Kokie Kėdainiams buvo 2021-ieji: Metų investicijos, Metų įkurtuvės, Metų pabaigtuvės

 Kokie Kėdainiams buvo 2021-ieji: Metų investicijos, Metų įkurtuvės,  Metų pabaigtuvės

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

www.rinkosaikste.lt

Į užmarštį nueinant dar vieneriems metams ir linkėdami Jums taikos bei ramybės Naujaisiais, liekame ištikimi savo tradicijoms – kviečiame kartu apžvelgti, kokie Kėdainiams buvo praėję metai: kokie svarbiausi praėjusių metų įvykiai džiugino ar skaudino, kėlė pasididžiavimo jausmą ar vertė raudonuoti iš gėdos. Šiandien primename jums, kokios gi buvo Metų INVESTICIJOS, Metų ĮKURTUVĖS ir Metų PABAIGTUVĖS.

METŲ INVESTICIJOS

Investavo į tris objektus

Pastarieji metai, nors ir ypatingai keblūs dėl smogusios pandemijos, visgi turi savų pliusų. Centrinė valdžia atriekė dosnų finansinio pyrago kąsnį Kėdainių rajone vykdomiems svarbiausiems projektams. Tiek pernai, tiek šiemet gautas solidus finansavimas miesto stadiono rekonstrukcijos, Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijos ir Šviesiosios gimnazijos priestato statybų projektams. Į šiuos tris statinius šiemet investuota per 2 mln. eurų.

Šių projektų statybų išjudinimas – didelė sėkmė, mat prie ankstesniosios valdžios šie projektai buvo kaip reikiant įstrigę.

Nusipirko kaimyno ūkį

Kėdainių rajone veikiantis vienas didžiausių Lietuvoje daržovių augintojų Kvedarų ūkis vasaros viduryje įsigijo kaimynystėje įsikūrusį Vidmanto Girdzijausko ūkį.

Užbaigus sandorį, Kvedarų ūkio dirbamos žemės plotas išsiplėtė iki 400 hektarų. Jame įdarbinta 30 buvusių V. Girdzijausko darbuotojų. Tuoj po sandorio Kvedarų ūkio darbuotojų skaičius viršijo 250.

Kvedarų ūkis iš V. Girdzijausko įsigijo žemę, kurioje iki šiol buvo auginamos kopūstinės daržovės, bulvės, burokėliai ir morkos, taip pat gamybines bazes ir ūkininkavimo techniką.

Pasak ūkininko Arno Kvedaro, sandoris – reikšmingas postūmis ūkiui siekiant stiprinti pozicijas šviežių ir perdirbtų daržovių rinkoje.

Daugiau nei 20 metų veikiantis ir išsiplėtęs Kvedarų ūkis prekybos tinklams ir mažmeninei rinkai bei „horeca“ sektoriui tiekia šviežias bei virtas, raugintas daržoves ir jų gaminius.

Kuria modernų gyvenamąjį kompleksą

Kėdainių senamiesčio pašonėje, prie J. Basanavičiaus ir Dotnuvos gatvių, kuriamas modernus kompleksas gyventi – „Alchemikų skveras“. Tai pirmasis projektas Kėdainiuose, kai buvę administraciniai ir gyvenamieji pastatai paverčiami moderniais butais.

Pirmajame „Alchemikų skvero“ name „Magnum“ jau galima apsidairyti ir išsirinkti patogų 1–3 kambarių butą, kurių preliminarus plotas – nuo 28 iki 63 kv. m. Butai su daline apdaila šiame name kainuoja nuo 23 iki 57 tūkst. eurų.

Kitą skvero pastatą „Opus“ planuoja atkurti kiek vėliau.

Skverą kuria UAB „MB Construction“.

24 projektams – 1 mln. 277 tūkst. eurų

Kėdainių miesto vietos veiklos grupė šiemet visuomenei pristatė savo darbo rezultatus: mažesnė socialinė atskirtis, ryžtingesnis asmenų dalyvavimas savanoriškoje veikloje, padrąsinimas įsidarbinti, aktyvesnė pati darbo rinka, sukurti ir priemonėmis aprūpinti nauji verslai – tokie šių metų rezultatai. Veiklų nesustabdė net pandemija: įgyvendinti 24 projektai, į kuriuos investuotas 1 mln. 277 tūkst. eurų. Didžioji šių pinigų dalis, net 92 proc. – Europos Sąjungos lėšos. Projektus įgyvendino bendruomenės ir kitos visuomeninės organizacijos.

METŲ ĮKURTUVĖS

Atidarė gamyklą

Vos prasidėjus metams Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje gamybą pradėjo Vokietijos kapitalo įmonės „Linde Gas“ oro skaidymo gamykla.

Į deguonies ir azoto gamyklą investuota apie 20 mln. eurų.

Baltijos šalyse „Linde Gas“ (buvusi AGA) gamina ir parduoda pramonines, maisto, specialiąsias ir medicinines dujas. Įmonė priklauso pasaulinei pramoninių dujų ir inžinerijos bendrovei „Linde“.

Atidarė žinomos kompanijos padalinį

Kovo mėnesį Kėdainiuose savo padalinį įkūrė puikiai žinomos tarptautinės technikos ir įrankių nuomos kompanijos „Cramo“ padalinys. „Cramo“ atėjimas į Kėdainius – nuoseklios įmonės plėtros dalis.

