Koncertiną pasienyje tiesia ir Kėdainių ugniagesiai

 Koncertiną pasienyje tiesia ir Kėdainių ugniagesiai

Koncertinos statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje/ Luko Balandžio nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Nors ugniagesių darbas yra vienas iš svarbiausių, tačiau jis kone menkiausiai apmokamas tarp specialiųjų tarnybų darbuotojų. Ugniagesiai kiekvienai progai pasitaikius valdžiai primena ne tik apie savo mažus atlyginimus, bet ir apie tai, kad jiems būtina modernesnė įranga ir technika darbams atlikti, tačiau, panašu, kad jų realiai niekas negirdi.

Ugniagesių gretose dirbantys vyrai, pasitaikius net ir menkiausiai progai užsidirbti papildomai, stengiasi jos nepraleisti, tad daug jų pastarosiomis dienomis atsidūrė ir prie pasienio su Baltarusija, kur tiesia koncertiną ir kur vienas iš jų, atlikdamas šį darbą, neseniai mirtinai susižalojo. Tarp tiesiančiųjų koncertiną yra ir Kėdainių ugniagesių.

Situacija valdoma netinkamai

„Eilę metų ugniagesiai gelbėtojai yra priversti maldauti didesnio finansavimo, kad gautų didesnį darbo užmokestį, turėtų modernesnę įrangą ir techniką savo funkcijoms atlikti, saugesnes darbo sąlygas, apsauginius rūbus. Tačiau kaip buvome pusbroliai tarp kitų Vidaus reikalų ministerijos įstaigų, taip likome. 

Tvoros su Baltarusija statyboms ugniagesiai gelbėtojai pasitelkti neatsitiktinai, o dėl bandomo kompensuoti darbo užmokesčio dydžio. 

Skurdžias algas gaunantys ugniagesiai puola prie bet kokios progos užsidirbti papildomai. 

Skurdžias algas gaunantys ugniagesiai puola prie bet kokios progos užsidirbti papildomai.  Vietoje to, kad skirtų finansavimą ir ugniagesių trūkumą dengtų mokant jiems viršvalandžius už tiesioginį darbą, ministerija ir departamentas siunčia juos savanoriškai užsidirbti papildomai statant koncertinos tvorą pasienyje.

S. Džiautas

Vietoje to, kad skirtų finansavimą ir ugniagesių trūkumą dengtų mokant jiems viršvalandžius už tiesioginį darbą, ministerija ir departamentas siunčia juos savanoriškai užsidirbti papildomai statant koncertinos tvorą pasienyje. 

To pasekmė – žuvęs mūsų kolega…“ – sako ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas ir nevyniodamas žodžių į vatą teigia manantis, kad netinkamai valdoma ekstremali situacija ir privedė prie ugniagesio žūties.

Tragiškai žuvo

Primename, kad nelaimė pasienyje įvyko rugpjūčio 31 dieną. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasienio ruože, rengiantis tiesti ir montuoti koncertiną, mirtinai susižalojo pareigūnas – 47 metų Egidijus Karla. 

Pirminiais duomenimis, ugniagesys mirtinai susižalojo ruošdamas pasienio ruožą – pjaudamas krūmus grandininiu pjūklu koncertinai tiesti. 

Iškvietus greitąją pagalbą, medikams pareigūno gyvybės išgelbėti nepavyko.

Kėdainiškiai pagerbė žuvusį kolegą

Kėdainiškiai ugniagesiai gelbėtojai pagerbė pasienyje žuvusį kolegą.

Rugsėjo 3-iąją, 13 valandą, visos šalies ugniagesiai gelbėtojai rikiuote ir tylos minute pagerbė žuvusį savo kolegą Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesį gelbėtoją Egidijų Karlą. 

5 Komentarai

  • Kol konservai nebuvo valdžioj-nebuvo ir nelegalų.Nereikėjo,nei tvoros,nei kur juos apibendrinti.Anukėlis prisi…iki su savo chebra-dabar stebiam visi.

  • Gerbemi ugnegesiai tikrai gerbiu jusu sunku darba,bet bukit isdydus nesilankstykite sitai valdziai.Tegul eina tie kurie gauna pinigus is Europos ir nieko neveikdami pasidalina .Dabar laukia ,2 ,2 milijardo ir vel galvoja kaip reiks padalinti saviems .O medikai ,gaisrininkai ir kiti dirba uz minimumus .Apie policija nenoriu kalbeti ,nes kai pamatau kai tampo nekalta zmogu ,o gina agrastus ,tai manau kad jie dirba irgi ne uz minimalu.Saugokite savo sveikata ,nes jus mums reikalingi ,cia apie ugnegesius ir medikus .Sekmes.

  • Eikit debilai komentatoriai patys ir traukit tą tvorą neknisę proto. Asilai neišsilavinę.

    • Eik issilavines lansbergiu pakalikas(e) ir trauk, jusu juk dievas prigiedojo tas nesamones, kodel tiek metu nereikejo jokiu tvoru, tverkit lansberginei patys tas tvoras ir dar i subine anukui buciuokit

    • Eik issilavines lansbergiu pakalikas(e) ir trauk, jusu juk dievas prigiedojo tas nesamones, kodel tiek metu nereikejo jokiu tvoru, tverkit lansberginei patys tas tvoras ir dar i subine anukui buciuokit

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video