Kompiuterines kompetencijas, skirtas ugdymui, tobulina užsienyje
Kristina Mirvienė, Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokytoja
Vos metams prasidėjus Kėdainių šviesioji gimnazija nėrė į naujus projektus. Nors tęsiami ir gausybė jau pradėtų, tačiau visada siekiama tobulintis vis kitokiuose tarptautiniuose projektuose. Vienas jų – Erasmus+ projektas „Extending Boundaries in Education“, skirtas pedagogų kompiuterinių kompetencijų tobulinimui. Šis projektas pakvietė tarptautinę universitetų dėstytojų bei mokytojų komandą kartu gilintis į naujausias technologijas bei į pirmąjį susitikimą Turkijoje.
Projektas pedagogams
Technologijos vis labiau skverbiasi į daugelį mūsų gyvenimo sričių, nepaisant to, patinka tai mums ar ne. Viena iš specialybių, kuriai turbūt tai aktualiausia, yra pedagogai. Puikiai tai suvokdama Kėdainių šviesiosios gimnazijos komanda nuolat ieško galimybių tobulėti šioje srityje. O viena geriausių progų sužinoti naujoves – tarptautiniai projektai.
Neatsitiktinai didelę patirtį Erasmus + projektų srityje sukaupusi Kėdainių šviesiosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Gitana Kaupienė ieškojo projektų, kurių tikslas – būtent pedagogų skaitmeninių kompetencijų skirtų mokymo, mokymosi bei vertinimo metodų tobulinimui.
„Skaitmeniniai įgūdžiai jau senokai yra tapę esmine sąlyga visavertiškai veikti nuolat vis labiau besiskaitmeninančioje visuomenėje. Šie įgūdžiai jau nebėra vien tik reikalavimas tam tikroms specialybėms ar darbo vietoms, tai tapo būtinybe kiekvienam žmogui, norinčiam pasinaudoti elementariomis visuomeninėmis paslaugomis.
Pandemija taip pat gerokai pasitarnavo pereinant prie daugelio paslaugų skaitmenizavimo, nuotolinio teikimo, tarp jų ir švietime. Gerai tai ar blogai, patinka ar ne – ne apie tai kalba, tai jau yra realybė, kurioje mes gyvename. Todėl, esu tikra – mokytojams itin svarbu nuolat tobulėti šioje srityje, atrasti naujus metodus, galimybes, kurios, beje, sparčiai keičiasi, atsinaujina.
Erasmus+ projektas „Extending Boundaries in Education“ būtent į tai ir yra orientuotas. Labai džiaugiuosi, kad kartu dirbdami bei bendradarbiaudami tarptautinėje komandoje galime tobulėti skaitmeninėje srityje, tobulinti ugdymo procesą, semtis patirties įvairiose pasaulio valstybėse“, – įsitikinusi G. Kaupienė.
Tarptautinė komanda
Projekte „Extending Boundaries in Education“ dalyvauja gausi tarptautinė komanda iš įvairių Europos švietimo institucijų. Patirtimi čia dalinasi dvi komandos iš Turkijos (Gaziantepo universiteto bei Gaziantepo vidurinės mokyklos), Norvegijos Odos miesto profesinio rengimo centras bei vidurinė mokykla, Graikijos Chalkis gimnazija, Ispanijos R. Llopis vidurinė mokykla, Italijos Euphoria mokymų centras bei Kėdainių šviesioji gimnazija.
Pirmasis projekto susitikimas įvyko sausio mėnesį Turkijoje, Gaziantepo mieste. Komandos susitikimo metu prisistatė, supažindino su savo institucijomis bei miestais, aptarė svarbius klausimus, tokius kaip tolesnių susitikimų temos bei datos, buvo pasidalinta atsakomybėmis (projekto metu bus sukurtas „Youtube“ kanalas, internetinis puslapis, bus vykdoma informacinė sklaida, leidžiami lankstinukai) bei darbais, taip pat vyko diskusija, kurie skaitmeniniai projektai, įrankiai bei kitos priemonės yra aktualiausios, ką reikėtų stiprinti ir pan.
Taip pat susitikimo metu, kaip jau įprasta, buvo numatyta susipažinti su vietos kultūra, turistinėmis įžymybėmis, aplankyti ugdymo įstaigas. Tačiau šiuos planus kiek pakoregavo neeilinės oro sąlygos. Mat vizito metu Turkijoje siautėjo viena stipriausių per pastarąjį šimtmetį sniego pūga, iškrito rekordinis sniego kiekis. Dėl ko keletą dienų buvo visiškai paralyžiuotas transportas, sutriko oro uostų darbas.
Vis tik tai nesutrukdė pažinti Gaziantepo miestą, kuris yra laikomas Turkijos gastronomijos sostine bei pistacijų auginimo centru, taip pat garsėja nuostabiu Zeugma mozaikų muziejumi.
Jau visai netrukus Šviesiosios gimnazijos pedagogai vyks į antrąjį šio projekto susitikimą Italijoje, Romoje, kur kartu dalinsis ir atras naujas skaitmenines priemones, skirtas ugdymo proceso tobulinimui.