgo 249 asmenys. Per pastarąsias 14 dienų skaičiuojami  572,1 nauji atvejai 100 tūkstančių gyventojų. Atvejų skaičiumi jau viršytas didžiausias antrosios bangos sergamumas. Daugiausia sergančių yra Joniškio ir Klaipėdos miesto bei rajono savivaldybėse.

1 Komentaras

  • o tai pilnai paskietyti ir guli? po kiek opiumas liaudziai?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video