Konservatoriui K. Bartoševičiui – kaltinimai vaikų tvirkinimu

 Konservatoriui K. Bartoševičiui – kaltinimai vaikų tvirkinimu

Kristijonas Bartoševičius/ Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS.lt

Ikiteisminiame tyrime dėl prievartavimo ir tvirkinimo, kuriame figūruoja mandato esą dėl sutrikusios sveikatos atsisakantis konservatorius Seimo narys Kristijonas Bartoševičius, minimi mažiausiai du galimai seksualiai išnaudoti nepilnamečiai vaikai, patvirtino su informacija apie tyrimą supažindinti šaltiniai.

Vienas galimai nukentėjęs vaikas yra iki 14 metų.

Generalinė prokuratūra pirmadienį atsisakė suteikti daugiau oficialios informacijos apie ikiteisminį tyrimą.

Prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė sakė, kad sprendimas detaliau nekomentuoti tyrimo susijęs su tikslais nepakenkti jo sėkmei.

„Siekiant nepakenkti tyrimui, šiuo metu tiesiog negalime skelbti detalesnės informacijos“, – žurnalistams sakė ji.

Pasak E. Martinonienės, informacija taip pat neteikiama, nes ikiteisminis tyrimas liečia mažamečius, nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros atstovė neatsakė į klausimus, ar tyrime esama daugiau įtariamųjų, nukentėjusiųjų, ji nenurodė, kada galėjo įvykti įtariamas nusikaltimas ar nusikaltimai.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą dėl K. Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo. Pora valandų iki prokuratūros pranešimo politikas pats patvirtino atsisakantis parlamentaro mandato, vėliau teigė, jog tai sutapimas, o tyrimas jo atžvilgiu yra staigmena.

Pernai lapkritį pradėtas tyrimas vyksta dėl veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje. 

Pagal šiuos straipsnius numatoma atsakomybė už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.

Konservatorius K. Bartoševičius naujienų portalui „15min“ sakė, kad „jokių istorijų, susijusių su prievarta prieš mažametį, nebuvo“.

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs.

Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

27 Komentarai

 • Buvo ir kedainiuise jis ne viena karta

  • Jis nekaltas!

 • Baisu, kokie isgamos, po teismo tokiems iskarto kastracija pilna, o ne priverstini, ka juodeliene mano? Cia baisiau uz ruskiu isgamas kare

  • Konservų sąraše – konservatorius, įtariamas pedofilija. Iki nusirito ta partija. Gėda.Ką norėt kai pamatai jų sąrašą Kėdainiuose tai dvi poros , du klykiantys ir pabaiga.

 • Nepamirstam balsuot uz ju partija per meru rinkimus ten lyg Galvele ir Sijoniene kandidatai pas mus is ju gerbiamos partijos,dar arternatyva uz spalvotu partijos lyg Rakauskas,pasirinkimo yra !!

 • Jie visi vienodi pradedant nuo senelio anūko … .Balsuokit už išgamas.

 • O kieno narys?atrodo kad zmones nezino,gal ir noretu dabar koncervai issivartyt kad cia ne koncervatorius grynas,pedofilas,taip kad tu isgamu jau neapginsi kaip tu ten pasivadines debilams

 • Mundura skalbi igama?

 • Kai okupantai Bučoje vaikus prievartavo, tai kilo viso pasaulio pasibaisėjimas, pasmerkimas, grasinimas tribunolu sužvėrėjusiems okupantams. Pasirodo, Lietuvoje vaikų prievartavimui okupantų nereikia, tą žiaurų nužmogėjimą net apsiseilėję gina patys konservatoriai su savo “ moraliniu“ mokytoju Navicku ir jo uolioji mokinė Sejonienė, kuri kandidatuoja į mero postą. Už ką tokią Dievo bausmė Kėdainiams?

  • Jau geriau seime tegul sėdi ir užima vieta tas kur liūlius valo į palange nei toks išgama.

 • bet jei nie ,,v pi.du,tai v krasnuju armiju“ tas konservuotas šlikštynes.Bent nors rajone,jei ne centre tos partijos pirmininkas turėtų nusišauti.

  • Pidermanai dabar šturmuoja Stambulą ir jiems tokie bartoševiečiai kaip nesuvirškintas krislas broilerio ruroje…

 • Koks skirtumas, kuriai partijai priklauso ar ne. Tai asmeninis žmogaus poelgis. Be to, dar nieko neįrodyta

  • Ką,pydarus gini?

   • Debilas.

 • Teismo dar nebuvo, o rinkos komentatoriai jau rėkia galutinius savo sprendimus. Ką rėksite, kai paaiškės, jei tai buvo šmeižtas, kaip koks MeeTo?

 • Kometataoriai ne rinkos, bet Kėdainių. Mes žinom, kad nekaltas visai tas sąrašo konservatorius. Jis gi vailkų negalėjo tvirkinti ,nes ėjo su konservatorių sąrašu. Ten visi aukštos prabos.Pedofilija irgi, matyt, aukšto lygio. Gal jie ir nepakaltinami?

  • Diawara ir nekalta, kazkas grybu ir zoles pridejo i rankine!

