Kokios statybų ir remonto medžiagos bus populiarios 2022 – gyvensime tvariau?

 Kokios statybų ir remonto medžiagos bus populiarios 2022 – gyvensime tvariau?

2022 m. didžiausias dėmesys statybų ir remonto sektoriuose kryps į naujoves, didinančias pastatų efektyvumą bei kovojančias su medžiagų trūkumu. Tokios medžiagos kartu tenkins ir tvarumo bei pelningumo poreikius. Kokios medžiagos bus pačios populiariausios 2022 m.?

Aktualiausia tendencija – tvarumas

Viena aktualiausių tendencijų statybų ir remonto sektoriuose – tvarumas. Žmonės vis labiau renkasi ekologiškas ir tvarias medžiagas. Viena iš jų – stiklas, turbūt moderniausiai atrodanti medžiaga interjere. Kitais metais daug gyventojų į savo namų erdves įterps stiklines sulankstomas  sienas ar pertvaras.

Ypač populiarus bus išmanusis perjungiamas stiklas. Jis užtikrina apsaugą nuo UV spindulių, kontroliuoja šviesą ir šilumą, izoliuoja pastatą dienos metu ir gali tapti nepermatomu, taip užtikrindamas privatumą. Išmanusis stiklas automatiškai nustato šviesos ir šilumos lygį, padėdamas reguliuoti patalpoms taikomo oro kondicionavimo ar šilumos kiekį. Ši medžiaga itin padeda sutaupyti energijos sąnaudas.

Labai populiarios bus ir kamštinės sienos. Jos pasižymi atsparumu smūgiams, ypatingomis šiluminėmis savybėmis ir paprastu valymu. Kitais metais rinksimės ir kitas natūralias bei organines medžiagas: medvilnę, liną, bambuką, molį, keramiką, medinius paviršius ir t.t. Svarbiausia, jog medžiagos būtų perdirbamos ir pagamintos nedarant žalos aplinkai. Įvairių įrankių, padėsiančių įsirengti namus tvariau, galima rasti Adma elektroninėje parduotuvėje.

Novatoriškos betono rūšys

Mokslininkai ir technologai intensyviai tiria ir kuria naujas statybines medžiagas bei toliau tobulina jau pasiteisinusias. Taip siekiama padidinti ekologiškumą, efektyvumą ir pelningumą. Naujos medžiagos statybų pramonėje leidžia taikyti geresnius metodus, kurie iš esmės keičia architektūrą ir suteikia pastatams naują išvaizdą.

Viena iš naujesnių medžiagų – anglies betonas. Jis 2022 m. bus itin populiarus dėl to, kad yra patvaresnis, lengvesnis ir tvirtesnis negu įprastas betonas. Ši aukštos kokybės medžiaga yra betono ir anglies pluošto kompozitas. Anglis nerūdija ir, palyginus su gelžbetoniu, pasižymi didesne laikomąja galia bei svoriu.

Vis populiaresnis tampa ir polimerinis betonas. Ši medžiaga dėl didelės energijos absorbcijos gebos sugeba slopinti smūgines bangas žemės drebėjimų ar sprogimų atveju. Polimerinio betono sudėtyje yra armatūros pluoštų bei akytų organinių užpildų. Dėl didelio porų tūrio toks betonas sumažina griaunamąjį detonacijos poveikį.

Naujoviška statybinė medžiaga yra ir Šveicarijos mokslininkų pristatytas medžio betonas. Šlifuota mediena pakeičia atitinkamą žvyro ir smėlio kiekį, o medienos tūrio dalis sudaro net daugiau nei pusę. Medžio betonas pasižymi gebėjimu atlaikyti itin didelę apkrovą.

Sparčiai kyla savaime gyjančio betono vertė. Jis yra prisotintas bakterijų arba grybelių, kurie suriša aplinkines medžiagas į naują struktūrinę medžiagą, galinčią augti betono porose, taip padidinant jo nepralaidumą. Medžiaga taip pat gali įaugti į plyšius ar įtrūkius, pati juos užtaisydama. Savaime gyjantis betonas siūlo tvarų sprendimą, leidžiantį kurti ilgaamžiškesnį ir patvaresnį betoną bei sumažinti anglies dioksido taršą.

