Kodėl smirda Kėdainiuose per porą dienų išsiaiškinti taip ir nesugebėjo

 Kodėl smirda Kėdainiuose per porą dienų išsiaiškinti taip ir nesugebėjo

Kėdainių miesto VVG nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Antradienį Kėdainiuose ir vėl eilinį kartą pasklidus intensyviai smarvei, jos neapsikentę gyventojai ėmė priežasčių ieškoti visose įmanomose institucijose, kreipėsi į valdžios atstovus. Suskubo atvykti ir aplinkos kokybės kontrolės specialistai iš Kauno. Tačiau dieną praleidę trąšų gamyklos „Lifosa“ teritorijoje taip jokių išvadų ir nepateikė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) taip pat eilinį kartą teigė neturintis informacijos, kas yra nemalonių kvapų šaltinis. Maža to, šio centro specialistai, apvažiavę miestą, jokios kitos smarvės išskyrus kanalizacijos šulinių, neužuodė, tad nežinodami, kur yra smarvės šaltinis, negali ir jo pažaboti. Tuo tarpu meras Valentinas Tamulis aiškina, kad daro viską, kas įmanoma, bet tas jo įmanoma, pasirodo, tėra kreipimasis į aplinkosaugininkus ir NVSC specialistus bei jų išvadų laukimas, kurios, kaip rodo praktika, dažniausiai parodo, kad jokia tarša neviršyta ir kvapų šaltiniai nenustatyti…

Aiškina, kad esą daro viską, ką gali

Tikrinant galimus smarvės šaltinius, atvykę aplinkosaugininkai praleido dieną „Lifosos“ teritorijoje, tačiau, mero duomenimis, technologinių pažeidimų gamykloje nenustatyta, bet tyrimas vyksta toliau, taškas dar nepadėtas. Ketvirtadienį aplinkosaugininkai vėl ketina atvykti ir daryti papildomus tyrimus.

Pasidomėjus, ar ką pati savivaldybė daro, kad būtų efektyviau sprendžiama nuolatinės smarvės problema Kėdainiuose, meras tik teisinosi, kad daroma viskas, kas įmanoma, tačiau, kaip jau minėta, pasirodo, tas viskas tėra kreipimasis į NVSC ir jų atsakymų laukimas…

„Savivaldybė kreipėsi į NVSC, kuris sudaro komisijas iš atitinkamų institucijų ir žiūrėsime, ką jie šiandien, apsilankę „Lifosoje“ pasakys. Klausimas, ką jie padarys. Nes žiūrint į ankstesnę praktiką, kažkokio rezultato nebuvo. Mes tik per šitas institucijas galime kažką išsiaiškinti“, – aiškino V. Tamulis.

NVSC konkrečios informacijos kol kas nepateikia

O kol meras tik eilinį kartą skėsčioja rankomis ir teisinasi nieko daugiau negalintis padaryti, NVSC net ir per dvi dienas jokios konkretesnės informacijos apie kokius nors oro taršos pažeidimus nepateikia, tik konstatavo faktą, kad į juos gyventojai kreipėsi dėl nemalonių kvapų, tvyrančių mieste, tačiau specialistams nepavyko nustatyti, iš kur jie sklinda, nes patys kvapo neužuodė.

„NVSC Kėdainių skyriaus specialistai gavo pranešimų dėl Kėdainių mieste sklindančio aitraus kvapo. Tačiau nuvykus į skunduose nurodytas gatves, NVSC specialistai nejautė nemalonaus kvapo, tad išsiaiškinti, iš kur kvapas sklinda, nepavyko“, – aiškino Vilija Pipirienė, Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti NVSC Kėdainių skyriaus vedėjo funkcijas.

Anot V. Pipirienės, NVSC skyriaus specialistai išsiuntė pranešimus besiskundusiems asmenims dėl informacijos patikslinimo, kadangi nebuvo pateikta tiksli informacija, iš kur kvapas sklinda, kokiu laiku, kartojasi ar ne.

„2023-01-17 apie 10 val. 30 min. specialistai nuvyko į miestą ieškoti taršos šaltinių. Tuo metu buvo tik lokalus kvapas Daržų gatvėje, kuris priminė fekalijų ar vietinės kanalizacijos kvapą, taip pat P. Lukšio gatvėje jautėsi stiprokas kanalizacijos šulinių kvapas. 12 val. 40 min. šalia miesto parko, esančio J. Basanavičiaus g. 2, jautėsi stiprus kvapas, panašus į vietinės kanalizacijos ar kanalizacijos šulinių. Tačiau tiksli vieta, iš kur galėjo sklisti kvapas, nenustatyta.

Teisės aktų numatyta tvarka skundai nagrinėjami toliau“, – pažymėjo laikinoji NVSC Kėdainių skyriaus vedėja.

13 Komentarai

 • gal ką kažkur negiliai užkasę turi…

 • Nu bėda tikra. Pastoviai smirda ir pastoviai NIEKO NERANDA. Matyt gerai tepa visus.

 • Išvykau priverstinai iš miesto del užteršto baisiai oro o jie neranda? Ko nerandat? Nuodijat zmones sukelia astma

 • Šįryt Keleriškuose taip smirdėjo iš kiaulių komplekso ,kiaulidžių mėšlu.

 • Kiaurochemgrup įkūrėjas Melničenka kaip užpyks ant jūsų už tuos skundus,tai per kaminus pavarys Krasnaja Moskva kvapų su palinkėjimu,,Dušitesj Krasnoj Moskvoj“.O kas nesupranta russkai,tai išversiu-Smaukitės Raudonąja Maskva!“.

  • kadaise tokius rusiškus kvepalus.Po jų antri buvo Šipr.Tik tuo metu tas dušitesj neturėjo tokios aiškios prasmė kaip šiandie.

 • Tik chemija pradėjo vėl dirbt, kėdainiečiai nuodijami. Keistoka ar ne….?

 • Kaip Rusijoj. Sėdi visi nupirkti. Visi puikiai viską žino, bet tyli. Toliau rinkit nijoles, tamulis ir zentelius ir toliau uostysit smarę

 • vis kažkas kitaip smirda. Vaikščiojau pagal individualius gyvenamuosius namus, tai iš kaminų virsta juodi dūmai, smarvė kaip deginamų padangų, lauke smogas, vėjo nėra, kvapas nesiskirsto. Nemanau, kad nuosavuose deginamos dujos, nes pirma, vienas kubas 1 euras nuo sausio pirmos, antra dujoms degant dūmai balti. Kėdainiuose gyvenojai šildosi visokiu š, tai ir smirda visaip 🙂

 • Specialistams COViDas ne kitaip, sveikiems žmonėm neužuosti neįmanoma

 • Nesikabinkit prie rusiskos lifiosos, čia mūsų namai, čia dirbo žentelis, pati uošvė, taip pat ir kiti jos parankiniai, neveltui dabar pas ją sąraše buvęs direktorius, išlindo yka iš maišo

 • Atsistoji ant kelmo, pagal kaminus pažiūri kur vėjas neša. apvažiuoji miestą ir 3km nuo lifosos atsistoji pavėjui. Niekam taip ir nepavyko to padaryti?

 • Tai „konservų“ veiklos rezultatas , kad sankcijonuota Lifosa vos kvėpuoja. Baigia sunaikint, tai dabar visos dinastijos į tarybą traukia: šlama ir šlamienė, sejonas ir sejoniene, baniota, ardavičius, dastikas … ir t.t. Gražu. Ypač, kai Lifosa persikelia į tarybą net šeimom.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video