   • Nei ten kas ką dar žino, nei ką. Nei kas kaltina, nei kas ten vyko. Kažkokia neaiški istorija. Dabar su tais kaltinimais me too tai žinot… O jei iš tiesu padarė nusikaltimą, privalo atsakyti pagal įstatymus. Bet mane juokina, kaip visokios šiukslytes moralinės bando pabrėžti, kad konservatorius. Stierva viena iš Širvintu kone visą tautą, kuri balsuoja už desinius, pedofilais išvadino. Gal ir gerai, tada gali pamatyti, kokiu padariau gnju, tiesiog sliuzu yra darbo partijose ir pan. Jei Sirinskiene prikabiautu prie mažų mergaičių, tai aš nepulciau kaltinti Karbauskio ar valstiečių. Arba jei uspaskis ištvirkintu berniuką, tai nesakyčiau, kad darbietis (buvęs jau) uspaskis padarė tą ir tą (su mintimi, kad visi darbieciai tokie). O štai šitame laikraštyje pavadinimas būt nt toks padarytas. Čia kaip Rusijos propaganda. Vienas prie vieno. Ir kada mes iš to šūdo kaip tauta islipsime. Grynas kaimo mąstymas. Individas padaro nusikaltimą, gauja padugnių puola kaltinti visa grupe kuriai tas individas priklausė, nes tiem padugnem moraliniai nepatinka ta grupė. Is čia ir prasideda visoks blogis. Net iki holokausto tokie, dalykai nuvedė. O pas mus žurnalistai dar ir skatina.

  • O čia isvirkstine propaganda. Šita irgi labai naudoja dabar kremlius. Kai įjungiama tarytum ironija: mes gi žinom, kad lietuviai ir lenkai ne nacistai, čia tik mes tokie sako propagandists per rtr laida ir krizena demonsttat visai rankute prisidengus.

   Taip ir šitas naudoja tą patį. Taip siekiama sūkurti įspūdį, kad tam tikra grupė visada gina savo narį, kad ir koks jis monstras bebūtų, kad tą grupę būtų galima vaizduoti kaip blogi ir kad jai visai būdinga tai, ką padarė vienas individas. Ir kad kuo daugiau tos grupės nekęstu. Juoda propaganda, kurie veda į zmoniu suskaldyma.

  • O čia isvirkstine propaganda. Šita irgi labai naudoja dabar kremlius. Kai įjungiama tarytum ironija: mes gi žinom, kad lietuviai ir lenkai ne nacistai, čia tik mes tokie sako propagandists per rtr laida ir krizena demonsttat visai rankute prisidengus.

   Taip ir šitas naudoja tą patį. Taip siekiama sūkurti įspūdį, kad tam tikra grupė visada gina savo narį, kad ir koks jis monstras bebūtų, kad tą grupę būtų galima vaizduoti kaip blogi ir kad jai visai būdinga tai, ką padarė vienas individas. Ir kad kuo daugiau tos grupės nekęstu. Juoda propaganda, kurie veda į zmoniu suskaldyma. Jie kuria blogi. Dar jis sako, kad Kėdainių komentatoriai. Jis savo propaganda drįsta net visą miestą dergti.

 • Ir prie ko čia partija šiuo atveju? Lyg partija žinojo viską ir toleravo šitą seimo narį savo gretose? Tuo labiau, kad teismo net dar nebuvo. Šis atvejis yra visiškai priešingas Uspaskio, kuris nuo teismo slaptėsi Rusijoje, vengė net parodymus duoti.

 • argi ne Garliavos istorija kartojasi, zmones, pamastykit

 • Na ką, K. Bartoševičius per 5 min. buvo visuotinai pasmerktas, nuteistas, paverstas pedofilu ir sušaudytas. Ir vėl visiems viskas aišku….
  Ta proga, manau, kelios mintys būtų neprošalį.
  Ką reiškia gen. prokurorės kreipimasis į Seimą dėl imuniteto Seimo nariui panaikinimo?
  Na tai reiškia, kad prokuratūra gavo save laikančiu nukentėjusiuoju asmens pareiškimą, kad jo atžvilgiu Seimo narys padarė nusikaltimą. Šio pareiškimo pagrindu buvo iškelta byla ir tam, kad aplinkybės būtų išsiaiškintos, būtina apklausti Seimo narį bei surinkti kitus įrodymus. Seimo nario apklausa nėra galima, kol Seimas nepanaikins neliečiamybės. Tai gi, šis kreipimasis NEĮRODO KALTUMO, tai tėra prašymas Seimui sudaryti galimybes IŠSIAIŠKINTI BYLOS APLINKYBES!!!
  Ar gali ištyrus bylą paaiškėti, kad jokio nusikaltimo nebuvo? Aišku kad gali ir variantų čia kiek tik nori. Bet turėtume leisti prokurorams ir tyrėjams dirbti savo darbą ir viską išsiaiškinti.
  Ar galioja Lietuvoje Konstitucija?
  Taip galioja ir jos 31 straipsnyje yra įtvirtinta asmens nekaltumo prezumpcija, pagal kurią tik teismas gali pripažinti asmenį kaltu. Tai taikoma net ir Seimo nariams.
  Ir pagaliau,
  įsivaizduokite, kad tai Jūsų sūnus yra apkaltintas šio baisaus nusikaltimo padarymu ir visuomenė, iš esmės visiškai nieko nežinodama ir vadovaudamasi vien emocijomis, per 5 min pavertė jį pedofilu. Kaip jaustumėtės….
  Todėl mieli krikščionys, kaip ten Didžiojoje knygoje – neteisk ir nebūsi teisiamas… ir dar apie krislą akyje galima būtų paskaityti…
  Žmogui dar net kaltinimai nėra pareikšti, bet mes jau viską žinom ir nuteisėme – nekartokim Garliavos nesąmonių😬

 • Propaganda per tv varo apie aršius mūšius Soledare ir Bachmute,o Bruveris komjaunimo tiesoje šaltu veidu pareiškia,kad nors ukrainiečiai ir prarado Soledarą,bet dar laikosi Bachmuto…Taip ir čia su vadinamo pedofilinio skandalo dūmais norima pridengt Igničio aferą,kur elektra perkama keturiskart pigiau nei mums ją parduoda.Ne mano ši mintis,ji taip pat šiandieninio laikraščio.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video