Inžinerinis cementinis kompozitas (ECC) dar yra žinomas kaip lankstomas betonas. Kaip pavadinimas nusako, ECC galima lenkti nesulaužant. Jo sudėtyje yra mažų, iš polimerų gautų pluoštų, todėl jis yra žymiai tvirtesnis ir atsparesnis įtrūkiams nei tradicinis betonas. Šiai medžiagai pagaminti sunaudojama mažiau cemento ir paliekamas mažesnis anglies dioksido pėdsakas.  

Kas naudojama aukštybinėje statyboje?

Aukštybiniai pastatai iš kryžminio sluoksniavimo medienos (sutrumpintai CLT) stabilumu ir atsparumu ugniai niekuo nenusileidžia betoninėms konstrukcijoms. Šią medžiagą sudaro lentos arba lamelės iš pjautos, klijuotos ir sluoksniuotos medienos, orientuotos statmenai ankstesnėms. Statmenai sujungus medienos sluoksnius sukuriamas konstrukcinis standumas abiem kryptimis.

Jis panašus į faneros, tačiau turi didesnį atsparumą gniuždymui bei tempimui ir yra su storesniais komponentais. Būtent dėl šio atsparumo CLT medžiaga yra ekonomiškai efektyvus pasirinkimas ilgo tarpatramio bei daugiaaukščiams pastatams. Iš šios medienos statomi kokybiški komerciniai pastatai, pasižymintys puikiomis priešgaisrinėmis, šiluminėmis, akustinėmis ir seisminėmis savybėmis.

CLT turi daug privalumų: geras anglies dioksido surinkimo galimybes, greičiau ir tyliau atliekamus statybos darbus bei faktą, jog naudojant šią medžiagą pamatai neturi būti tokie sudėtingi. Darbininkai gali greitai ir lengvai sumontuoti lanksčią CLT konstrukciją beveik be jokių atliekų statybų aikštelėje, nes gamintojai lentpjūvėje supjausto medžiagą pagal reikiamą dydį. Beje, dėl lengvumo šiai medienai reikia mažesnių kranų.

Nanotechnologijos statybų pramonėje

Nanomedžiagos – tai medžiagos, kurių ypatingas charakteristikas lemia jų sudedamųjų dalių dydis nanoskalėje. Dėl didesnio paviršiaus ploto, palyginus su jų mase, nanomedžiagos pasižymi pakitusiomis cheminėmis bei fizikinėmis savybėmis.

Nanotechnologijos sėkmingai taikomos statybų industrijoje, taip pagerinant mechanines, higienines, energetines ir estetines statybinių medžiagų savybes. Šiuo metu vykdomi tyrimai, siekiant išsiaiškinti, kaip būtų galima panaudoti nanomedžiagas kaip dangą ar kitų medžiagų sudėtinę dalį.

Architektūrinės aliuminio grotelės

Architektūrinės aliuminio grotelės atlieka ir architektūrinę, ir praktinę funkciją. Jos leidžia į pastato vidų patekti šildomam ar vėsinamam orui, o vidinei erdvei suteikia žavesio. Paprastai tokias groteles sudaro stačiakampis arba kvadratinis paviršius, pritvirtintas viena kryptimi, kad reguliuotų oro kryptį patalpoje.

Dažnai grotelėse būna įtaisytas oro reguliavimo įtaisas – žaliuzinė sklendė, padedanti reguliuoti oro srautą. Grotelės gali būti montuojamos kampu, kad oras būtų nukreiptas iš patalpos, arba tiesiai, kad oras būtų nukreiptas į patalpą. Šios grotelės padidina energijos vartojimo efektyvumą, nes sumažina natūralią vėsaus oro judėjimo žemyn tendenciją.

Taigi 2022 m. statybų ir remonto sektoriuose vyraus tvarios bei efektyvios medžiagos. Išmanusis stiklas, organinės medžiagos, įvairių rūšių betonas, nanomedžiagos ir kita – štai kas bus populiariausia ateinančiais metais. Tai – medžiagos, užtikrinančios mažesnę žalą aplinkai bei didesnę naudą visuomenei.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content