Keturios įmonės gaus valdiškų pinigų

 Keturios įmonės gaus valdiškų pinigų

Praėjusiame rajono tarybos posėdyje kompensacijoms buvo išdalinta apie 10 tūkst. eurų. Fonde liko 76 tūkst. eurų paramos./BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės politikai pritarė kompensacijų skyrimui keturiems krašto verslininkams. Bendra kompensuojamų išlaidų suma siekia beveik 10 tūkst. eurų. Tiesa, ne visi gavo tokias kompensacijas, kokių veikiausiai tikėjosi.

Didžiausios

3 tūkst. eurų siekiančios išlaidų kompensacijos sulauks UAB „Ig inžinerija“. Įmonė, kuri užsiima apsaugos sistemų įrengimu bei interneto tinklų tiesimu, įsigijo naudotą automobilį „Volkswagen Crafter“. Pastarasis įmonei reikalingas, nes teikiamos paslaugos yra klientų namuose ir biuruose – kitaip tariant, įmonės darbas yra mobilus.

Įmonė iki šiol dar nėra pasinaudojusi jokia ES ar iš valstybės biudžeto teikiama parama, todėl nuspręsta paskirti jai prašomą kompensaciją.

Tokio paties dydžio kompensacijos sulauks ir MB „Dikstata“, kuri užsiima pastatų renovacijos darbais. Paslaugoms teikti buvo įsigytas naudotas komercinės paskirties automobilis.

Komisija sutiko kompensuoti dalį šio pirkinio įsigijimo išlaidų.

Didžiausią – 4 tūkst. eurų – kompensaciją krašto politikai skyrė MB „Erminsa“, kuri teikia transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas. Įmonė ne tik įsigijo įrangos, bet ir sukūrė dvi naujas darbo vietas autoelektrikui bei autošaltkalviui.

Pasak Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisijos pirmininko Alvydo Ardavičiaus,
eina paskutinės dienos, kai verslininkai gali pasinaudoti tokiais laisvais ir liberaliais
Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatais./ Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Mažiau

Tuo tarpu MB „Lankesos mediena“ iš savivaldybės vylėsi didesnės kompensacijos, nei buvo paskirta. Įmonė įsigijo ratinį traktorių, naudotą motorinį pjūklą ir naudotas pjaustymo-skersavimo stakles. Už viską sumokėjo daugiau kaip 5 tūkst. eurų ir prašė iš fondo kompensuoti 3 tūkst. eurų patirtų išlaidų.

Vis dėlto komisija siūlė kompensuoti tik dalį įsigytos įrangos sumos – t. y. 648 eurus, o brangiausio pirkinio, traktoriaus, išlaidų nekompensuoti, nes paraiškoje nurodyta veikla nesusijusi su traktoriaus atliekamais darbais.

Krašto politikai tokiam komisijos siūlymui pritarė.

Keis nuostatus

Eina paskutinės dienos, kai verslininkai gali pasinaudoti tokiais laisvais ir liberaliais Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatais.

Juos netrukus planuojama kiek pakeisti. Tiesa – ne radikaliai, tiesiog labiau nukreipiant paramą į jauną verslą, kuriam pagalba išties yra reikalingiausia.

„Nuostatai bus tikslinami tam, kad parama pasiektų konkrečiai tik smulkų, neseniai įmonę įkūrusį verslininką.

Viskas ateina iš gyvenimo, iš patirčių. Per gerus dvejus metus darbo matosi spragos, matosi taisytinos vietos, audito išvados taip pat padeda.

Nurodyta iki metų pabaigos nuostatus patikslinti, tačiau manau, kad iki birželio spėsime juos patikslinti ir teiksime tvirtinti rajono tarybai“, – kalbėjo fondo komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video