Konkursą laimėjusi įmonė netiki konkurentų geranoriškumu

 Konkursą laimėjusi įmonė netiki konkurentų geranoriškumu

Teismo sprendimai šiuo metu yra palankūs Kėdainių ligoninei ir konkursą laimėjusiai įmonei. Savo ruožtu „Diaverum klinikos“ sako sprendžiančios, ar sprendimą skųs./BNS/UAB „Nefrosana“ nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Hemodializuojami pacientai netrukus šią paslaugą jau turėtų gauti Kėdainiuose – teismas priėmė Kėdainių ligoninei palankų sprendimą ir į hemodializei skirtas patalpas netrukus turėtų įsikelti šių patalpų nuomos konkursą laimėjusi UAB „Nefrosana“. Tačiau pastaroji sako netikinti, kad šis teismo sprendimas padės tašką istorijoje, kurioje, panašu, pacientų norai lieka paskutinėje vietoje.

Netiki

Patalpų nuomos konkursą, kuris, kaip nusprendė teismas, buvo suorganizuotas be pažeidimų, laimėjusi hemodializės paslaugas teikianti UAB „Neforsana“ teigia, kad iki šiol patalpų neapleidžiančios „Diaverum klinikos“ elgiasi tiesiog akiplėšiškai.

„Sunku patikėti, kad Lietuvoje dar įmanomi tokie įžūlūs kovos dėl pacientų būdai.

Švedijoje reziduojančios kompanijos „Diaverum“ padalinys Lietuvoje elgiasi visai ne pagal skandinaviškus verslo etikos standartus.

Dėl galimai asmeninių ambicijų pavojun stumiami sunkūs Kėdainių ligoniai, – kalba „Nefrosanos“ plėtros direktorius Virgilijus Dadonas ir priduria, kad lig šiol su „Diaverum klinikomis“ jų įmonė susidūrusi nebuvo. Tačiau tai dar ne viskas. – UAB „Nefrosana“ su tokiomis situacijomis susiduria pirmą kartą savo veiklos istorijoje. Kiek mums žinoma, tokia situacija yra pirma Lietuvoje, kai tai susiję su hemodializės paslaugų teikimu“.

Pašnekovas neslepia, kad paskutiniai du Kėdainių ligoninei ir naujajai patalpų nuomininkei palankūs teismo sprendimai vargu ar sustabdys UAB „Diaverum klinikos“ pradėtą kovą.

„Matant tai, kaip UAB „Diaverum klinikos“ atstovai elgėsi teisminių nagrinėjimų metu, prašydami jiems duoti daugiau laiko atsakymų parengimui ar nukelti teismo posėdžius, manome, kad „Diaverum“ ir toliau vilkins savo išsikėlimą iš Kėdainių ligoninės patalpų, nes būtent toks, o ne rūpestis pacientais, yra šios bendrovės vadovų tikslas“, – mano V. Dadonas.

„Nefrosanos“ plėtros direktorius Virgilijus Dadonas sako, kad sunku patikėti, jog Lietuvoje įmanomi tokie įžūlūs kovos dėl pacientų būdai, kokius taiko Kėdainių ligoninės patalpų apleisti nesutinkanti UAB „Diaverum klinikos“./Asmeninio archyvo nuotr.

Deklaravo viena, daro kita

Nuo pat situacijos pradžios UAB „Diaverum klinikos“ akcentavo, kad pereinamuoju laikotarpiu vyksiantis pacientų vežiojimas yra vienas blogiausių scenarijų, koks tik gali būti.

„Mes galime teikti paslaugas kituose savo centruose, kurie artimiausi yra Jonavoje ir Kaune, tačiau reikia pažymėti, kad ne visi pacientai gali būti vežiojami, atsižvelgiant į jų sveikatos būklę.

Vežiojimas tampa dar pavojingesnis, kai turime nesitraukiančią pandeminę situaciją. Priešingai, susirgimų atvejai vėl kyla ir tai kelia nerimą. Reikia suprasti, kad šiuo metu bet koks papildomas kontaktų skaičius pacientams gali būti pavojingas gyvybei, todėl geriausia išeitis yra rasti sprendimą, kaip paslaugos galėtų būti nepertraukiamai traukiamos Kėdainių rajone“, – „Rinkos aikštei“ komentavo ir įmonės vadovas Darius Praninskas.

