Kontrolės ir audito tarnybos darbas įvertintas aukščiausiu lygiu

 Kontrolės ir audito tarnybos darbas įvertintas aukščiausiu lygiu

Jorūnė LIUTKIENĖ

Valstybės kontrolė atliko 2019–2020 metų laikotarpio išorinę Kėdainių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos peržiūrą ir, įvertinusi šios tarnybos sukurtą audito kokybės kontrolės sistemą, paskyrė jai aukščiausią I lygio įvertinimą.

Tai jau antras kartas, kai toks įvertinimas yra suteikiamas Kėdainių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai. I lygio įvertinimas jai buvo suteiktas ir 2014 metais.

„Šis įvertinimas parodo tarnyboje dirbančių valstybės tarnautojų profesionalumą, o sukurta audito kokybės kontrolės sistema iš esmės yra veiksminga ir užtikrina, kad atliekame auditus pagal auditą reglamentuojančius teisės aktus“, − sako Kėdainių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vadovė Zita Valiauskienė.

Valstybės kontrolė vertino du dalykus: Kėdainių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos sukurtą audito kokybės kontrolės sistemą bei Kėdainių rajono savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio audito kokybę.

Pastaruoju metu Kontrolės ir audito tarnyba pripažįsta nelabai spėjanti susitvarkyti su savo darbu, nes balandžio 15 dieną vykusiame rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitete prašė pritarimo skirti dar vieną papildomą etatą.

Šiuo metu tarnyboje dirba keturi žmonės. 21 metus šiai tarnybai vadovauja Z. Valiauskienė.

*****

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba savo darbe prižiūri ar teisėtai, efektyviai, ekonomiškai ir rezultatyviai valdomas ir naudojamas savivaldybės turtas, kaip vykdomas savivaldybės biudžetas.

Valstybės kontrolės išorinės peržiūros tikslas – įvertinti savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos sukurtą audito kokybės kontrolės sistemą ir atlikto audito kokybę bei pareikšti dėl to nuomonę.

Išorinės peržiūros metu vertinama, ar tarnyba auditą atliko pagal tarptautinius audito standartus, Valstybinio audito reikalavimus ir Finansinio teisėtumo audito vadovą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video