Kiek kainuos Kalėdų medžiai?

 Kiek kainuos Kalėdų medžiai?

Valstybinių miškų urėdija jau paskelbė pradėjusi prekybą kalėdiniais medeliais. Prekiaujama ir eglutėmis iš miško, tiek medeliais iš plantacijų, taip pat pardavinėjamos ir atskiros eglių ar pušų šakos. 

Nuo gruodžio 6 d.

Kėdainių medelynas Janušavos k. eglučių prekybą pradeda šiandien, gruodžio 6 dieną. Medelių ar šakų įsigyti bus galima darbo laiku, penktadieniais (gruodžio 6, 13, 20 d.) 8–19 val. ir šeštadieniais (gruodžio 7, 14, 21 d.) 10–16 val. Čia bus galima rasti kirstų eglių, eglių vazonuose bei šakų.

Tik kirstų eglučių ir šakų gauti galėsite ir  medelyno padaliniuose Skirgailynės k., Žemaičių k., Stasiūnų k., Lančiūnavos kaime Milžemio g. 9, Juodkaimių k., Skaistgirių k. bei Labūnavoje, Nevėžio g. 34.

Kokios kainos?

Kaip ir įprastai, medelyne įsigyti kalėdinį medelį galima pigiau nei perkant iš privačių vežėjų.

Štai iš miško atvežtos kirstos eglės ar pušys kainuoja nuo 2 iki 35 eurų – už pastarąją sumą galima įsigyti daugiau kaip 4 metrų aukščio žaliaskarę. 

Plantacijose augintų kirstų medelių gausa įvairesnė, tačiau ir kainos kiek didesnės. Galima įsigyti ne tik paprastąją, baltąją ar sidabrinę egles, bet ir paprastąją, kalninę ar juodąją pušį, kėnį. Augalų kainos svyruoja nuo 5 iki 100 eurų, priklausomai nuo aukščio ir medelio rūšies. 

Gyventojai gali įsigyti ir vazonuose augintų spygliuočių – įvairių rūšių eglių. Jų kainos svyruoja nuo 7 iki 40 eurų, o aukštis gali siekti ne daugiau kaip 2 metrus.

Šakos, žinoma, kainuoja simboliškai – nuo 50 centų iki poros eurų, papildomai eurą ar du teks sumokėti ir tiems, kurie norės, kad Kalėdų medis būtų saugiai įpakuotas. 

Vėliau ir dalins

Miškininkai ragina žmones nesavivaliauti miške ir nekirsti eglučių. Savavališkais kirtimais padaroma didelės žalos gamtai. Be to, už tokį pažeidimą gresia administracinė atsakomybė – gali būti skirta bauda.

Artėjant šventėms šiemet, kaip ir ankstesniais metais, miškininkai visoje šalyje nemokamai dalys eglišakius. Tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vyks gruodžio 19 d.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video