Tačiau štai baigiasi jau antras mėnuo, o dializuojami pacientai kaip buvo vežiojami, taip ir tebėra – kas Kaune, kas Jonavoje, o kas buvo paguldytas į visai kito miesto ligoninę, nes vežioti kai kurių pacientų tiesiog neįmanoma.

„Vienas blogiausių scenarijų šioje istorijoje – pacientų vežiojimas. „Nefrosana“ pažymi, kad jei UAB „Diaverum klinikos“ būtų išsikrausčiusi iš patalpų taip, kaip buvo numatyta tarp jos ir Kėdainių ligoninės sudarytoje patalpų nuomos sutartyje (pernai gruodžio 1 dieną), tai pacientų vežiojimas į kitas gydymo įstaigas būtų teužtrukęs apie 10 dienų.

Net ir dabar UAB „Diaverum klinikos“ išsikrausčius iš jos neteisėtai užimtų Kėdainių ligoninės patalpų, UAB „Nefrosana“ galėtų atnaujinti hemodializės paslaugų teikimą per apytiksliai dešimt dienų nuo patalpų perdavimo mūsų klinikai“, – tikina V. Dadonas.

Teismo sprendimai šiuo metu yra palankūs Kėdainių ligoninei ir konkursą laimėjusiai įmonei. Savo ruožtu „Diaverum klinikos“ sako sprendžiančios, ar sprendimą skųs.

Aut. past.

Savinasi pacientus?

Pacientai, savo ruožtu, per 20 darbo metų jau priprato prie vienos įmonės, jų sistemos, personalo. Tačiau ar dėl to įmonė gali pacientus savintis?

Kai kurie UAB „Diaverum klinikos“ elgesio akcentai rodo bandymą pasisavinti pacientus ir neprileisti prie jų kitos įmonės.

„Iš daugiametės darbo su pacientais patirties tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse mes žinome, kad hemodializės paslaugas teikiančios įmonės vardas nėra pagrindinis pasirinkimo kriterijus pacientams.

Jiems svarbiausias faktorius yra atstumas nuo gyvenamos vietos iki šias paslaugas teikiančios klinikos, kaip ir per kiek laiko jie gali pasiekti šią gydymo įstaigą, – sako „Nefrosanos“ plėtros direktorius ir priduria, jog įmonė mano, kad „Diaverum klinikų“ vadovybė, tą suprasdama, blokuoja Kėdainių ligoninės patalpas, skirtas hemodializės paslaugoms teikti. – Veidmainiškai skamba UAB „Diaverum klinikos“ aiškinimas, kad dializuojamiems Kėdainių pacientams pateikus visų klinikų, kuriose jie galėtų gauti tokias paslaugas, sąrašą, pacientai liko UAB „Diaverum klinikos“ pacientais“.

V.  Dadonas sako, kad konkurentai nesidalina ir pacientų kontaktais.

Pirma, UAB „Nefrosana“ neturėjo galimybės susitikti su šiais pacientais, paaiškinti savo poziciją esamoje situacijoje ir pateikti informaciją, kur ir kokiomis sąlygomis jie galėtų gauti gydymą ne UAB „Diaverum klinikos“ padaliniuose.

Antra, šie pacientai nėra bendrovės pacientai, kaip juos pavadino UAB „Diaverum klinikos“ vadovai, jie nėra kažkieno nuosavybė.

UAB „Nefrosana“ negali tiesiogiai susisiekti su šiais pacientais savo iniciatyva, nes neturi jų kontaktinių duomenų, o UAB „Diaverum klinikos“ geranoriškai tokiais duomenimis nesidalina“, – sako įmonės plėtros direktorius ir priduria liūdintis, kad tokiu savanaudišku būdu manipuliuojama sunkiai sergančiais žmonėmis.

Kas bus, kai „Diaverum klinikos“ atlaisvins Kėdainių ligoninės patalpas?

Kėdainių ligoninės patalpų paruošimas hemodializės paslaugoms gali užtrukti iki 2 savaičių po jų perėmimo, nebent buvę nuomininkai jas grąžintų gerokai suniokotas.

Tik perėmę patalpas, apie tai UAB „Nefrosana“ praneš spaudoje, nurodydami kontaktinius klinikos duomenis pacientams, kurie norėtų gauti hemodializės paslaugas būtent Kėdainių ligoninėje.

Susisiekusiems pacientams bus paaiškintos visos perėjimo į UAB „Nefrosana“ kliniką sąlygos, su kiekvienu individualiai bus suderintas jo procedūrų grafikas bei atvežimas iki ligoninės.