Atidarė vaikų dienos centrą

Buvusiose Aristavos mokyklos patalpose atidarytas vaikų dienos centras „Trinus troba“. Šios iniciatyvos ėmėsi nevyriausybinė organizacija „Trinus“, turinti jau daugiau nei 10-ies metų darbo patirtį su vaikais ir jaunimu.

Aristavoje įkurta nauja erdvė skirta ne tik vietos gyventojams. „Trinus troboje“ laukiami visi, pasiilgę šurmulio ir norintys praleisti laiką vaikai ir jaunuoliai nuo 8 iki 18 metų amžiaus. Su jais šiame centre užsiėmimus ir įvairias veiklas vykdo įvairūs specialistai.

Atidarė savarankiško gyvenimo namus

Nuo šių metų pradžios Pernaravos seniūnijoje esančiuose Langakiuose oficialiai pradėjo veikti privatūs savarankiško gyvenimo namai.

Šiems namams vadovauja Dovilė Jablonskienė.

Šiuose savarankiško gyvenimo namuose įrengtos 7 miegamosios vietos su virtuvės įranga, šaldytuvu, televizoriumi, higienos patalpomis, svetaine – valgomuoju, poilsio erdvėmis, skalbimo patalpa ir visais kitais reikiamais baldais.

Atidarė antrą degalinę

Šiemet duris atvėrė antroji Kėdainių „Circle K“ degalinė. Ji atidaryta pačioje miesto pradžioje, šalia „Moki veži“ prekybos centro.

Naujoji degalinė labiau orientuota į sunkiasvorį transportą, mat šio tinklo degalinėje, esančioje miesto centre, mažokai vietos, tad krovininiams automobiliams ji nebuvo pati patogiausia.

METŲ PABAIGTUVĖS

Baigta kvartalinė renovacija

2021 m. baigtas bene didžiausias visų laikų Kėdainių projektas.

Investavus daugiau kaip 7 mln. eurų, sutvarkyti du darželiai – „Vaikystė“ bei „Žilvitis“, iš pagrindų sutvarkytos požeminės sistemos, praplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, atnaujinta augmenija, sporto inventorius, vaikų žaidimų aikštelės bei pagaliau tvarkingai bei respektabiliai atrodantys gyvenamųjų namų kiemai.

Net aštuoni kvartalai per dvejus metus buvo sutvarkyti kapitaliai, taip, kad atitiktų šių dienų gyventojų poreikius.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sakė: „Iš tiesų tokio masto kvartalinės rekonstrukcijos Kėdainiuose, ko gero, dar nėra buvę.

Tai, kad per 2 metus sutvarkyti net 8 kvartalai, ypatingai smarkiai prisidėjo prie kėdainiečių gyvenimo kokybės bei miesto įvaizdžio gerinimo.“

Visuose kvartaluose įrengta daugiau kaip 2 tūkstančiai automobilių stovėjimo vietų. Taip pat 26 vaikų žaidimų aikštelės, 2 krepšinio aikštelės, o dalyje aikštelių įrengti ir sporto įrenginiai.

Darželiai buvo tvarkomi pagal atskirus projektus. Juose buvo atliktas pastatų inžinerinių tinklų (šildymo, vėdinimo, vandentiekio, kanalizacijos) atnaujinimas, rūsio perdangų šiltinimas, sienų ir cokolio šiltinimas bei apdaila dekoratyviniu tinku, stogų šiltinimas ir aptaisymas prilydomąja danga.

„Žilvičiui“ buvo skirta daugiau kaip 686 tūkst. eurų, o „Vaikystei“ – beveik 480 tūkst. eurų.

„Kėdainiuose yra dar ne viena vieta, kuri reikalauja kardinalių pokyčių. Tikimės, kad nauju Europos Sąjungos programavimo laikotarpiu bus panaši priemonė. Tokiu atveju mes tikrai rašysime paraiškas ir tęsime tokius darbus ir kituose kvartaluose. Tikrai yra ne vienas ir ne du kvartalai, kuriuos labai norime sutvarkyti ir stengsimės, kad mūsų planai būtų įgyvendinti“, – sako A. Kacevičius.

5 Komentarai

  • Metų investicijos, Alchemikų projektas 😀 😀 Gal reiktų bent statyti pradėti? Nebus kaip su naujais daugiabučiais Basanavičiaus g.?

  • Labai jau vangūs Kėdainiai – nieko inovatyvaus, nieko reikšmingo, visiškai nieko keičiančio mūsų gyvenimus. Tampame mažu kaimuku ir tiek.

  • To Teta- pritariu pilnai- kaimukas.

  • Aš iš kaimo-man gerai.Svarbiausia kad būtų alektra i anternetas.

  • Puiku , kad investuojama į Kėdainius, bet gal jau laikas padaryti Babėnuose šaligatvį iki galo miesto, apšvietimą ir šaligatvį tarpumiškėje Babėnų gatvėje? Kiek galime laukti, gyvename mieste, o privalome kasdien eiti ir tamsoje ir apsnigta važiuojama kelio dalimi su vaikais, su vežimukais, su augintiniais?Kada Kėdainių valdžia pasirūpins paprastais miesto gyventojais, jų saugumu?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video