Kokių pokyčių tikėtis?

 Kokių pokyčių tikėtis?

Rajono tarybos balsų dauguma naujuoju komisijos pirmininku tapo vicemeras Paulius Aukštikalnis. Į šią poziciją nepaskirta politikė Karolina Štelmokaitė šioje komisijoje dirbs ir toliau./Giedrės Minelgaitės-Dautorės ir Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos pirmininko pareigų atsisakius rajono tarybos narei Aušrelei Kaminskienei, komisijos vadovu išrinktas vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Keitėsi ir kiti

Tačiau keitėsi ne tik pirmininkas, pakito ir pati komisijos sudėtis.

Tarybos nariui Tomui Bičiūnui tapus Seimo nariu, jį pakeitė tarybos narys Jonas Talmantas. Pasikeitus savivaldybės specialistės Audronės Stadalnykienės pareigoms, ji taip pat nebedalyvauja komisijos veikloje, o jos vietą užėmė jaunimo reikalų koordinatorė Justina Koriznaitė.

Ilgamečiam Švietimo skyriaus vedėjui Juliui Lukoševičiui išėjus į pensiją, jo vietą komisijoje, kaip ir Švietimo skyriuje, užėmė laikinai Švietimo skyriaus vedėjos pareigas einanti Vilma Dobrovolskienė.

Gitana Kaupienė, sureaguodama į kolegės pareiškimą, pridūrė, jog apgailestauja, kad ši nemoka pralaimėti bei paprašė, kad daugiau ji nebežemintų kitų tarybos narių./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Du kandidatai

Rajono tarybos posėdyje pristačius sprendimo projektą, kuriame nurodoma, kad į Narkotikų kontrolės komisijos pirmininko pareigas siūlomas vicemeras P. Aukštikalnis, pasigirdo ir dar vienas siūlymas – į pirmininko vietą skirti lig šiol tos pačios komisijos pirmininkės pavaduotojos pareigas ėjusią Karoliną Štelmokaitę.

Ši politikė pareiškė sutinkanti kandidatuoti, nes nori suaktyvinti komisijos veiklą. Vienas iš jos sutikimo kandidatuoti motyvų buvo ir tas, kad tapusi pirmininke ji galėtų šaukti šios komisijos narius į susitikimus ar posėdžius.

„Aukštinti save ir žeminti kitus… Ir mums nuolat tą tenka girdėti, na, žinokit, nepatogu net klausyti. Nesusireikšminkite. 

A. Ardavičius

Nemoka pralaimėti?

Balsų dauguma naujuoju komisijos pirmininku tapo P. Aukštikalnis, kuris turi medicininį išsilavinimą, tačiau jam pralaimėjusi K. Štelmokaitė pareiškė, kad jos neišrinkus komisijos pirmininke, esą „pralaimi Kėdainiai“. Esą, jos manymu, P. Aukštikalnis šioje komisijoje nepadarys tiek, kiek padarytų ji, nors iki šiol ji pati ir dirbo šioje komisijoje.

Toks nekuklus politikės pareiškimas nustebino kai kuriuos rajono tarybos narius.

„Komisija iki šiol nebuvo veiksni, susirinkusi gal tebuvo vos vieną kartą. Tikiu, kad P. Aukštikalnis dirbs čia ir dabar. Jis yra iniciatyvus, problemas mato ir jas sprendžia.

Dirbdama mokykloje matau, su kokiomis problemomis susiduria jaunimas, susiduriame mes, o Paulius su jaunimu bendrauja, apie jaunimą žino, dirba ir Sporto komisijoje, ir išsilavinimą medicinos srities turi, – kalbėjo Gitana Kaupienė, ir į sureaguodama kolegės pareiškimą pridūrė, jog apgailestauja, kad ši nemoka pralaimėti bei paprašė, kad daugiau ji nebežemintų kitų tarybos narių.

Alvydas Ardavičius jaunai politikei patarė nesusireikšminti./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Aukštinti save ir žeminti kitus… Ir mums nuolat tą tenka girdėti. Na, žinokit, nepatogu net klausyti. Nesusireikšminkite“, – jaunai politikei pasakė ir rajono tarybos narys Alvydas Ardavičius.

Galiausiai į šią situaciją sureagavo ir vicemeras P. Aukštikalnis, priminęs, kad rengti susitikimus ir šaukti Narkotikų kontrolės komisijos pasitarimus K. Štelmokaitė galėjo ir būdama komisijos pirmininkės pavaduotoja, tačiau to nedarė. O nepalankūs komisijos darbo vertinimai jai pačiai, kaip komisijos pirmininkės pavaduotojai, garbės veikiausiai taip pat nedaro.

„Eilinį kartą, kaip Karolina mėgsta pasakyti, buvau jos „apspjaudytas“. Buvau nuvertintas, kad padarysiu esą mažiau, kad Kėdainiai neva pralošia.

Tokie demagoginiai sovietinius laikus menantys posakiai jau atgyvenę, tarp jaunimo nebepopuliarūs.

Per daugiau kaip dvejus darbo metus jūs neinicijavote nei vieno komisijos susitikimo, tad aš surengęs bent vieną susitikimą, jau viršysiu jūsų padarytus darbus. Taigi siūlyčiau neskubėti su savo išankstiniais vertinimais“, – sakė P. Aukštikalnis.

2 Komentarai

  • 2021.07.16 d. posėdis. 30 klausimas https://www.youtube.com/watch?v=32kEKnyOE88
    -3val 11min 12 sek. Kulminacija-3 val 22 min 46 sek Viskas iš pirmų lūpų.

  • Kedainiai švęs kai Nijoles grius ir nusisuks

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video