Pacientai nieko nežino

Tuo tarpu patys hemodializes gaunantys pacientai kalba kiek kitaip – kai kurie jų išties yra pripratę prie esamo paslaugų teikėjo, pažįsta personalą. Kai kuriems jų važinėjimas į kitus miestus yra problema, o kai kurie svarsto, kad galėtų važinėti ir toliau, net jei paslaugas būtų galimybė gauti čia pat, Kėdainiuose.

„Važinėjimas, aišku, prideda laiko. Jeigu čia, kai Kėdainiuose buvo teikiamos paslaugos, paimdavo mane maždaug pusę 6, o 6.20 maždaug jau mus prijungdavo prie aparatų.

Dabar išvažiuojame tokiu pačiu metu, o prie aparatų mus jungia tik apie 7 valandą.

Atitinkamai Kėdainiuose jau 12 val. būdavau namuose, dabar grįžtu apie 13 val.

Aišku, visko būna, priklauso ir kaip kas jaučiasi po dializės, ir kokie orai dar, jei orai prasti, iš lėto važiuojame, atsargiai“, – pasakojo vienas asmuo, vežiojamas į hemodializes.

Švedijoje reziduojančios kompanijos „Diaverum“ padalinys Lietuvoje elgiasi visai ne pagal skandinaviškus verslo etikos standartus.

V. Dadonas

„Yra žmonių, kuriuos vežioja į Jonavą, jie sėdi neįgaliųjų vežimėliuose. Kai kurie tegali pasėdėti 10–15 min., tai kaip jiems važiuoti reikia?

Kitai moteriškei kojos tirpsta, kol nuvažiuoja, užtirpusios būna, grįžus į Kėdainius vėl kojos užtirpusios… Tai jiems yra problema, nepatogu, sveikatai atsiliepia“, – tęsė pašnekovė.

Vis dėlto akcentuojama, kad pacientai iš esmės nieko nežino apie tai, kaip paslaugas teiktų kita įmonė. Jie džiaugiasi gaunantys būtiną paslaugą ir stengiasi kol kas neplanuoti į priekį – kas bus, kai įmonių kovos baigsis ir spręs tada, kai ta kova pasibaigs.

„Vieni, manau, liktų Kėdainiuose, nes patogu, kiti gal ir važinėtų. Negali žinoti, kiekvienas renkasi pagal save.

Dabar mes žinome personalą, žmones, kurie su mumis dirba, žinome, kaip su mumis elgiasi. Na, apie kitą įmonę nieko nežinome. Neaišku, kaip perėjimas vyks? Ar mums reikės persirašyti, ar jie mus bandys persivilioti? Kaip jie prieis prie mūsų, o gal mes patys turime ieškotis ir prašytis?

Galėtų gi papasakoti kažką, kas pas juos bus, kaip bus, dabar nieko nežinome…“ – kalbėjo kraštietė.

UAB „Diaverum klinikos“ Žmogiškųjų išteklių ir komunikacijos vadovė Vilma Parčiauskaitė:

Šiuo metu analizuojame teismo sprendimą ir sprendžiame, ar jį skųsti. Tam turime 30 dienų. Tiesą sakant, turime kitokią nuomonę nei priimtas teismo sprendimas. UAB „Diaverum klinikos“ teismo procesą dėl nuomos konkurso neteisėtumo pradėjo esant aiškiam teisės pažeidimui. Kadangi ligoninės patalpų nuomos konkursas yra viešo pobūdžio konkursas, kuriam taikomi viešųjų pirkimų reikalavimai bei principai, organizuojant ir vykdant konkursą privaloma jais vadovautis. Šiuo atveju mums kyla abejonių, ar teismas šiuos reikalavimus įvertino, kadangi nusprendė, jog visiškai nesvarbu, kad kartu su UAB „Nefrosana“ paraiška buvo pateikti ne visi pagal konkurso sąlygas reikalauti dokumentai.

Tikime, kad teisinėje valstybėje joks asmuo negali būti verčiamas toleruoti teisių pažeidimą ir naudojimasis konstitucine teise į teisminę gynybą esant tokiai situacijai negali būti laikomas piktnaudžiavimu ar nesąžiningu elgesiu. Priešingai, tai yra pareiga.

