Kokias teatrines naujoves publikai rengia meno novatoriai?

 Kokias teatrines naujoves publikai rengia meno novatoriai?

pexels.com nuotr.

Kartais įprasti spektakliai nusibosta, norisi pamatyti kažką ypatingo, anksčiau nepatirto. Tokiais atvejais verta aplankyti kurį nors teatrinį performansą. Savo įspūdžius iš novatoriškų teatrinių performansų drąsiai galite patikėti kultūrinės informacijos interneto platformai: https://pickvibe.lt/.

Kas yra vadinama teatriniu performansu?

Teatriniu performansu yra vadinamas toks meninis hibridas, kuris savyje jungia teatro pastatymo, parodos ar kurio nors kito meno žanro elementus. Be to, teatriniai performansai vyksta ne įprastinėje scenoje, o kitose erdvėse. Juose pasireiškia pati publika ir atlikėjai, kurie, atlikdami numatytus veiksmus, jiems paryškinti naudoja įvairius garsus, žodžius, šviesos ir kitokius efektus.

Siužetas šiai išraiškos priemonei nėra būtinas, dominuoja tik pats veiksmas ar veiksmų koliažas. Performansai gali būti žaismingi, nuotaikingi, ar net žiaurūs, vieni iš jų gali būti trumpalaikiai, kiti labai išplėtoti.

Svarbiausia savybė teatrinius performansus skirianti nuo spektaklių – tai nepataikavimas žiūrovui, o veiksmų seka neturi įprastiniams spektakliams būdingos atomazgos. Tad teatrinis performansas gali baigtis tuo pačiu, kuo prasidėjo.

Apie ką pasakoja Pojūčių teatro mini performansas „Prieš išvystant šviesą“?

Vilniuje vykusioje Kultūros naktyje daugeliui į atmintį įsirėžė Pojūčių teatro mini performansas „Prieš išvystant šviesą. Jame sukuriama tokia aplinka, kuri dalyviams padeda prisiminti, ką jie jautė tada, kai pirmą sykį iškart po gimimo išvydo šviesą, arba kai dar nebuvo gimę, tačiau jau buvo gyvi.

Šio performanso dalyviams yra užrišamos akys, tad tenka kliautis tik tais pojūčiais, kurie lieka po regos. Pasitelkus į pagalbą įvairius dirgiklius kiekvienas dalyvis susikuria savotišką, tik jam būdingą išgyvenimą.

Į tikrovės vaizdų aplinką performanso dalyviai sugrįžta tik renginio pabaigoje, kai jiems nuo akių nuimamas raištis ir jie vėl išvysta šviesą. Kas keisčiausia dauguma jo dalyvių prisipažįsta, jog tuo metu buvusi įprastinė aplinka jiems ima atrodyti kiek pasikeitusi.

Koks teatrų festivalis yra skirtas naujovėms atskleisti?

Vilniuje vykstantis tarptautinis teatrų festivalis „Sirenos“ naujovių ištroškusiems žiūrovams padeda ištrūkti iš nusistovėjusios rutinos, nes jame jų teismui pateikiami naujausi šiuolaikiniai spektakliai. Jie prisideda prie sceninio meno suvokimo ribų praplėtimo, padeda sugriauti įkyrėjusius stereotipus ir sustiprina jungtį tarp žiūrovų ir kūrėjų. Festivalyje susilieja skirtingi meno žanrai ir juos kuriančios tautybės. Čia sudaromos visos sąlygos ištrūkti iš nusibodusios kasdienybės.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video