Konstruktoriai: kodėl šie žaislai yra lavinamieji?

 Konstruktoriai: kodėl šie žaislai yra lavinamieji?

Žaisti mėgsta visi: tiek dideli, tiek maži. Žaidimai šiek tiek primena vaikišką darbą. Na, darbas visada yra geresnis, kai myli tai, ką darai. Vaikai natūraliai mėgsta tyrinėti ir atrasti. Todėl didžiąją vaikystės laiko dalį užima žaidimai. Lauke – su draugais, namuose – su tonomis žaislų. Tiesą sakant, vieni žaislai yra puiki pramoga, o kiti – itin naudingi vaikams ir jų sveikatai. Vienas geriausių pavyzdžių – žaidimas su žaislų konstruktoriais. Tai įvairūs lego žaislai, plastikiniai konstruktoriai, leidžiantys statyti visokias konstrukcijas, kokias tik vaikas įsivaizduoja. Tai vieni naudingiausių žaislų, su kuriais gali žaisti įvairaus amžiaus berniukai ir mergaitės, net ir suaugę žmonės.

Su konstruktoriais gali žaisti kiekvienas

Ar bandėte žaisti su konstruktoriumi? Tai įdomus lavinamasis žaidimas, kuris skirtas visoms amžiaus kategorijoms, šie žaislai pritaikyti prie kiekvieno amžiaus ir sugebėjimo vaiko bei suaugusiojo. Vienas didžiausių žaislų konstruktorių privalumų yra jų gebėjimas patikti įvairaus amžiaus vaikams ir net suaugusiems. Paprastai vaikai su konstruktoriais pradeda žaisti maždaug 2 metų amžiaus. Tiesa, vyresniems nei 2 metų vaikams skirti konstruktoriai ir kiti žaislai skiriasi ne tik sudėtingumu, bet ir dydžiu.

Pavyzdžiui, yra žaislų linija skirta patiems mažiausiems vaikams. Tai dideli gabaliukai, kuriuos sunku nuryti ar jais užspringti. Be to, naudojant tokius konstruktorius galima pastatyti labai paprastas konstrukcijas. Konstruktoriai vyresniems vaikams tampa vis sudėtingesni atsižvelgiant į amžiaus kategorijas. Todėl kiekvienas gali nesunkiai išsirinkti ne tik savo mėgstamiausią, bet ir didžiausią iššūkių reikalaujantį konstruktorių. Neretai net ir suaugusieji susižavi sudėtingiausiais konstruktoriais, o jiems konstruktoriaus kūrimas tampa meditacijos ir atsipalaidavimo forma. Daugiau įvairių žaidimų rasite Eduko.lt svetainėje.

Konstruktoriai ir motorika: kaip jie susiję?

Smulkioji motorika yra atsakinga už judesius ir smulkių daiktų surinkimą ir leidžia vaikams tinkamai valdyti rankas, pirštus, sugriebti, paimti daiktus ir rašyti. Žaidimas su konstruktoriais ugdo šiuos įgūdžius. Pavyzdžiui, statant sudėtingas konstrukcijas, tenka tarpusavyje sujungti įvairaus dydžio ir formos dalis, o būtent šių veiksmų metu vystosi smulkioji motorika ir vaikas gali savarankiškai susisegti užsegamą megztinį, mesti rutulį arba teisingai laikyti rutulį.

Konstruktoriai lavina vaizduotę

Dauguma prisimename vaikystę ir joje buvusią laikią vaizduotę, kuri laikui bėgant tik blėsta, nes ją reikia ugdyti. Vaikai labiau nei bet kas kitas gali fantazuoti, įsikūnyti į skirtingus vaidmenis ir savo galvose kurti scenarijus. Kiekvieno iš tėvų atsakomybė yra ugdyti vaiko gebėjimą įsivaizduoti. Žaidimas su konstruktoriumi leidžia labiau pasireikšti jų vaizduotei. Su konstruktoriumi vaikai gali pastatyti bet ką, apie ką svajoja. Jie šaunūs, nes vaikai gali perkelti savo mintyse sukurtus vaizdus į realybę ir pamatyti tikrus rezultatus. Tam tikru mastu tokie žaidimai skatina ir problemų sprendimo įgūdžių ugdymą.

Kadangi jų fantazijos ir vizijos gali būti neišreiškiamos kaladėlėmis pirmą kartą, vaikai eksperimentuos su įvairiais statiniais, kol galiausiai pasieks norimą rezultatą. Taip ugdomi problemų sprendimo įgūdžiai ir skatinamas loginis mąstymas, kuris padės ateities matematikos ir kitų tiksliųjų mokslų studijose. Ugdant kūrybinį mąstymą, ateityje vaikams neturėtų kilti problemų ieškant originalių idėjų ar sprendimų.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video