Tuo pačiu pažymime, kad UAB „Diaverum klinikos“ visada prioritetą teikė pacientų interesams. Būtent todėl dar 2021 m. gegužės 10 d. bendrovė kreipėsi į Kėdainių ligoninę ir savivaldybę, kad įmanomai greičiau organizuotų nuomos konkursą. Deja, konkursas paskelbtas tik 2021 m. spalio mėn., tai yra per vėlai, kad visos procedūros būtų atliktos laiku.

Taip pat suprasdama, kad pacientams patogiau gauti paslaugą arčiau namų, bendrovė ne kartą siūlė ligoninei ir UAB „Nefrosana“ ginčus užbaigti taikiai abipusių nuolaidų būdu. Bendrovė, siekiant užtikrinti pacientų interesus ir nepaisant pažeidimų, kuriuos įžvelgė dėl konkurso organizavimo, pateikė Kėdainių ligoninei ir konkurencinei įmonei pasiūlymą, kurio esmė – bendras sutarimas, kuriuo suteikiama teisė UAB „Diaverum klinikos“ iki 2022 m. balandžio pabaigos teikti dializės paslaugas ligoninės patalpose, suteikti protingą terminą iškraustyti brangią ir sudėtingą įrangą, įsirengti kitas patalpas dializės paslaugų teikimui, o ligoninė ir UAB „Nefrosana“ gauna pinigines kompensacijas ir neginčijamą teisę nuo gegužės mėn. pradėti veiklą ligoninės patalpose. Taip būtų užtikrintas nepertraukiamas paslaugų teikimas pacientams Kėdainių rajone, kas iš esmės yra svarbiausia pacientams.

Deja, tačiau ligoninė ir UAB „Nefrosana“ nesiteikė atsižvelgti į pacientų interesus ir taikos pasiūlymą atmetė. Pažymime, kad taikus susitarimas nėra galimas, kai viena ginčo pusė nedaro jokių nuolaidų. 

Iš savo pusės dar kartą patikiname, kad UAB „Diaverum klinikos“ siekia užtikrinti visokeriopą pagalbą ir kuo saugesnę bei maksimaliai patogią paslaugą savo pacientams, nepaisant užsitęsusio ginčo. Tai, kad bendrovės teikiama paslauga yra vertinama pacientų, rodo jų pasirikimas toliau gauti paslaugas UAB „Diaverum klinikose“. Informuojame, kad prasidėjus ginčams, Kėdainių rajono savivaldybė pacientams pateikė visą sąrašą skirtingiems juridiniams asmenims priklausančių klinikų, kuriose galėtų gauti paslaugas tol, kol teismuose yra sprendžiami kilę ginčai. Gavę įvairius pasiūlymus, visi UAB „Diaverum klinikų“ pacientai liko bendrovės pacientais.

Tuo pačiu, įvertinant visą susiklosčiusią situaciją, viliamasi, kad nauja Kėdainių ligoninės vadovybė iš naujo įvertins situaciją ir galiausiai bus atsakyta į UAB „Diaverum klinikos“ kvietimą sėsti prie taikos derybų stalo ir taip iš tikrųjų atstovauti pacientų interesams“.

4 Komentarai

  • Leiskite paklausti,kur ,kada ir kas Lietuvoje atsižvelgė į pilietį,pacientą ar ligonį?

  • Ligoniai dabar siuksliu vietoje.Ko maziau klipatu tuo valstybei geriau.

  • „Šiuo metu analizuojame teismo sprendimą ir sprendžiame, ar jį skųsti. Tam turime 30 dienų. Tiesą sakant, turime kitokią nuomonę nei priimtas teismo sprendimas. UAB „Diaverum klinikos“ teismo procesą dėl nuomos konkurso neteisėtumo pradėjo esant aiškiam teisės pažeidimui……“

    Jūs – Diaverum turite 30 dienų, o pacientai dar kaip minimum 30 dienų kančių? Kam vilkintį apskundimą kai jau dabar įvardijate, kad nesutinkate su teismo sprendimu?

    “ Tuo pačiu pažymime, kad UAB „Diaverum klinikos“ visada prioritetą teikė pacientų interesams….“

    Tai ar galimai vilkinant teismo procesą tikrai Diaverum teikia prioritetą pacientų interesams?

  • skaityti diaverum pliurpalus, manau už tyčiojimąsi iš pacientų turi būti kaip reikiant nubausti ir tikiuosi bus, gaila rajono taryba minkštoka ir nieko nedaro.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video